iPad Hafıza Yükseltme Teknikleri Nelerdir?

iPad bilindiği üzere neredeyse sıfır hata ile çalışır. İşletim sistemi muhteşemdir. Ama zamanla hafızasının dolması ile birlikte yavaşlamaya başlayabilir. Yavaşlamasına neden olan birçok konu vardır. Bu yazımızda sizlere iPad hafıza yükseltme tekniklerinden bahsedeceğiz. Bu şekilde cihazınızın hafızası artmış olacak ve tabletiniz diğer tabletlere oranla daha az yavaşlayacaktır. Hafıza yükseltme tekniklerini kullanmanız, iPad’inizin ömrünü ve performansını da artıracağını bilmelisiniz.

iPad’inizin hafızasını çoğaltmak için aşağıdaki yöntemleri uygulamanız işinize yarayacaktır. Bu konuda dilerseniz profesyonel destek alabilir, sorunu kısa sürede çözebilirsiniz. Saints Computer olarak tüm Apple Servis ve iPad tamir konularında teknik destek sağladığımızı hatırlatırız. İletişim kanallarından Saints Computer’a ulaşıp, 2020 servis fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Saints Computer ile iPad Servis işlemleri daha hızlı ve daha güvenli!

Basit Tekniklerle iPad Hafıza Yükseltme Nasıl Yapılır?

iPad hafıza yükseltme

1. Kullanılmayan Uygulamaları Silin

Hayatımızı kolaylaştırmak için her geçen gün yeni uygulamalar çıkıyor. Çoğu zaman bizim işlerimizi kolaylaştırsa da zamanla iPad içinde birçok kullanılmayan uygulama birikir. Bu biriken uygulamalar tabletinizin yavaşlamasına sebep olur. Kullanmadığınız tüm uygulamaları silerseniz, cihazınızın hafızanızda ne kadar fazla yer açıldığını göreceksiniz. Hatta düzenli aralıklar ile temizlik yaparsanız tabletiniz için iyi olacaktır.

2. Ara Sıra Tableti Kapatıp Açın

Tabletlerimizi neredeyse hiç kapatmayız. Hatta şarjı azalmaya başladığı an şarja takarız. Ama bu tabletin hafızası ve performansı için hiç iyi bir hareket değildir. Zaman zaman tableti kapatıp açmak ya da yeniden başlatmak, işletim sistemi açısından güvenli bir öneridir. Bu sayede tabletinizin hafızası daha iyi bir hale gelecektir.

3. iPad Hafıza Yükseltme: Önbelleği Temizleyin

iPad hafıza yükseltme

Gün içinde aklımıza ne gelirse internetten arama yapma, sorgulama alışkanlığı neredeyse herkeste vardır. O kadar fazla şey aratırız ki, onları önbellekten silmek hiç aklımıza gelmez. Ama yaptığınız bütün aramalar cihazınızın içinde yer kaplıyor ve hafızanızı azaltıyor. Önbelleği düzenli bir şekilde temizlerseniz hafızanızın ne kadar yükseldiğini göreceksiniz. Peki iPad’inizde önbellek nasıl temizlenir? Öncelikle ‘Ayarlar’ bölümünden ‘Genel’ seçeneğine tıklayın. Buradan da ‘Safari’ye gelip ‘Geçmişi ve Website Verilerini Temizleme’ butonunu kullanın. Bu şekilde tabletinizin önbelleği temizlenmiş olacaktır.

4. Bulut Hafıza Kullanabilirsiniz

iPad’inizin hafızasında bulunan fazla dosyaları bulut sistemine aktarırsanız, cihazınızda büyük bir yer açmış olursunuz. Bu konuda güvenilir uygulamalar vardır. Bunlara örnek vermemiz gerekirse Dropbox, One Drive, Google Drive gibi birçok bulut hizmetini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

5. Gereksiz Dosyalardan Kurtulun

Tabletinizde zamanla gereksiz dosyalar birikir. Fotoğraflar, belgeler, kullanılmayan oyunlar, gereksiz uygulamalar gibi daha birçok şey birikmiş ve cihazı yavaşlatmış olabilir. Düzenli bir şekilde kullanılmayan belgeleri sildiğiniz zaman, iPad’inizde hiç de azımsanmayacak kadar yeriniz açılacaktır.

Sosyal Medya Paylaşım İndirimi Saints Computer

Kampanya katılım oranı %100’e ulaştığında sonlandırılacaktır.
İlgili Yazılar

Privacy Preference Center