iCloud nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

iCloud, verilerinizi güvenli bir şekilde saklamanızı sağlayan bir bulut depolama özelliğidir. Apple firması iOS cihazlara bu özelliği, iOS 5 sürümünde getirmişti. Yıllardır hizmet veren iCloud’u kullanıcılar memnuniyetle kullanmakta ve kişilerin birçok ihtiyacını gidermektedir.

Yedekleme nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız buradan: iPhone yedekleme nasıl yapılır?

Servis merkezimizde iPhone ve Macbook ile ilgili onarım seçeneklerimiz mevcuttur. 05064803469 WhatsApp numaramızdan sorularınızı sorabilirsiniz.

iCloud Nedir?

iCloud; fotoğraflarınızı, videolarınızı, notlarınızı, içeriklerinizi güvenli bir şekilde saklar. Tüm içerikleriniz bulut depolama teknolojisiyle saklandığı için dilediğiniz zaman farklı cihazlar üzerinden de verilerinize erişim sağlayabilirsiniz. iCloud.com internet sitesine giderek Fotoğraflar, Mail ve Notlar gibi çok kullanılan uygulamalara web tarayıcı üzerinden erişebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey desteklenen bir web tarayıcısı ile giriş yapmaktır.

Her Apple hesabında kullanılan iCloud için 5 GB ücretsiz saklama alanı bulunmaktadır. Eğer bu kapasite size yetmiyorsa ücret ödeyerek saklama alanını arttırabilirsiniz. Ülkemizde geçerli olan iCloud’un saklama alanını arttırma fiyatlarını aşağıda bulabilirsiniz.

50 GB: 6,49 TL

200 GB: 19,99 TL

2 TB: 64,99 TL

icloud nedir

Sistem Gereksinimleri

iCloud’un bazı özelliklerinin kullanılması için cihazınızın minimum sistem gereksinimlerine sahip olması gerekmektedir. Aynı şekilde bulut depolama hizmeti tüm bölgelerde kullanmayabilir ve bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir. Aşağıda farklı cihazlar için iCloud’un minimum gereksinimlerini görebilirsiniz.

iPhone, iPad ve iPod touch

  • iOS 13 ya da iPadOS
  • iOS için iWork

Mac

  • macOS Catalina
  • Safari 9.1, Firefox 45, Google Chrome 54
  • Mac için iWork

Watch

  • watchOS 6

PC

  • Windows 10
  • iTunes 12.7
  • Outlook 2010 – Outlook 2016
  • Firefox 45, Chrome 54, Microsoft Edge ya da Opera

iPhone yedekleme nasıl yapılır? yazımıza gitmek için buraya tıklayın.

iCloud nedir, nasıl kurulur, senkronize edilir, yedeklenir ve geri yüklenir?

iCloud’u kullanmadan önce yapmanız gereken ilk şey ayarlanmıştır. Bu, hangi verileri senkronize etmek istediğinizi ve neyi yedeklemek istediğinizi seçmeyi içerir. Ayrıca, size yardımcı olacağımız ek iCloud depolama alanı satın almanız gerekip gerekmediğine de karar vermeniz gerekir.
Zaten bir Apple cihazında iCloud kullanıyorsanız ve tüm öğelerinizi yeni bir cihaza nasıl alacağınızı bilmeniz gerekiyorsa , bu sizin için bir rehberdir. Bir cihazı yeni olarak ayarlamanıza, yedeklemeden geri yüklemenize ve çok daha fazlasına yönlendireceğiz. iCloud verileriniz, nasıl saklandığı ve kurtarmak için ne yapmanız gerektiği üzerinde tam kontrol sahibi olduğunuzdan emin olarak uzaklaşacaksınız.

iCloud nedir, Nasıl Kullanılır Detaylı Anlatan Video

 

iCloud Fotoğraf Paylaşımı ve Fotoğraf Yayınım nasıl kullanılır?

