iPad Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

iPad’e Nasıl Format Atılır?

iPad format atma işlemi aslında öyle sanıldığı kadar zor ve çetrefilli bir işlem değil. Siz de bu yazı içerisinde bulunmakta olan doğru adımları takip ederek iPad’inize kolay bir biçimde format atabilirsiniz. Bu yazıda iPad’e nasıl format atılacağını tüm detayları ile en basite indirgeyerek anlattık. Detaylar yazımızın devamında sizlerle birlikte…

iPad Format Atma İşleminde İzlenecek Yollar Nelerdir?

ipad format atma

iPad’inize format atmanız için izleyeceğiniz yollar var. Bu yolları doğru sıraya göre takip etmeniz gerekiyor. Öncelikle iPad’inizi yedekleyerek bu işleme başlamalısınız. Verilerinizin tamamen silinmesini istemezsiniz diye düşünüyoruz, bu yüzden yedeklemek önemli bir durum oluyor. Asla dosyaları kendiniz tek tek silmekle uğraşmayın, eğer bu yolu izleyecek olursanız sildiğiniz her şey iCloud hesabınızdan da silinir ve size zorluk çıkarmış olur.

Siz de aşağıda belirttiğimiz adımları takip ederseniz; iPad’iniz için sorunsuz bir şekilde format atma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

İlk Adım: 

iPad’inizi herhangi başka bir cihaz ile eşleştirmiş iseniz işlemlere bu eşleşmeyi kaldırarak başlamalısınız.

İkinci Adım: 

iTunes’tan, iCloud’tan, AppStore’dan tamamen çıkış yapmalısınız.

Üçüncü Adım: 

iPad’inizi tamamen sıfırlamak amacıyla Ayarlar > Genel > Reset adımlarını izlemeye devam edin. Daha sonra ise Tüm Ayarları ve İçerikleri Sil seçeneğine dokunun. iPad’inizi kırmızı renkte gösterecek olan bir pop-up ekranda belirecek. Ekranda beliren bu seçeneği onaylayın, bu adımdan itibaren iPad’inizde bulunmakta olan bütün bilgi ve dosyalar silinmeye başlayacaktır. Daha sonra ise iPad’inizi yeniden açtığınızda sıfırlanmış olduğunu ve başlangıç ekranına geri döndüğünü göreceksiniz.

İpad Format Atma Sonrası: Format Atılan iPad’den Bilgi Kurtarılabilir mi?

apple format

iPad’inize format atmadan önce bilgileriniz için yedek almadıysanız, format işlemi sonrasında dosyalarınızı tekrar yükleyememe gibi bir durum söz konusu olacaktır. IOS işletim sistemine sahip olan her cihazda veriler otomatik bir şekilde şifrelenmektedir. Eğer iPad’inize format atarsanız şifreleme anahtarını tamamen ortadan kaldırmış olursunuz. Bu şekilde bir işlem uygulandığında geri almak neredeyse imkansız gibi bir şeydir.

Format sonrasında yedeğiniz yok ise Apple’a ulaşarak orada bulunan uzman kişilerden bu konuda her zaman yardım alabilirsiniz.

iPad, iMac, MacBoook ya da iPhone cihazlarınıza format atmak konusunda zorlanırsanız; Saints Computer’a ulaşabilir, güncel fiyatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Profesyonel ekibimizle birlikte, Apple Servis, iPad Servis, iMac Servis ve iPhone Servis kategorilerinde tüm teknik desteği sağladığımızı hatırlatırız.

Sosyal Medya Paylaşım İndirimi Saints Computer

Kampanya katılım oranı %100’e ulaştığında sonlandırılacaktır.

Privacy Preference Center