iPhone Hafıza Yükseltme Teknikleri Nelerdir?

Çağımızda akıllı telefon kullanmayan kimse kalmamıştır. Sebebi ise çoğu ihtiyacımızı görmeleridir. Nereye gideceğimizi, giyeceğimiz kıyafeti ya da yiyeceğimiz yemeği bile telefondan bakıp seçer olduk. Bunun dışında fotoğraf ve video özelliklerini söylememize gerek bile yok. Peki zamanla çektiğimiz fotoğraflardan ya da kullandığımız çeşitli uygulamalardan telefonumuzda yer kalmıyor değil mi? İşte bu yazımız tam da bu konu hakkında. iPhone marka telefonda hafıza yükseltme tekniklerini maddeler halinde açıklıyoruz.

Adım Adım iPhone Hafıza Yükseltme Nasıl Yapılır?

iphone hafıza yükseltme

Apple markalı iPhone cihazlarınızda hafıza yükseltme işlemini kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak bu konuda profesyonel destek almak isterseniz, iletişim kanallarımızdan Saints Computer’a ulaşabilir, güncel fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Saints Computer olarak; iPhone Servis, Macbook Servis, iMac Servis, iPad Servis gibi kategorilerde tüm Apple tamir işlemlerini gerçekleştirdiğimizi hatırlatmak isteriz.

İşte, iPhone’unuzda hafıza yükseltme teknikleri;

1. Ön Bellek Temizliği

iPhone hafıza yüksetme

Telefonunuzdan internette çok mu arama yapıyorsunuz? Arama yaptığınız veriler, zamanla önbelliğinizde çok fazla yer kaplar. Bu nedenle düzenli bir şekilde önbelleği temizlemelisiniz. Çok basit bir yöntem ile nasıl temizlendiğini tarif edelim. Öncelikle telefonunuzun ‘Ayarlar’ bölümüne girin. Daha sonra oradan ‘Safari’yi seçin. Son olarak da ‘Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil’i seçin. Bunu uyguladığınızda telefonunuzda ne kadar yer açıldığına şaşıracaksınız.

Bir diğer temizlik ise telefonunuzdaki uygulamaların önbellek temizleme işlemidir. Git gide her konuda yardımcı olan uygulamalar çoğalmaktadır. Bütün telefonlarda artık hemen her konuda uygulamalar mevcuttur. Uygulamaların da ön belleğini kontrol etmek, temizlemek, cihazınızı rahatlatacak ve yer açacaktır. Öncelikle telefonunuzun ‘Ayarlar’ bölümüne giriş yapın ve daha sonra ‘Genel’ bölümüne girin. Buradan da ‘Saklama Alanı ve iCloud Kullanımı’ seçeneğini seçip, altta bulunan ‘Alanı Yönet’ seçeneğini tıklayın.

Burada karşınıza telefonunuzda şuan var olan uygulamalar gelecek. Hepsini tek tek inceleyin. Hiç kullanmadığınız uygulamaları silin ki telefonunuzda yer açılsın. Ayrıca ilk yüklediğinizde düşük MB’lik bir uygulama zamanla ön bellekten dolayı artmış olabilir. Bu uygulamayı silip geri yüklediğinizde iPhone’unun hafızasında yer açıldığını göreceksiniz.

2. iCloud Hizmetinden Faydalanabilirsiniz

iPhone hafıza yüksetme

iPhone hafıza yükseltme tekniklerinden biri de herkes tarafından bilinen ve güvenli olan iCloud hizmetini kullanmaktadır. Bu hizmeti tercih ederek telefonunuzda bulunan her şeyi yedekleyebilirsiniz. Örneğin çok fotoğraf çeken biri iseniz fotoğraflarınızı iCloud ile yedekleyerek telefonunuzda büyük bir alan açabilirsiniz.

3. Çeşitli Depolama Alanlarını Kullanabilirsiniz

apple

iCloud dışında birçok uygulama vardır. Hem de belirli bir alana kadar depolama alanını ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Bunun için sizlere güvenilir birkaç depolama alanı örnek verelim. Örneğin ‘Open Drive’ kullanıldığında 5GB’lik bir alan ücretsiz olarak sizin olur. Bir diğer örnek ise ‘Dropbox’ kullandığınız taktirde ise 2GB’lik bir alana ücretsiz sahip olursunuz.

Sosyal Medya Paylaşım İndirimi Saints Computer

Kampanya katılım oranı %100’e ulaştığında sonlandırılacaktır.

Privacy Preference Center