iPhone 12’ye geçiş yapmadan önce yapılacaklar

iPhone 12 ön siparişleri yayında ve yükseltme yapıyorsanız mevcut telefonunuzu hazır hale getirmek için biraz zaman ayırmalısınız. Bize güvenin, kendinize daha sonra teşekkür edeceksiniz.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’lar artık sipariş edilebilir. Biraz daha beklerim derseniz iPhone 12 Mini veya iPhone 12 Pro Max, bir sonraki haftaya çıkacak. Her iki durumda da kendinize bir iyilik yapın ve iPhone’unuzu hazırlamak için listemizi takip edin. Yeni iPhone 12’nin kurulumunu çok daha sorunsuz hale getirecek ve zamandan kazanmanızı sağlayacağız.

iPhone 12 için uygulamalarınızı ve fotoğraflarınızın önceliklerini düzenleyin

Bu eğlenceli bir görev değil, kabul ediyorum, ama gerekli bir görev. Oturun ve artık kullanmadığınız uygulamaları silerek telefonunuzda yüklü tüm uygulamaları gözden geçirin. Ardından, Fotoğraflar uygulamasına gidin ve saklamak istemediğiniz tüm rastgele ekran görüntülerini, fotoğrafları ve videoları silin.

iPhone’unuz daha az dağınık hissedecek ve depolama alanını boşaltacak ve bunun karşılığında telefonunuzu yedeklemek için ihtiyaç duyacağınız alan miktarını azaltacaksınız. Bir başka yararı da, yeni iPhone’unuzu kurarken geri yüklemenin daha az zaman almasıdır.

iphone 12 uygulama nasıl silinir

iPhone 12 satın almadan önce eski iPhone’unuzu yedekleyin

iCloud saklama alanınızın tükendiğini ve telefonunuzun artık yedeklenmediğini bildiren mesajları görmezden gelmek kolaydır, ancak telefonları değiştirme zamanı geldiğinde bir yedekleme planınız olmasını dilersiniz.

iCloud saklama alanınız bittiyse birkaç seçeneğiniz vardır: daha fazla saklama alanı için ödeme yapın, yedeklenenleri değiştirin veya bilgisayarınızı kullanarak bir yedekleme oluşturun.

Her seçeneğin artıları ve eksileri ile birlikte tüm bu iPhone yedekleme seçeneklerinde size rehberlik eden bir kılavuzumuz var.

Yedeklemelerle uğraşmadan önce yeni iPhone’unuzun görünmesini beklemeyin. Benim gibiyseniz sabırsızlanacak ve telefonunuzu geri yüklemeden kuracak, baş ağrısına neden olacak ve sonunda size daha fazla zaman kaybettireceksiniz.

iphone 12 elden görüntü

Apple veya operatörünüzden bir yükseltme programı kullanıyorsanız, iPhone’unuzu yükseltmeye hak kazanmadan önce ne kadar ödemeniz kaldığını kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Apple’ın yükseltme programı aracılığıyla piyasaya sürüldüğü gün bir iPhone 11 Pro Max satın aldım ve gerekli 12 aylık cihaz ödemesini yaptığım için zaten yükseltme hakkına sahibim. İPhone 12 normalden birkaç hafta sonra piyasaya sürüldüğünde, aynı durumda olabilirsiniz.

Telefonunuzu bir ödeme planıyla bir operatörden satın aldıysanız, hesabınızda oturum açın veya uygunluğunuzu kontrol etmek için müşteri desteğini arayın. Telefonunuzu Apple’ın yükseltme programı aracılığıyla satın aldıysanız , durumunuzu kontrol etmek için telefonunuzdaki Apple Store uygulamasını kullanabilirsiniz.

Mevcut iPhone’unuzu ne zaman yükselttiğinize bağlı olarak, yükseltmeden önce başka bir ödeme (veya daha fazla) yapmanız gerekebilir. Bu miktarın şimdi ne olduğunu bilmek, yaklaşan yükseltme için bütçe ayırmanıza yardımcı olacaktır.

Yeni iPhone ile başlatacak iOS 14 vardır yeni ve heyecan verici özellikler bol güncellemede. Şimdiye kadarki kişisel favorim mi? Widget’larla tamamlanan yeniden tasarlanmış ana ekran.