iPhone VPN Kurulumu Nasıl Yapılır?

iPhone VPN Kurulumu Nasıl Oluşturulur?

Bugünkü yazımızda sizlere iPhone cihazlar için VPN kurulumunun nasıl yapıldığından söz edeceğiz. iPhone VPN kurulumu aslında son derece basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

iPhone, dünyanın birçok yerinde, birçok insan tarafından sevilerek kullanılan bir telefon. Birçok kişi iPhone kullanırken ortak WiFi ağı gibi birçok ağa bağlanabiliyor. Bu durumda da ortaya güvenlik ile alakalı sorunlar çıkabiliyor. Eğer iPhone’unuzu bu tarz ağlara bağlanarak kullanıyorsanız siz de risk altındasınız demektir. Ortak WiFi ağları her zaman riskli bir kullanım sunar, önemli bilgileriniz çalınabilir ve siber suçlular bu bilgileri kötü amaçlarla kullanabilir.

iPhone Cihazlarda VPN Bağlantısı Nasıl Yapılır?

iphone vpn kurulumu

iPhone cihazlarda VPN bağlantısının nasıl yapıldığını adım adım anlatacağız:

İlk Adım: Cihazınız için bir VPN seçmeniz gerekiyor. VPN, cihazın ihtiyaçlarına göre seçilen bir şeydir, buna her zaman dikkat edilmesi gerekiyor. Bir telefon alırken nasıl uzun uzun araştırma yapıyorsak aynı şekilde VPN’i cihaza kurmadan önce de aynı titiz araştırma çabasını göstermemiz gerekiyor.

İkinci Adım: Cihazınıza VPN’i kurmalısınız. Hangi VPN’i kullanmak istediğinizi belirlediğinize göre artık cihazınıza kurmak kaldı. Seçtiğiniz VPN’in uygulamasını cihazınıza indirin. Daha sonra ise iPhone’unuza yükleyin. Şimdi ise bir uyarı ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda sistem sizden VPN yapılandırmasını ekleyebilmek adına bir izin isteyecek. Otomatik yapılandırmayı düzgün bir şekilde sağlamak için izin ver seçeneğini seçmelisiniz.

Üçüncü Adım: Cihazınız için VPN bağlantısı seçeneğini aktif hale getirmelisiniz. Bunun yanısıra devre dışı bırakma modunu da öğrenmelisiniz. Cihazınıza VPN’i yüklediğinizde hangi zamanlarda kullanacağınızı ya da kullanmayacağınızı elbette siz belirlersiniz. Bu adımı mutlaka uygulamalısınız.

iphone vpn kurulumu

Bu ayarı değiştirmek için izlemeniz gereken yol ise şu şekilde:

 • Ana ekran kısmında Ayarlar sekmesine dokunun.
 • Genel sekmesine girin.
 • VPN kısmına dokunun.
 • Eklemiş olduğunuz VPN’i açmak istiyor ya da kapatmak istiyorsanız da bağlı değil moduna tıklayın ya da bağlandı moduna tıklayın.

Dördüncü Adım: iPhone cihazınız için VPN bağlantısını nasıl elle yapılandırabileceğinize bakmalısınız. Bunun için ana ekrana gelin ve Ayarlar kısmına dokunun.

 • Genel sekmesine girin.
 • VPN kısmına dokunun.
 • VPN Konfigürasyonu Ekle adlı kısma girin.
 • Tür kısmına girin.
 • Üç farklı VPN seçeneği karşınıza gelecek. IPSec, IKEv2 ve L2TP olmak üzere.
 • Bu üç seçenekten birini seçerek geri sekmesine girmelisiniz.
 • Şimdi ise VPN ayarları kısmına giriş yapın.
 • Kullanıcı adı ve parolayı belirleyin.
 • Bitti kısmına dokunduktan sonra karşınıza VPN yapılandırma ayarları gelecek. VPN durumunu bağlandı şeklinde değiştirin.

İşlem tamam! iPhone VPN kurulumu adlı konumuzun sonuna geldik!

Unutmayın; Saints Computer olarak Apple Servis, MacBook Servis, iPhone Servis konularında tüm teknik desteği sağlıyoruz. Cihazlarınızla ilgili her türlü sorunda profesyonel yardım almak istiyorsanız; bizimle iletişime geçebilir, güncel fiyat bilgisi edinebilirsiniz.

Sosyal Medya Paylaşım İndirimi Saints Computer

Kampanya katılım oranı %100’e ulaştığında sonlandırılacaktır.

Privacy Preference Center