iPad Home Tuşu Tamiri

Apple markalı iPad, iPhone ürünlerin ana düğmelerinde sıkışma, kırılma ve tutukluk gibi durumlar oluşabilir. iPad Home tuşunun çalışmaması sadece donanımsal sebeplerden kaynaklanmaz. Home tuşu sıkışmış ise aşağı doğru bastırılamaz. Diğer ihtimal ise tuşa bastığınızda iPad’in hiçbir şey göstermemesidir. Peki, iPad Home tuşu tamiri nasıl yapılır?

Kolayca iPad Home Tuşu Tamiri Nasıl Yapılır?

1. AssistiveTouch özelliğini açın

iPad anasayfa açılmıyor ve düğme işlev görmüyorsa AssistiveTouch özelliği işinizi kolaylaştıracaktır. Sırasıyla Ayarlar, Genel, Erişilebilirlik ve AssistiveTouch seçeneklerini tıklayın.

ipad home tuşu tamiri

2. iPad’i yeniden başlatın

Birçok cihazda olduğu gibi, Apple markalı ürünlerde de herhangi bir yazılım probleminde, en iyi çözüm iPad’i kapatıp, yeniden başlatmaktır. Bu işlemi uygulamak, yazılımsal aksaklığı ortadan kaldırabilir. Güç düğmesini basılı tutun ve kapatmak için kaydır seçeneği çıkana kadar basılı tutmaya devam edin. Yeniden başlattıktan sonra, iPad Home tuşunun çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir.

ipad home tuşu tamiri

3. iPad Home tuşu tamiri için cihazın tüm ayarlarını sıfırlayın

Yukarıdaki 2 seçenek size yardımcı olmadıysa, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Tüm ayarları sıfırlamadan önce, temel dosyaları kaybetmemek için yedekleme yapmayı unutmayın. Öncelikle ”Ayarlar” sekmesinden ”Genel” kısmına gelmeniz gerekir. Ardından ”Sıfırla” seçeneğine dokunun. Bu adımları tamamladıktan sonra iPad Home tuşunu kontrol edip, iPad’inizi yeniden ayarlamanız gerekir.

4. iPad Home tuşunu temizleyin

Home tuşunun çalışmama nedenlerinden biri de, tuş üzerinde lekelerin kalmasıdır. Hatta bazı lekeler, iPad Home tuşuna çok büyük zararlar verebilmektedir. %98-99 izopropil alkol barındıran temizleme sıvısı yardımıyla iPad Home düğmesini temizlemelisiniz. Bir miktar izopropil alkolü düğmeye damlatın. İşlem sırasında ekrana dokunmamaya özen gösterin. Alkolün, düğme içine girmesi için tekrar tekrar küçük ve dayanıklı bir cisimle bastırmanız gerekir. Bir diğer yöntem ise pamuklu çubuk ile düğmeyi temizlemektir. Temizleme işlemi bittikten sonra cihazı açmak için 15 dakika kadar beklemelisiniz.

ipad home tuşu tamiri

5. Joyoshare Ultfix iOS sistem kurma işlemini deneyin

Güçlü ve profesyonel bir iOS sistem onarma aracı olan Joyoshare Ultfix, 30’dan fazla iOS sistem sorununu veri kaybına neden olmadan halletmek için tasarlanmıştır. iPad sisteminizi ”Standart Mod” ile zarar görmeden çözmekle kalmaz, iPad’inizin yenilenmesi için ”Gelişmiş Mod” ile fabrika ayarlarına geri yükleme yapabilme imkanı tanır. iPad dışında, iPhone ve iPhod ürünlerin de sistem sorunlarını, Home tuşu problemini UltFix ile çözümleyebilirsiniz. İşlem adımları şöyledir:

  • Bilgisayarınıza Joyoshare UltFix kurulum paketini indirin.
  • iPad’inizi bilgisayara bağlayın ve onarım moduna geçmek için ”Başlat”a tıklayın. ”Standart Mod”u seçin.
  • Şimdi ekrandaki adımları izleyerek iPad’inizi DFU moduna geçirin.
  • Ardından, ürün yazılım paketini indirip, onaylayın.
  • Yukarıdaki işlemlerden sonra, ürün yazılım paketini açmak ve iPad Home tuşu tamiri için ”Onar” seçeneğine tıklayın. Onarma işlemi bittikten sonra tuşun çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz.

Sosyal Medya Paylaşım İndirimi Saints Computer

Kampanya katılım oranı %100’e ulaştığında sonlandırılacaktır.

Fatma Yüksel

Teknoloji konularındaki bilgi ve deneyimini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan bir yazar.

Yazarın tüm makaleleri
İlgili Yazılar

Privacy Preference Center