iPhone ekran kilidi unutulursa ne yapılmalı?

iPhone ekran kilidi unuttuğunuz zaman cihazınıza yeniden erişim sağlamak için bazı yöntem uygulamanız gerekir. Bu yöntemleri bilinçsiz bir şekilde uyguladığınız zaman yaptığınız en ufak bir hata bütün bilgilerinizin kaybolmasına neden olabilir. Bu nedenle eğer konu hakkında bilginiz yoksa teknik servislere danışmanızı tavsiye ederiz.

Apple ve güvenlik

ABD merkezli teknoloji devi Apple, ürettiği cihazlarda güvenlik konusuna en çok önem veren firmalardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Android, Windows gibi birçok platformlarda bütün güvenlik engellerini aşan kötü amaçlı kişiler, söz konusu Apple olduğunda başarılı bir performans gösteremediler. Örnek verecek olursak Apple ID, yıllardır hacklenemedi. Hatta Apple’ın bu denli yüksek güvenlikli sistemi nedeniyle FBI ve Apple arasında bir tartışma dahi yaşanmıştı.

Telefonlarımızın içinde birçok özel bilgimiz yer almaktadır. Bu bilgiler yabancı kişilerin eline geçtiğinde bizim için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu sonuçlardan korunmak için en basit ve önemli araç olan ekran kilidi özelliğini kullanmak gerekir. Apple cihazlarının ilk kurulum aşamasında bizden ekran kilidi için şifre oluşturmamızı ister. Daha sonra ise Apple ID, Touch ID gibi güvenlik tedbirleriyle bilgilerimizi daha güvenli hâle getirmemizi ister.

iphone ekran kilidi unutulursa ne yapılmalı

iPhone ekran kilidi unutulursa ne yapmak gerekir?

iPhone ekran kilidi unutulursa yapmanız gereken bazı yöntemler vardır. Cihazınını recovery moduna alarak kurtarma işlemini başlatmalısınız. Bu işlem sonunda cihazınız sıfırlanacak ve fabrika ayarlarına dönecektir. Daha sonra eğer yedekleme yaptıysanız verilerinizi geri yükleyebilirsiniz.

Buradaki bağlantıya tıklayarak “iPhone yedekleme nasıl yapılır?” yazımıza ulaşabilir ve verilerinizi yedekleyebilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Privacy Preference Center