iPhone batarya sorunu nasıl çözülür?

iPhone kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu telefonlarının pillerinin kısa sürede tükendiğinden şikayet ediyor. iPhone batarya sorunu çözmek için birçok yol var. Aşağıdaki yöntemleri uyguladıktan sonra piliniz hızlı tükeniyorsa bir teknik servise götürüp pilinizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Buraya tıklayarak iPhone pil değişimi hakkında bilgi alabilirsiniz.

iphone batarya sorunu nasıl çözülür

Pil sorunu nasıl çözülür?

İlk olarak en çok pil tüketen uygulamayı tespit edin: Bunun için Ayarlar > Pil yolunu izleyerek 24 saat ve 7 gün içinde en çok pilinizi harcayan uygulamayı görebilirsiniz. Bu uygulamaları kapatarak pilinizin süresini uzatabilirsiniz.

Düşük güç modu: Şarjınız yüzde 20’nin altına düştüğü zaman devreye giren bu mod etkin durumdayken arka planda uygulamalar yenilenmez ve otomatik indirme yapılmaz. Bu modu Ayarlar > Pil yönergesinden etkinleştirebilirsiniz.

Otomatik ekran kilidi: iPhone’larda ekranın açık kalması pil tüketimini hızlandırıyor. Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Otomatik kilit yönergesini izleyerek bu süreyi düşürebilirsiniz.

Konum servisleri: Konum özelliği sürekli olarak arka planda çalıştığı için kullanmasanız bile pilinizi önemli derecede tüketen bir özelliktir. Konum servisini devre dışı bırakarak pilinizin süresini uzatabilirsiniz.

Parlaklık seviyesi: Ekranınızın parlaklığını orta ya da daha alt seviyede kullanarak pil süresinizi uzatabilirsiniz. Bir başka öneri ise “Otomatik parlaklık” özelliğini aktifleştirerek ekran parlaklığını ortam ışığına göre ayarlayabilirsiniz.

Hücresel veri kullanımı: Telefonlarda en çok pil tüketen işlevlerden bir tanesi şüphesiz hücresel veridir. Eğer dışarıda internetinizi kullanmıyorsanız hücresel veriyi kapatarak pil sürenizi arttırabilirsiniz.

 

iPhone pil değişimi fiyatı

iPhone pil değişimi fiyatı ithalatçı firma ve Apple’ın fiyatlandırmaları dahilinde zaman içinde sürekli değişken olduğu için burada yazmak doğru olmaz. Güncel iPhone pil değişimi, tamir ve onarım seçenekleri için servisimizle iletişime geçebilirsiniz. Fiyatlar konusunda müşteri hizmetlerimiz, güncel fiyatları telefon numaralarımızdan ya da WhatsApp üzerinden mesaj yoluyla size bildireceklerdir.

iPhone pil değişimi yaptırmasam iPhone’um garantiye girer mi?

iPhone pil değişimi fabrikasyon bir sorun olmadığı takdirde garanti kapsamı dışındadır. Apple bir süre önce batarya değişimi kampanyası yapmıştı. Bu değişim hakkı belli modellerde olduğu gibi her durumda geçerli değildir. Servisimizde pil değişimi sonrası cihaza garanti verilmemektedir.

Privacy Preference Center