iPhone ses paylaşımı nasıl yapılır?

Apple’ın birkaç ay önce yayınladığı iOS 13 güncellemesinde birçok özellik iPhone kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Karanlık mod, gelişmiş fotoğraf düzenleme gibi özelliklerin yanı sıra en çok dikkat çeken yeniliklerden bir tanesi de iPhone ses paylaşımı özelliği oldu. Bu yeni özellik sayesinde iPhone kullanıcıları bir cihaz üzerinden iki AirPods ile aynı anda bağlantı kurarak eşzamanlı müzik dinleyebilecekler.

Apple cihazlarına iOS 13 ile gelen ses paylaşımı özelliğini kullanmak için iPhone kullanıcıları iOS 13.1 güncellemesini, iPad kullanıcıları ise iPadOS 13.1 güncellemesini ya da daha üst sürümdeki güncellemeleri yapmaları gerekiyor. Ek olarak cihazınızın Bluetooth 5.0 teknolojisini desteklemesi gerekiyor. Bu teknolojiyi destekleyen Apple cihazları şu şekilde sıralanıyor:

  • iPhone 8 ve üst modeller
  • iPad (5. nesil)
  • iPad Air (3. nesil)
  • iPad mini (5. nesil)
  • iPod touch (7. nesil)

Apple’ın yeni getirdiği ses paylaşımı özelliği Apple AirPods ve birkaç adet Beats kulaklık modellerini destekliyor. Destekleyen kulaklıkları sıralayacak olursak: AirPods, AirPods Pro, Beats Solo Pro, Beats Solo 3 Wireless, Beats Studio 3 Wireless, Beats X, Powerbeats Pro ve Powerbeats 3 kulaklıklarında ses paylaşımı özelliği kullanılabiliyor.

Ses paylaşım özelliği nasıl kullanılır?

Bu özelliği Kontrol Merkezi’ndeki bulunan Müzik kısmındaki AirPlay yazısına tıklayarak etkinleştirebilirsiniz. AirPods ya da diğer kulaklıklar cihazınızla eşleştirildiğinde bu kısımda (görseldeki gibi) “Ses Paylaş” özelliğini göreceksiniz.

iphone ses paylaşımı nasıl yapılır

Ses Paylaş’a dokunduğunuzda paylaşım yapabileceğiniz cihazların listesiyle karşılacaksınız. Bu özelliği kullanabilmeniz için gereksinime sahip cihaza ve kulaklığa sahip olmalısınız. Daha önceden eşlesen cihazlar için Ses Paylaş butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Buraya tıklayarak Apple ve iPhone hakkında daha fazla yazıya ulaşabilirsiniz.

Privacy Preference Center