iPhone iOS 13.3 güncellemesi ile gelen yeni özellikler

Apple, kısa bir süre önce iPhone cihazlar için yayınladığı yeni iOS 13.3 güncellemesi ile birlikte iPhone kullanıcıları yepyeni özelliklerle karşılaştı.

Apple’ın yayınladığı iPhone iOS 13.3 güncellemesi ile birlikte güncellemeye uyumlu iPhone cihazlara iki büyük özellik getirildi.

iphone ios 13.3 güncellemesi

Bunlardan biri, Apple’ın Safari tarayıcısıyla uyumlu USB-C fiziksel güvenlik cihazlarının kullanılmasına izin veren güvenlik güncellemesidir. Bu gibi fiziksel güvenlik yenilikleri ile daha çok sayıda hesap koruması sağlanıyor. iOS 13.3 ile yayınlanan destek ile birlikte fiziksel USB-C anahtarları bundan sonra tüm site ve uygulamalarda kullanılabilecek.

Yeni güncelleme ile gelen bir diğer özellik ise ebeveynlerin hoşuna gidecek türden bir özelliktir. İletişim Sınırları özelliği ile artık anne-babalar çocuklarıyla iletişim kuracak kişileri kendileri kontrol edebilecekler. Çocuklarının iletişim kurmalarını istemedikleri kişilerini engelleyebilecekler.

İletişim Sınırları özelliğinde ebeveynler çocuk hesaplarında ayarlama yaparak sadece Apple’ın uygulamalarında (Telefon, FaceTime, iCloud, Mesajlar) başka kişilerle iletişim sınırlandırması yapabilecekler. Bu yararlı güvenlik özelliğinin yalnızca Apple uygulamalarında çalıştığını unutmayın. Apple’ın olmayan (WhatsApp, Facebook, Twitter, Instagram vb.) uygulamaları kullanarak çocuk hesapları engellediğiniz kişilerle iletişim kurabilir.

Diğer iOS 13.3 iyileştirmeleri

Bu iki önemli güvenlik güncellemesinin yanı sıra iOS 13.3 güncellemesinde bazı küçük geliştirmeler de yer alıyor. Kullanıcılar yeni sürüm ile RAM yönetiminin iyileştiğini belirttiler. Ayrıca Apple Memoji etiketlerini klavye ayarlarından gizleme seçeneği eklendi.

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yönergelerini izleyerek yeni güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Privacy Preference Center