iPhone 11 Ses Problemi Çözümü (2023)

Önemli telefonları veya alarmları kaçırmak eğlenceli değildir. Ancak, özellikle telefonunuzda bazı ses veya ses sorunları varsa, böyle şeyler olabilir. Hemen hemen tüm iPhone modellerindeki ses sorunları, mikrofon ve hoparlör gibi bazı ses bileşenlerinin patlaması gibi genellikle donanım hasarıyla ilişkilendirilir.

iPhone 7 Plus Ses Entegre
iPhone Ses Entegresi Değişimi

Bununla birlikte, belirtilerin dolandırıcı uygulamalar, yanlış ayarlar ve hatalı güncellemeler gibi yazılımla ilgili faktörlerden etkilendiği bazı durumlar vardır. Sorunun belirli uygulamalarda izole edildiği başka durumlar da vardır. Bununla birlikte, mevcut donanım hasarlarını gideren yazılımla ilgili tetikleyicileri ekarte etmek için bazı temel sorun giderme işlemleri hala zorunludur. Aşağıda sıralananlar, yakın zamanda yayımlananlarla ilgili benzer bir sorunla başa çıkmak için kullanılan basit geçici çözümleriphone 11 ahize. Ses işlevleri çalışmıyorsa veya iPhone 11’inizde ses yoksa ne yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

iPhone 11 Ses Yok Sorun Çözümü, Ses Çıkmıyor Hatası

iPhone’unuzun ses yok sorunu yaşıyorsanız, hoparlörden ses gelmiyor ya da gelen giden ses problemleri için çözüm yollarına aşağıda detaylı değineceğiz. Öncelikle iPhone 11’in ses açma kapama tuşunun kısıkta yada mute durumunda olmadığından emin olun.

SES SORUNLARI BAZEN DONANIMSAL PARÇA KAYNAKLI OLABİLİR!
BU DURUMDA SERVİSİMİZ SİZE YARDIMCI OLABİLİR!
02126638144 YA DA 05064803459 TELEFON NUMARALARIMIZDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

iPhone’unuzun zil sesini kapatıp tekrar açın

iPhone da dahil olmak üzere bir elektronik cihazın bazen kapatıp açmak gerekir. Bunu hepimiz biliyoruz. Bunu yapmak iPhone’unuzdaki rastgele sistem hatalarından kaynaklanan ses sorunları düzeltebilir.

Ses açıp kapama tuşu, telefonunuzun sağ üst tarafında bulunur. Turuncu bir çubuk çizgi görüyorsanız, telefonunuzun sessizde olduğu anlamına gelir. Bu durumda, cihazınızdan gelen sesi duymazsınız. Ancak turuncu çubuğu görmüyorsanız, telefonunuz zil modundadır ve bu nedenle ses çıkışları duyulabilir olmalıdır.

Ayrıca iPhone’unuzun zil sesini tamamen artırmayı düşünün. Henüz yapmadıysanız şu adımları izleyin:

 1. Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun .
 2. Sesler ve Haptikler’i seçin .
 3. İlerleyin Ringer ve Uyarılar bölümünde.
 4. Ardından Ses Düzeyi kaydırıcısını , maksimum düzeye ulaşıncaya kadar sağa sürükleyin .
 5. Fiziksel ses kontrolleriyle istenmeyen veya beklenmedik ses ayarlarının yapılmasını önlemek için Düğmelerle Değiştir düğmesini KAPALI konuma getirmeniz yeterlidir .

Bu sorunu çözmezse ve hala iPhone’unuzdan gelen bir ses duymuyorsanız, diğer faktörleri ekarte etmek için aşağıdaki yöntemleri deneyin.

iPhone ses problemi için yeniden başlatın veya sıfırlayın

iPhone’unuzu yeniden başlatmaki ses problemi yaşayanlar dahil olmak üzere çeşitli yazılım hatalarını düzeltebilir. Bu nedenle, henüz yapmadıysanız, iPhone 11’inizi aşağıdaki adımlarla yeniden başlatın veya sıfırlayın:

 1. Yan ve Sesi Aç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun .
 2. Kapanma Kaydı çubuğu görüntülendiğinde her iki düğmeyi de bırakın .
 3. Cihazınızı kapatmak için çubuğu kaydırın veya sürükleyin.
 4. Yaklaşık 30 saniye sonra Side düğmesini basılı tutun ve ardından Apple logosu göründüğünde bırakın.

