iPhone pil süresi nasıl uzatılabilir?

iPhone kullanıcılarının genel şikayeti cihazların pil süresinin kısa olmasıdır. iPhone pil süresi konusunda için Apple tam olarak bir çözüm getirmiş değil. Ancak kullanıcılar bazı yöntemlerle cihazlarının pillerinin daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirler.

iPhone pil süresi nasıl uzatılır?

Yapılan araştırmalara göre günlük telefon kullanımı dört saati geçmiş durumda. Durum böyle olduğunda pil süreleri de yetersiz kalıyor. Pil süresini yetmesini sağlamak için bazı yöntemleri uygulayabilirsiniz.

iphone pil süresi nasıl uzatılır

1. En çok pil tüketen uygulamaları belirleyin
iPhone pil süresi uzatmak için yapmanız gereken ilk adım en çok pil tüketen uygulamaları bulmaktır. Cihazınızdan Ayarlar’a gidin ve Pil sekmesine girin. Burada pil süresini en çok harcayan uygulamaları bulabilirsiniz. Bu uygulamaları silerek çözüm sağlayabilirsiniz. Eğer silmek istemiyorsanız “Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile” seçeneğini kaldırarak uygulamaların pilinizi tüketmesinin önüne geçebilirsiniz.

2. Ekran parlaklığını azaltın
Ekran parlaklığınızı ne kadar çok açarsanız piliniz o kadar çabuk bitecektir. Bu nedenle ekran parlaklığını azaltarak bu sorunun da ortadan kaldırabilirsiniz.

3. Cihazınızı güncel tutun
Apple, pillerle ilgili yazılımsal bir hata bulduğunda yeni bir güncellemeyle bu hataları ortadan kaldırır. Siz de cihazınızı güncel tutarak bu hatalardan kurtulabilirsiniz.

4. Düşük Güç Tüketimi özelliğini kullanın
Kontrol panelinde aktif edebileceğiniz “Düşük Güç Tüketimi” özelliği pil süresini uzatacak bir başka yöntemdir. Sağ üst köşede bulunan pil ikonunun sarı renkte olması bu özelliğin aktif olduğu anlamına gelmektedir.

5. Bataryanızı değiştirin
iPhone bataryaları eskidikçe ilk performanslarını veremezler. Pilinizin eskiyip eskimediğini “Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı” bölümünden görebilirsiniz. Eğer buradaki ifade yüzde 70’in altına düştüyse pilinizi değiştirmeniz iyi olabilir. iPhone (Pil) Batarya Değişimi için buraya tıklayabilirsiniz.

Privacy Preference Center