iPhone 12 MagSafe Aksesuarları Nasıl Çalışır?

Apple’ın dört yeni iPhone 12 modeli için tasarlanmış ve şu anda ön siparişte olan MagSafe şarj aleti ve aksesuarları, Macbook’lardan tanıdığımız yapışkan şarj aleti olarak da geçen bu aksesuarları iPhone 12 kutularından maalesef çıkmıyor.

iPhone 12 için tasarlanmış Magsafe şarj aleti, kullanıcılarına sihirli bir bağlantı olanağı sunuyor. (örn. kılıflar, docklar ve hatta bir cüzdan)

iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleriyle uyumu olan MagSafe adaptör, iPhone sahiplerine, telefonlarını kullanmak için yeni bir yol gösteriyor.

MagSafe’i mümkün olan en kısa sürede iPhone 12’de test edeceğiz. Bu arada, Apple’ın MagSafe’in neler yapabileceğine, nasıl çalıştığını ve yükseltme yaptıktan sonra onu nasıl kullanabileceğinize bir göz atalım.

iphone 12 pro max magsafe aksesuar

MagSafe iPhone’da nasıl çalışır?

Yeni iPhone 12 aygıtları, Apple‘ın bir dizi mıknatıs olarak tanımladığı şeyle, 15 watt’a kadar güç çekebilen ortalanmış bir şarj bobininin etrafına yerleştirilmiştir.

Güç kablosunun şarj ucunu iPhone’un arkasında yaklaştırdığınızda, bu mıknatıslar birbirine yapışır. Aynısı diğer MagSafe aksesuarları için de geçerlidir.

Yeni iPhone’lar bir MagSafe şarj kablosuyla birlikte gelecek mi?

Kısa cevap. Hayır, yeni iPhone’ların kutusunca yalnızca bir USB-C’den Lightning’e kablo olacak. MagSafe şarj kablosunu Apple Store’dan satın alabileceksiniz.

iphone 12 magsafe kılıf

MagSafe aksesuarlarının maliyeti ne olacak ve ne zaman satışa çıkacak?

Bağımsız MagSafe iPhone şarj cihazı 39 $ ‘a ön siparişe sunuluyor ve kargo iki ila üç hafta arasında listeleniyor. Şeffaf ve silikon kılıflar, 7-10 iş günü içinde kargoya verilirken 49 $ ‘a mal olur. Deri cüzdanın fiyatı 59 dolardır ve beş ila altı hafta içinde gönderilir. Çift iPhone ve Apple Watch şarj cihazının fiyatı veya stok durumu hakkında henüz bir bilgi yok.

iphone 12 pro magsafe kılıflarHangi aksesuarlar MagSafe kullanıyor?

Apple, şarj cihazının yanı sıra bir deri cüzdanın yanı sıra bir dizi deri, silikon ve şeffaf kılıf da duyurdu (cüzdan, kılıfların üzerine eklenebilir). Kılıflar kullanılarak kablosuz şarj mümkün olacaktır, ancak cüzdan takılıyken kullanılamaz.

Bunun ötesinde, üçüncü taraf aksesuar üreticilerinin önümüzdeki haftalarda ve aylarda hayal güçlerini kullanmasını bekleyebilirsiniz. Olasılıklar, arabanızdaki gösterge paneli gibi montajları ve komodininiz, masanız veya masanız için yuvaları içerir.

MagSafe’in mıknatısları banka kartlarımızı bozmaz mı?

Apple, kredi kartlarının, banka kartlarının ve benzerlerinin zarar görmesini önlemek için cüzdan aksesuarının özel olarak korumalı olduğunu söylüyor.

MagSafe su geçirmezliği bozuyor mu?

Hayır, her iPhone 12 IP67 olarak derecelendirilmiştir, yani 30 dakika boyunca 6 metreye kadar suya dayanıklıdır.

iPhone’umu şarj etmek için MagSafe kullanmam gerekir mi?

Hayır, her iPhone 12 bir UBC-C/Lightning kablosuyla birlikte gelir. Telefonun kendisindeki Lightning bağlantı noktası, zaten sahip olduğunuz Lightning şarj cihazlarıyla geriye dönük uyumlu olacaktır.

Mevcut kablosuz şarj cihazım yeni iPhone’larda çalışacak mı?

Evet, yeni iPhone’lar mevcut Qi özellikli kablosuz şarj cihazlarıyla geriye dönük uyumludur. Eski cihazınız 7,5 watt güç sağlıyorsa, yeni iPhone’unuz bu kadar çekecektir, ancak 15 watt’a kadar çekebilir.

İlginç bir şekilde, yeni MagSafe şarj cihazı eski iPhone’larla geriye dönük uyumludur (ancak yalnızca 7,5 watt sağlar).

MagSafe, Macbook’larda nasıl çalışıyordu?

Macbook’daki orijinal MagSafe, Apple’ın tescilli güç kablosunun bir çekişle kopmayacak şekilde tasarlanmış dizüstü bilgisayara manyetik olarak bağlamanın en güvenli yoluydu. Kablo kopması yada dizüstü bilgisayarın şarj bağlantı yerine zarar gelmeyecek şekilde tasarlandı.

MagSafe kablo tamiri hakkında detayları okuyabilirsiniz.