Bu, iPhone depolama alanınızdaki kaydedilmiş verileri etkilemez, bu nedenle önemli dosyaları kaybetme endişesi duymanıza gerek yoktur.

Önbelleğe alınan diğer dosyalar arasında saklanan bozuk geçici veriler de dahil olmak üzere önemsiz dosyalar, yazılımdan sıfırlama ile temizlenir.

iPhone’unuzun Bluetooth özellikli cihazlardan bağlantısını kesin

iPhone’unuzdan gelen sesi duymamanızın bir başka olası nedeni, şu anda bir Bluetooth cihazıyla eşleştirilmiş veya bağlı olması. Bu genellikle cihazınızda Bluetooth etkinleştirilmişse geçerlidir. İPhone’unuzdaki ses çıkışlarının atlanmadığından ve Bluetooth özellikli bir ses cihazına yönlendirilmediğinden emin olmak için Bluetooth’u kapatmak veya Bluetooth cihazlarını unutmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Giriş ekranından Ayarlar öğesine dokunun.
 2. Aşağı kaydırın ve Bluetooth’u seçin.
 3. Özelliği KAPALI duruma getirmek için Bluetooth anahtarını değiştirin.

Ayrıca, kaydedilmiş tüm Bluetooth cihazlarını iPhone’unuzdan unutabilirsiniz. Bunu yapmanız, cihazınızın yazılım sıfırlamasından sonra menzil içindeki Bluetooth özellikli cihazlarla otomatik olarak eşleşmesini önler.

iPhone 11’inizdeki Rahatsız Etme modunu kontrol edin

Adından da anlaşılacağı gibi, Rahatsız Etme özelliği sesli uyarıların cihazınızda çalışmasını durdurabilir. iPhone’unuzu susturmanın başka bir yolu. Bu özellik etkinleştirilirse, alarmlar dışındaki tüm ses çıkışları devre dışı bırakılır. Bununla birlikte, bazı istisnalar ayarlamadıysanız, gelen aramalar, mesajlar ve uygulama bildirimleri için ses duymayacaksınız. Bunun iPhone 11’inizin ses üretmesini engellemediğinden emin olmak için DND özelliğini devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:

 1. Ana ekranınızdan Ayarlar öğesine dokunun .
 2. Rahatsız Etmeyin seçeneğine gidin ve seçin .
 3. Ardından özelliği KAPALI duruma getirmek için Rahatsız Etmeyin anahtarını değiştirin .

Çok düşük sesten hiç sese çıkmadan ilgili ses sorunlarıyla karşılaşan yeni iPhone’ların sahipleri, ilgili cihazlarındaki Dikkat Duyarlı Özelliklerini devre dışı bırakarak çözüm bulabildiler. Aslında bu özellik etkinleştirildiğinde, cihazınızın TrueDepth kameranın dikkat edip etmediğinizi değerlendireceğini ve bulunduğunuzu düşünürse, telefon çaldığında veya ekrana geldiğinde ses seviyesini otomatik olarak azaltacağıdır. alarm tetiklenir . Bütün bunlar yüz tanıma ile yapılır. Bu özellik yalnızca Face ID özellikli iPhone modellerinde kullanılabilir . Şansınızı bu ince ayarda denemek istiyorsanız, iPhone ayarlarınızda bu özelliği ayarlamayı deneyebilirsiniz. Şu adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. Giriş ekranından Ayarlar öğesine dokunun.
 2. Face ID ve Parola’yı seçin.
 3. Sayfanın aşağısındaki Dikkat Aware Özellikler ardından geçiş anahtarı özelliği kapatmak için yanındaki.

Dikkat Edilebilir özelliklerin seçimini kaldırma veya kapatma Telefonunuzu açıp baktığınızda bile zil sesini ve uyarı sesini korur.

