iPhone 14 Pro’da Sorun Ortaya Çıktı: Kameradan Gelen İlginç Ses

Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni iPhone 14 serisi büyük bir ilgiyle karşılandı. Özellikle Pro modellerinde bazı önemli değişiklikler yapılmıştı. Ancak, henüz tanıtılmış olan iPhone 14 Pro modelinde ilginç bir sorun ortaya çıktı. Kullanıcılar, Instagram, TikTok gibi üçüncü taraf uygulamalarda kamera kullanmaya çalıştıklarında kameranın titremesi oluyor. Kullanıcıların heyecanla beklediği iPhone 14 serisi geçtiğimiz günlerde tanıtıldı ve Apple’ın internet sitesinden ön siparişte satın alınabildi. Ayrıca, yeni iOS 16 işletim sistemi de yayınlandı. En çok dikkat çeken model olarak iPhone 14 Pro ailesi öne çıktı. Bu model, şirketin tarihinde ilk kez kullandığı delikli ekran tasarımı ile öne çıktı.

iPhone 14 Pro modeli satışa sunulmadan önce, 48 MP kamerasıyla çekilen fotoğrafların telefon içinde ne kadar yer kapladığı merak edilmişti. Kamerası ve tasarımı ile gündemde kalan bu model, şimdilerde yeni bir sorunla gündeme geldi.

Kullanıcılar TikTok ve benzeri üçüncü taraf uygulamaları kullanarak fotoğraf ve video çekmek istediklerinde beklemedikleri bir görüntüyle karşılaşıyorlar. Kamera açıldığında, kamera titriyor, sallanıyor ve bazen de farklı sesler çıkarıyor. Bu problemle karşı karşıya kalan birçok kullanıcı Twitter ve Reddit gibi sosyal medya uygulamalarında bu problemleri paylaştılar. Kullanıcılar uygulamayı açtıklarında kameranın kontrolsüz bir şekilde sallandığını ve titrediğini belirtirken, telefonun kendi kamera uygulamasını açtıklarında herhangi bir problemle karşılaşmadıklarını söylüyorlar.

Sadece Instagram, TikTok gibi uygulamaların kamerasında görülen bu sorunun kaynağı olarak bir yazılımsal hata düşünülmektedir. Apple veya uygulamalardan herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Uzmanların görüşüne göre, bu tür hataların düzeltilmesi için uygulamaların yapması gereken yeni bir güncelleme olmasıdır.