Kilitlenen iPhone Nasıl Kurtarılır?

Şifresi unutulup sürekli yanlış girilerek kilitlenen iPhone cihazlar kullanıcıları her zaman olumsuz etkilemiştir. Umarız ki siz böyle bir duruma düşmeyin ancak bazen buna mecbur kalınabiliyor.

Bildiğiniz gibi artık iki farklı iPhone ailesi var. iPhone 7 sonrası ve öncesi modeller olarak ikiye ayrılıyor.

kilitlene iphone nasıl kurtarılır

iPhone X ve iPhone 8 Kurtarma Modu Nasıl Açılır?

İlk olarak iPhone X veya iPhone 8 cihazınızı Lightning kablosu yardımıyla bilgisayar bağlayın. iTunes kurulu bilgisayarınıza bağlanmış telefonunuzun Ses açma tuşuna basıp bırakın. Hızlıca ses kısma tuşuna basıp bırakın. Güç tuşuna basılı tutun. Ekranda Apple logosu belirecektir. Tuşa basılı tutmaya devam edin. Kurtarma modu yani Recovery Mode açılana kadar tuşa basılı tutun.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kurtarma Modu Nasıl Açılır?

Aynı şekilde bir kablo yardımıyla iTunes kurulu bilgisayara telefonunuzu bağlayın. Güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun. Ekrana Apple logosu gelecektir. Kurtarma Modu (Recovery Mode) ekranı açılana kadar basılı tuttuğunuz tuşları bırakmaya devam edin. Mod başladıktan sonra tuşları bırakabilirsiniz.

iPhone 6s ve Öncesi Kurtarma Modu Nasıl Açılır?

iPhone’unuzu bilgisayara yani iTunes’a bağlayın. Home tuşu ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun. Ekran Apple logosu gelince tuşları bırakmayın. Kurtarma Modu (Recovery Mode) açılana kadar tuşlara basılı tutmaya devam edin.

Kurtarma Modu’na girdiğiniz cihazlarınızı buradan sıfırlayarak kilitlenen telefonunuzu açabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

Privacy Preference Center