Bu özelliğe telefonunuzun erişilebilirlik menüsünden de erişebilir ve yönetebilirsiniz. Oraya nasıl gidilir:

 1. Giriş ekranından Ayarlar öğesine dokunun .
 2. Genel’i seçin.
 3. Erişilebilirlik’e dokunun.
 4. Face ID ve Parola’yı seçin.
 5. Son olarak, özelliği KAPALI duruma getirmek için Dikkat Duyuru Özellikleri anahtarını değiştirin.

Ardından, tüm bu değişikliklerin iPhone 11’inizde ses sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin.

iPhone 11’inizi güncelleyin

Karşılaştığınız ses sorunu bazı kötü amaçlı yazılım veya yazılım hatalarıyla ilişkilendirilirse, cihazınıza en son ürün yazılımı güncellemesini yüklemek büyük olasılıkla düzeltecektir. iPhone 11’inize en son iOS sürümünü henüz yüklemediyseniz, iPhone yazılımınızı kablosuz olarak kontrol etmek ve güncellemek için şu adımları izleyin:

 1. Ana ekranınızdan Ayarlar öğesine dokunun .
 2. Genel’i seçin .
 3. Yazılım Güncelleme’ye dokunun .

Güncelleme bildirimlerini okuyun ve gözden geçirin, ardından mevcut güncellemeyi indirme ve yükleme seçeneğini seçin.

iPhone’unuzu silin ve varsayılan fabrika ayarlarına geri yükleyin

Her şey sorunu çözemediyse ve iPhone’unuzda hala ses yoksa, daha fazla sorun gidermeyi ve fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak karmaşık sistem hatalarını ortadan kaldırmayı seçebilirsiniz. Bu sıfırlama, kaydedilmiş dosyalar, kişisel tercihler, indirilen uygulamalar ve diğer kişisel bilgiler dahil olmak üzere iPhone sisteminizden her şeyi siler. Karmaşık sistem hataları, kötü amaçlı yazılımlar ve karmaşık hatalar da ortadan kaldırılır. Devam etmek istiyorsanız şu adımları izleyin:

 1. Giriş ekranından Ayarlar üzerine dokunun .
 2. Genel’i seçin .
 3. Aşağı kaydırın ve Sıfırla’ya dokunun .
 4. Verilen seçeneklerden Tüm içeriği ve ayarları sil öğesine dokunun .
 5. Devam etmeniz istenirse şifrenizi girin.
 6. iPhone’unuzu silme ve sıfırlama seçeneğine dokunarak işlemi onaylayın.

Sıfırlama tamamlandığında, iPhone’unuzu yeni olarak ayarlamak için başlatma sihirbazını kullanabilirsiniz. Ses çıkışlarının duyulabilir olduğundan emin olmak için ses seviyesini maksimum seviyeye ayarladığınızdan emin olun.

Ses gelmiyor gitmiyorsa ve iPhone 11’iniz bu çözümlere yanıt vermiyorsa ve hala ses gelmiyorsa ne yapmalı?

Bu noktada, cihazınızda donanım hasarının olması ihtimali daha yüksektir. İnanmak zor olabilir, ancak herhangi bir yeni cihaz, özellikle kazara damlalar veya sıvı maruziyeti meydana geldiğinde bir tür fiziksel veya sıvı hasarı elde edebilir. Diğer olası fabrika kusurları arasında herhangi bir ses sorununun ortaya çıkmaması durumunda, sorunu bildirmek ve iPhone garantisinden faydalanmak için hemen iPhone sağlayıcınıza başvurun. Ayrıca bulunduğunuz yerdeki Apple yetkili servis merkezini ziyaret edebilir ve cihazınızın donanım değerlendirmesi için bir iPhone teknisyeni tarafından incelenmesini sağlayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Okuyucularımızın telefonlarıyla ilgili sorunları çözmelerine ve cihazlarını nasıl doğru kullancaklarını öğrenmelerine yardımcı olmayı istiyoruz. Dolayısıyla, başka sorunlarınız varsa, sık karşılaştığımız sorunlara çözüm içeren makaleleri kendiniz kontrol edebilmeniz için sunuyoruz. Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Privacy Preference Center