iCloud Fotoğraf Arşivi, iOS 8.3 veya üstünü çalıştıran herkes tarafından kullanılabilir. iCloud Fotoğraf Arşivi, tüm fotoğraf ve video kitaplığınızı sahip olduğunuz tüm iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’ler arasında senkronize tutar. Bu aracılığıyla yapılır iOS için Fotoğraf ve Mac için Fotoğraflar uygulamalar. İPhone’unuzda bir albüm oluşturun, anında Mac’inizle senkronize edilir veya tam tersi. iCloud Fotoğraf Arşivi, fotoğrafları veya videoları fiziksel olarak indirmek yerine aktararak iPhone veya iPad’inizde muazzam miktarda depolama alanı boşaltmanıza yardımcı olabilir. Her iki dünyanın da en iyisini isteyen herkes için büyük bir uzlaşma.

iCloud Fotoğraf Paylaşımı ve Fotoğraf Yayınım nasıl kullanılır?

iCloud Fotoğraf Paylaşımı ve My Photo Stream yanı iPhone, iPad ve Mac üzerinde Fotoğraflar uygulaması her iki parçalarıdır. iCloud Fotoğraf Paylaşımı, arkadaşlarınızın ve ailenizin görüntüleyebileceği, ekleyebileceği, yorum yapabileceği ve beğenebileceği paylaşılan fotoğraf albümleri oluşturmanıza olanak tanır. Fotoğrafları yalnızca küçük bir grupla paylaşmak için harika bir yoldur, sosyal ağ gerekmez.

Fotoğraf Yayınım, hangisi daha büyükse, son 30 günlük fotoğraflarınızı veya en son 1.000 fotoğrafınızı otomatik olarak depolayabilir. Bunlar daha sonra Photo Stream’i destekleyen tüm cihazlarda kullanılabilir. İCloud Fotoğraf Arşivi gibi videoları saklamaz, ancak bazı insanlar için yeterli olabilir. İkisi arasında

iCloud ayarlarıyla iPhone’umu Bul nasıl kullanılır?

iPhone’umu Bul, kaybolan herhangi bir iPhone, iPad, iPod touch veya Mac’i bulmanıza olanak tanır. Bulamayacağınız bir cihaza yalnızca bir mesajla uyarı göndermekle kalmaz, daha da kötüsü kötüleşirse uzaktan verileri silebilirsiniz. En iyi bölüm, iPhone’umu Bul özelliğini etkinleştirdiyseniz, potansiyel hırsızların iCloud şifreniz olmadan onu kapatamayacağıdır. Bu ücretsiz hizmetin cihazlarınızı ve kişisel verilerinizi korumanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında mümkün olan her şeyi etkinleştirmenizi ve öğrenmenizi önemle tavsiye ederiz .

Aile Paylaşımı nasıl kullanılır?

Aile Paylaşımı, iTunes ve App Store satın alımlarını evinizin diğer üyeleriyle paylaşmanıza olanak tanır. Daha da iyisi, ebeveynler küçük çocukların satın alma talebinde bulunmasını gerektiren “Satın Almayı İste” özelliğinden yararlanabilir. Bir bildirim alırsınız ve isteklerini uzaktan onaylayabilir veya reddedebilirsiniz. Aile Paylaşımı, evdeki çocuklar için kullanışlı olan kullanışlı izleme özellikleri de ekler. Kendi planlarında olacak kadar büyük olduklarında, Apple Kimliğini kendi başlarına yönetmek için onlara teslim edebilirsiniz.

iCloud Drive ve Dosyalar uygulaması nasıl kullanılır?

iCloud Drive, Apple’ın belgeler için çevrimiçi depolama hizmetidir. Mac ve iOS uygulamalarının erişebileceği ve depolayabileceği merkezi bir havuzdur. iPad’inizde bir Sayfalar belgesi oluşturun, kaydedin ve daha sonra Mac’inizden erişin. Çoğu App Store uygulaması, hangi uygulamaları kullanmayı seçerseniz seçin, hangi Apple cihazından çalışırsanız çalışın dosyalarınız her zaman hizmetinizdedir. İOS 11’den bu yana Apple, iPhone ve iPad’deki iCloud Drive’ı güncelleme öncesinde iCloud Drive’a çok benzer şekilde çalışan Dosyalar uygulamasıyla güncelledi.

 

 

Privacy Preference Center