iCloud şifresi (Apple ID) kaybolursa ne yapmalıyız?

iPhone kullanıcıları için çok ciddi bir önem taşıyan iCloud şifresi bir diğer ismiyle Apple ID unutulmaması gereken bir şifredir. Apple şirketinin güvenlik konusundaki titiz çalışmaları nedeniyle bu Apple ID’nizi unuttuğunuzda telefonunuza bir daha erişim sağlayamayabilirsiniz.

iCloud şifresi kurtarma

Oldu da şifrenizi unuttunuz. Tabii ki unuttuğunuz gibi bütün erişimi kaybetmiyorsunuz. Şifrenizi kurtarmaya yarayacak bazı yolları izleme imkanınız var. Ancak bunlar için Apple ID hesabınızı açarken bu kurtarma yolları için ihtiyacınız olan bilgileri hatırlamanız gerekmektedir. Apple hesabı oluştururken size güvenlik soruları sorarlar. Bu sorular sizinle alakalı ve cevabını bildiğiniz sorulardır. Çoğu kişi bu soruları cevaplamaz ve saçma cevaplar verir. Ancak şifrenizi unuttuğunuz gibi durumlarda çok fazla işinize yarayacaktır. iCloud şifrenizi unuttuğunuz durumlarda bu soruların size sorulacağını unutmayın. Bu yüzden güvenlik sorularına doğru cevap verin.

iCloud şifrenizi unuttuğunuz zaman bu güvenlik sorularını cevaplayarak yeni bir şifre alma bağlantısı mail adresinize gönderilecektir.

Telefonunuzu kaybettiğinizde, eğer ekran kilidiniz de yoksa, bütün bilgileriniz bir başkasının eline geçmiş demektir. Bunu engellemek için iPhone’umu Bul servisini kullanabilirsiniz. Bu servis üzerinden cihazınızı kitleyebilir ve içindeki bütün bilgileri sıfırlayabilirsiniz. Ancak bunu uygulamak için de Apple ID’nizi bilmeniz gerekmektedir. Bu servise giriş yaparken sizden iCloud şifrenizi isteyeceklerdir. Buraya tıklayarak iPhone servisimizi kullanabilirsiniz.

 

iCloud şifresi (Apple ID) kaybolursa ne yapmalıyız?

Şifremi unutursam ne yapmalıyım?

Buraya tıklayarak şifre kurtarma bağlantısına gidin. Daha sonra Apple ID’nizi oluştururken girdiğiniz bilgileri sizden isteyeceklerdir. Doğru bilgileri girdiğiniz durumda size güvenlik sorularını soracaklar. Bunları da cevapladıktan sonra mail adresinize şifre yenileme bağlantısı gönderilecektir. Bu bağlantı ile şifrenizi değiştirebilir ve bilgilerinizi korumaya alabilirsiniz.

Privacy Preference Center