Bilgisayardan iPad’e dosya aktarımı nasıl yapılır?

iPad kullanıcıları, bilgisayarlarındaki yaptıkları çalışmaları iPad cihazlarına aktararak her yerde erişim sağlamak isterler. Bu durum da “Bilgisayardan iPad’e dosya aktarımı nasıl yapılır?” sorusunu beraberinde getirmektedir.

iTunes ile dosya aktarımı

iPad’inizi şarj kablonuz yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınızda iTunes’u açın. Uygulama sizden güncelleme isterse, iTunes’u güncelleyin. iTunes penceresinin sol üst kısmında yer alan Cihaz simgesine tıklayın. Bu simge iPad ikonunda oluşmaktadır. iTunes penceresinden sol kısmında Dosya Paylaşımı yazısına tıklayın. Açılan bölümde dosya eklemek istediğiniz uygulamayı seçin. Seçtiğiniz dosya tipinin uygulamayla uyumlu olması zorunluluğu yoktur. Örnek verecek olursak Word dosyasını Powerpoint klasörüne ekleyebilirsiniz.

Bilgisayardan iPad'e dosya aktarımı

iCloud ile dosya aktarımı

Bilgisayarınızda tarayıcıya giriş yaparak www.icloud.com adresine giriş yapın. Bu adresten iPad hesabınızda giriş yaptığınız iCloud hesabınıza Apple ID ve şifrenizi girerek giriş yapın. Açılan bölümde iCloud Drive’a tıklayınız. “Yükle” simgesine tıklayın ve açılan pencereden aktarmak istediğiniz dosyaları seçin. Dosya boyutuna bağlı olmakla beraber bir süre yüklenmesini bekleyin. Dosyalar yüklendikten sonra iPad’inizden “Dosyalar” uygulamasından aktardığınız dosyalara ulaşabilirsiniz.

Google Drive ile dosya aktarımı

Google Drive ile dosya aktarımı, bir önceki yöntem olan iCloud ile dosya aktarımını benzemektedir. Bilgisayarınızdan tarayıcınıza giriş yaparak www.drive.google.com adresine gidin. Buradan Google hesabınızla oturum açın. “Yükle” tuşuna tıklayarak aktarmak istediğiniz dosyaları seçin. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra iPad’inizden Drive uygulamasını açarak aktardığınız dosyalara erişim sağlayabilirsiniz.

Privacy Preference Center