iPhone FaceID Çalışmıyor Çözümü

Apple iPhone FaceID sorunu, daha çok iPhone X kullanıcıları tarafından yaşanmaktadır. Peki, iPhone FaceID sorunu nasıl çözülür? Konu hakkında tüm merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz! İşte, bütün detaylarıyla iPhone FaceID problemi ve çözüm yolları!

iPhone yüz tanıma kimliği yeni bir teknolojidir. Genellikle kullanıcı, iPhone X cihazında yüz kimliğini ayarlamaya çalıştığında, birçok problemle karşılaşır. FaceID kabul edilmeyebilir veya işlemin daha sonra denenmesi mesajı alınabilir.

iPhone FaceID Sorunu Neden Olur?

  • Cihazınızı yeni açtıysanız veya yeniden başlattıysanız
  • iPhone’u 48 saatten uzun süre açmadıysanız
  • Size verilen 4 saatlik sürede FaceID kilidini açmadıysanız
  • iPhone’dan uzaktan bağlanma komutu aldıysanız
  • Yüzünüz 5 defa eşleşmediyse
  • Cihaz güncellemelerini yapmadıysanız

iPhone FaceID sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Çözüm seçeneklerini maddeler halinde sıralayalım.

1. İOS’u güncelleyin

iPhone FaceID için yüzünüzü fiziksel olarak doğru ayarladığınızdan emin misiniz? Eminseniz ve sorun hala devam ediyorsa; iPhone’un en son güncellemeler ile çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Cihazınız her daim güncel olmalı. FaceID yeni bir özellik olduğu için genel güncelleme ve yazılım güncellemelerini yapmanız faydalı olacaktır. İşlem öncesinde verilerinizi yedeklemeyi ihmal etmeyin. Son işletim sistemini kullanmak, öngörülemeyen hataları giderebildiği gibi FaceID problemini de çözüme kavuşturabilir.

2. FaceID ayarlarını kontrol edin

Cihazınız için yüz tanılama kimliğini etkinleştirdiniz mi? Bazen bu işlem de unutulabilmektedir. Ayarlar kısmından kimlik ve şifreyi kontrol edin.

3. iPhone FaceID sorunu için sıfırlama işlemini deneyin

iPhone cihazınıza FaceID olmadan erişemiyorsanız; sıfırlama yapabilirsiniz. Yeni bir yüz kimliği tanımlama işlemi, daha önceki kimliği siler ve yenisini belirler. Bunun için ayarlara gidin, ardından FaceID sıfırlama adımlarına geçin.

iphone faceıd sorunu

4. iPhone’u yeniden başlatın

iPhone FaceID problemi için bir başka çözüm yolu ise iPhone’u yeniden başlatmaktır. Ses tuşu ve yan düğmeyi kullanarak, ekranda çıkacak iPhone yeniden başlatma seçeneğini tıklayın. Ardından, cihazı başlatmak için güç düğmesine basın. Bu yeniden başlatma işlemi işe yaramazsa, önce ses açma düğmesine basın, işlemi tekrarlayın zorla yeniden başlatma işlemini gerçekleştirin. Sonunda yan düğmeye basın ve iPhone ekranında Apple logosu çıkana kadar basılı tutun.

iphone faceıd sorunu

5. Bütün ayarları sıfırlayın

FaceID sizi tanımıyorsa, bütün ayarları sıfırlamayı deneyin. Bunu yaptığınızda verilerinizi kaybetmezsiniz, ancak cihaz varsayılan ayarlara geri döner. Ayarlar kısmından sıfırlama seçeneğini tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

iphone faceID sorunu

Sosyal Medya Paylaşım İndirimi Saints Computer

Kampanya katılım oranı %100’e ulaştığında sonlandırılacaktır.

Fatma Yüksel

Teknoloji konularındaki bilgi ve deneyimini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan bir yazar.

Yazarın tüm makaleleri

Privacy Preference Center