iCloud ile verileri yeni telefona aktarma

Telefon değiştirdiğimiz de eski telefonumuzdaki fotoğraflarımızı, kişilerimizi, notlarımızı yani bütün kişisel bilgilerimiz yeni telefonumuza aktarmak isteriz. Apple iCloud ile verileri yeni telefona aktarma için size kolaylık sunuyor.

Eski cihazınızdaki verileri iCloud’a kopyalama

iCloud ile verileri yeni telefona aktarma

Eski cihazınızda Ayarlar’a girerek en üst kısımda bulunan Apple Kimliği yazan yere tıklayın. Ardından iCloud’u seçin. Bu bölümde yedeklemek istediğiniz her şeyi açmalısınız. Apple, iCloud hizmetinde 5 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor. Eğer verileriniz daha çok yer kaplıyorsa cüzi miktarlarda ödeme yaparak depolama alanınızı arttırabilirsiniz. Para ödemek istemiyorsanız manuel olarak yedekleme yapmanız gerekmektedir. “Fotoğraflar” seçeneğini kapalı tutarsanız genellikle 5 GB alan yeterli olacaktır. Buradan “iCloud Yedekleme” kısmına girin ve altta bulunan “Şimdi Yedekle” yazısına dokunun. Yedekleme işlemi başlayacaktır.

Yedeklenen verileri yeni iPhone’a aktarma

apps and data

Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra sim kartınızı yeni cihazınıza takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Yeni iPhone’u ilk açtığınızda sizden kurulum yapmanızı isteyecektir. Ekrandaki talimatları izleyerek kolaylıkla kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Kurulum esnasında cihazınızı bir Wi-Fi ağına bağlayın. “Uygulamalar ve Veriler” adımına gelene kadar ilerleyin. Bu adımda “iCloud yedeklemesinden geri yükle” seçeneğine dokunun. Daha sonra yedekleme yaptığınız iCloud hesabınıza giriş yapın. En son yedeklemenizi seçin ve geri yükleme işlemini başlatın. İşlem tamamlandığında cihaz kendiliğinden yeniden başlayacaktır.

Bu yönergeleri uyguladıktan sonra eski cihazınızdan iCloud’a yedeklediğiniz verileri yeni cihazınıza başarılı bir şekilde aktarmış oldunuz. iCloud’a yedekleme yapmak için buraya tıklayarak daha detaylı yazımıza gidebilirsiniz.

Privacy Preference Center