iPhone yedekleme nasıl yapılır?

Kullanıcılar, cihazlarının yedekleyerek telefon değiştirecekleri zaman ya da cihazlarının zarar görmesi durumunda eski telefonlarındaki verileri kaybetmiyorlar. Peki iPhone yedekleme nasıl yapılır?

iPhone ya da diğer iOS cihazlarını yedeklemek isteyen kişiler cihazlarını belirli yöntemlerle yedekleyerek verilerine birçok yerden ulaşabiliyorlar. Bir üst modele geçmek ya da başka bir telefon kullanmak istedikleri zaman eski telefonlarındaki tüm verileri yedekleme işlemi yaparak kolay şekilde şekilde yeni cihazlarında kullanabiliyorlar. Aynı şekilde düzenli olarak iPhone yedekleme yaparsanız, olası bir cihazınızın zarar görmesi durumunda verilerinizi yok olmaktan kurtarırsınız. Cihaz kullanılamaz hale gelse bile yedekleme yaptığınız için başka bir cihaz aracılığıyla bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

iPhone yedekleme nasıl yapılır?

iPhone yedekleme için iki farklı yöntem vardır. Bunlardan bir tanesi iCloud üzerine yedekleme, diğeri ise iTunes üzerine yedekleme.

iCloud ile Yedekleme

iPhone yedekleme nasıl yapılır?

Apple, iOS cihazlara verdikleri iCloud hizmeti ile kullanıcılarına bulut depolama hizmeti sunuyor. Apple, her Apple hesabı için 5 GB ücretsiz depolama alanı sağlıyor. Bunun yanında ücret ödeyerek depolama alanınızı 2 TB’a kadar çıkartabilirsiniz. iCloud’a Wi-Fi olan her yerde yedekleme yapabilirsiniz.

iPhone yedekleme yöntemlerinden iCloud’u kullanırken öncelikle cihazını biri Wi-Fi ağına bağlayın. Daha sonra Ayarlar’dan iCloud’a tıklayın. Buradan iCloud yedeklemeye girin ve yedeklemenin açık olduğundan emin olun. “Şimdi Yedekle” seçeneğine tıklayarak yedekleme işlemi bitene kadar internet erişimini kapatmayın.

iTunes ile Yedekleme

iTunes ile yedekleme yaparsanız verileriniz bilgisayarlarınızda saklanır. Depolama alanı bilgisayarınızın kapasitesine göre değişmektedir. iTunes uygulamasını açıp bilgisayarınıza bağlanın. Ekrandaki adımları takip ederek cihazınız ile bilgisayarı bağlayın. “Şimdi Yedekle” butonuna tıklayarak yedekleme işlemini başlatın.

iPhone Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır? yazımıza gitmek için buraya tıklayın.

Privacy Preference Center