iPhone Pil Sağlığı Servis Yazıyorsa Dikkat

iPhone kullanıcılarının sorunlarından birisi pil sağlığı kısmında servis yazmasıdır. Bu gibi durumlarda pilin tamamen bitmiş olması olasılığı yüksek. Bazı durumlarda pil sağlığı iPhone’un şarj entegresinden kaynaklı da olabiliyor. iPhone’unuzun pilinin değişmesi olası bir durum. Apple resmi sayfasında da bu sorunlardan bahsedilmektedir. https://support.apple.com/en-am/HT207453

iPhone Pil Sağlığı Servis Hatası Nasıl Düzelir?

Kullanıcıların ilk aklına gelen cihazın sıfırlanması ancak, bu durumu düzeltilebilmesi için mutlaka pilin değişmesi gerekmektedir. iPhone Pil Sağlığı Servis durumundaysa acilen servise gönderilmelidir. Aksi halde pil sağlığınız düşük olduğu için hem şarj entegresine zarar verebilir hem de çabuk şarj bitmesi gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Pil değişimi uzun süren bir işlem değildir, servisimizde ortalama 10 dakika içinde değiştirilebilir. Servis orijinali yedek parça kullanıyoruz ve teknisyenlerimizin her biri kendi alanlarında uzmandır.

ÖNEMLİ: Eğer iPhone batarya değişimi yaptırmak istiyorsanız burayı tıkayın: iPhone Batarya Değişimi

 

iPhone Pil Sağlığı Servis Hatası Tamiri

iPhone Pil Sağlığı Nasıl Olmalıdır?

iPhone’u verimli ve sorunsuz kullanabilmek için pil sağlığı en az %90 olmalıdır. %90’ın altına düşen pil sağlığı iPhone’da yavaşlamalara ve pilin çabuk bitmesine neden olur. Lityum piller içindeki hücreler kullandıkça biter ve ne kadar hücre azalırsa o kadar da performans düşer. %80’lerdeyken pilin mutlaka değiştirilmesi gerekir.

“Pil Sağlığı : Servis” Hatası Alıyorsanız Dikkat.

Bu hata pilde arıza olduğuna işarettir. Arızalar elektronik olduğu için pilin zamanla şişmesine neden olabilir. Şişen piller yanma, patlama gibi hayatı etkileyecek sorunlar yaşatabilir.

iphone pil sağlığı servis

Pil Şiştiğinde Neler Olur?

iPhone’unuzda piliniz şişerse ekrana baskı uygulayacağı için ekranı kırabilir. Servisimize gelen kullanıcıların geri bildirimlerinden bazıları “Gece telefonu koydum uyandığımda ekranı kendi kendine kırıldı” şeklindedir. Eğer sizde böyle bir şey yaşadıysanız pilinizin şişip şişmediğinden emin olabilmek için servisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Pil sağlığı sorunlarınız için diğer sayfalarımızda yazanlardan da faydalanabilirsiniz. iPhone Şarj Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Neden iPhone Pilini Değiştirmeliyim?

Pil sağlığı servis yazan bir cihazın pili değişmezse pilde şişmeler olur ve ekrana baskı uygulayarak ekranı kırabilir. Ayrıca iPhone’unuzun hız performansında hissedilir yavaşlamalar, uygulamaların hızları ve çabuk şarj bitirme gibi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden pil değişiminin şart olduğunu belirtmek gerekir. Servisimizde pil değişimi 10 dakika içinde yapılmaktadır. Pil değişimi için servisimize gelen cihazlar profesyonel teknisyenler tarafından onarılmaktadır.

Privacy Preference Center