iPhone SE 2 Hakkında Tüm Detaylar

2020’de iPhone SE 2 Piyasaya Giriyor!

Saints Computer olarak; Apple Servis, iPhone Servis kategorilerinde tüm güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bugünkü yazımızda ise yeni bir iPhone modeli olan SE 2 hakkında merak edilenlerden söz edeceğiz!

Apple, 2020 yılının ilk yarısında piyasaya süreceği 4.7 inç’lik iPhone SE 2 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Heyecanla beklenen bu yeni model cihaz, Apple’ın tek 4.7 inç’lik iPhone’udur. Cihazın görünüm olarak iPhone 8’e benzeyeceği tahmin ediliyor. iPhone SE 2’nin 399 dolar civarında bir fiyatının olacağı konuşuluyor.

iPhone SE 2’nin Genel Özellikleri

iphone se 2

2020’de satışa sunulacak olan iPhone SE 2’nin genel özellikleri şu şekilde:

  • 4.7 inç’lik ekran
  • A13 çip
  • iPhone 8 tasarımı
  • Dokunmatik kimlik
  • Tek lensli arka kamera
  • 3 GB RAM
  • Kırmızı, gümüş ve uzay grisi renkleri
  • Yaklaşık fiyat: 399 Dolar

iPhone SE 2 mi iPhone 9 mu?

iphone se 2

Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun açıklamalarına göre; Apple 2020 yılının ilk yarısında, belki de Mart 2020’de piyasaya yeni bir cihaz getirecek. Tüm dünyada merakla beklenen bu cihaz, Apple müşterilerine düşük maliyetli olarak ve son teknolojik özelliklere sahip bir cihaz şeklinde sunulacak. Apple’ın güncel teknolojiyi daha uygun fiyatlara sunacak olması pek çok kullanıcıyı sabırsızlandırıyor.

Ming-Chi Kuo’nun yeni iPhone ile ilgili dile getirdiği diğer söylemlere göre; bu cihaz iPhone SE ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olacak. Fiyatının diğer iPhone modellerine göre uygun olması nedeniyle, bu telefonun iPhone SE 2 olarak isim alacağı tahmin ediliyor.

Kimilerine göre Apple’ın yeni bir iPhone’u piyasaya sürmesi şu an mümkün değil. Bu nedenle iPhone SE 2 şeklinde anılan cihazın, piyasaya giriş yaptığında hangi isim ile adlandırılacağına dair somut bir bilgi henüz bulunmuyor. Ancak Japon sitesi Mac Otakara’dan gelen bir söylentide, iPhone SE 2’nin iPhone 9 olarak isim alacağı belirtildi.

Son çıkan haberlere göre iPhone SE 2’nin, 2020 yılının Ocak ve Şubat aylarında seri üretime gireceği ve Mart ayında da satışa sunulacağı doğrulandı.

iphone se 2

iPhone SE 2’nin 4.7 inç’lik küçük ekranı, iPhone 5 tasarımını akla getirse de, bu telefonun iPhone 8 tasarımına benzeyeceğini duyuruldu. Bu yeni cihaz tam olarak güncellenmiş bir iPhone 8 olacak diyebiliriz. iPhone SE 2’nin iPhone 11 ve 11 Pro’ya benzer özellikleri de bulunmakta. Bunlardan biri de süper hızlı bir cihaz olarak üretilmesi.

iPhone SE 2’nin, cihazlarını yenilemek isteyen kullanıcılara büyük avantaj sunduğu bir gerçek. Bu cihazın, 2020 senesinde 20-30 milyon adet satılacağı tahmin ediliyor.

Sosyal Medya Paylaşım İndirimi Saints Computer

Kampanya katılım oranı %100’e ulaştığında sonlandırılacaktır.

Fatma Yüksel

Teknoloji konularındaki bilgi ve deneyimini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan bir yazar.

Yazarın tüm makaleleri

Privacy Preference Center