Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Genel Sorular

Hayır. Saints Computer, özel teknik servistir, dolayısıyla sadece ücretli onarım yapılır. Cihazınızın garantisi varsa Apple Store yada yetkili servisler ile iletişime geçmelisiniz. Servisimiz Apple ile anlaşmalı yetkili servis değildir.

Servisimiz İstanbul’da konumlandırılmıştır. İstanbul’da ikamet ediyorsanız Yeşilköy mağazamıza cihazınızı teslim edebilirsiniz. İstanbul dışındaysanız kargo ile gönderebilirsiniz.

Hayır. Arızalı cihazlarınızı Türkiye’nin her yerinden ücretsiz şekilde kargo ile gönderebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi Yurtiçi Kargo, Anlaşma kodumuz: 371009819

Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi Yurtiçi Kargo , anlaşma kodumuz: 371009819

Diğer kargo şirketleriyle de gönderi yapabilirsiniz. Bu durumda gönderinizin kargo ücretini sizin karşılamanız gerekmektedir.

Arızalı cihazınızı korunaklı bir kutuya yerleştirip, kutu içeriğine not kağıdına : Ad/Soyad, Adres, Telefon Numaranız, Cihazın Şifresi (varsa) ve cihazın sorunlarını ve başından geçenleri kısa ve öz şekilde yazmanız yeterli olacaktır.

iMac, Macbook ve Laptop cihazlar için kargo ücretleri tarafımızca karşılanmamaktadır. Yani kargo ücreti size ait şekilde yollayabilirsiniz.

Hayır. Yetkili servis olmadığımız için cihazınızın faturasıyla ilgilenmiyoruz. Bize fatura göndermeniz gerekmiyor.

Evet. Yurt dışından aldığınız ürünler için onarım hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Yedek parça fiyatları ve hizmet bedelleri sürekli değişken olduğu için yanıltıcı olmaması adına fiyatları websitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan özellikle paylaşmıyoruz.

Hayır. iCloud bilgileriniz donanımsal bir onarım söz konusuysa gerekmiyor. Yazılımsal sorunlar için sizden iCloud, iPhone’umu bul özelliğini kapatmanız istenebilir.


Servis Hizmetleri Hakkında Sorular

Normal şartlarda zarar gelmez. Ancak servise gönderdiğiniz cihazın içindeki verilerin yedeklemesini öneriyoruz çünkü cihaz işlem sırasında tamamen susabilir ve açılmayabilir.

Evet. Kullandığımız yedek parçaların tamamı orijinaldir. Müşteri isteği üzerine farklı marka ürünler kullanılabilir.

Yapılan işleme göre zaman değişkendir. Müşteri hizmetlerini arayarak yaklaşık servis süresini öğrenebilirsiniz.

Hayır. Stoğumuzda yedek telefon bulunmamaktadır.