iPhone 12 vs iPhone 11 Arasındaki Farklar Nelerdir?

iPhone 12, 13 Ekim’de (bu akşam) tanıtılması ve yeni iPhone’ları Ekim hatta Kasım aylarında piyasaya sürmesi bekleniyor. Geçen yılki iPhone 11’den iPhone 12’ye yükseltmeyi düşünüyorsanız, merak ediyor olabilirsiniz. Ektinliği Apple websitesinden izleyebilirsiniz.

Aralarındaki fark tam olarak ne olacak?

Yeni telefonlar bu akşam açıklanana kadar emin olamayacağız. Ancak, iPhone 12’nin iPhone 11’e karşı nasıl yığılacağını görmek için en olası söylentileri topladık. Şimdi yeni bir iPhone satın almanız mı yoksa beklemeniz mi gerektiğini ve eskisini satmanın veya takas etmenin en iyi yollarını da belirleyeceğiz.

yeni iphone 12 geldi

Dört farklı iPhone 12 modeli

Bu akşam piyasaya sürülecek dört farklı iPhone 12 modelini görmemiz mümkün: iPhone 12 Mini (5,4 inç), iPhone 12 ve 12 Pro (6,1 inç) ve iPhone 12 Pro Max (6,7 inç) Karşılaştırma için yalnızca üç iPhone 11 var: iPhone 11 (6,1 inç), iPhone 11 Pro (5,8 inç) ve iPhone 11 Pro Max (6,5 inç).

iPhone 12 yenileme hızlarında artış

iPhone 12’nin ekranının 120Hz yenileme hızına ve şu anda iPad Pro’da bulabileceğiniz bir ProMotion ekrana sahip olacağına dair söylentiler var. Çoğu telefon (iPhone 11 dahil) saniyede 60 kare veya 60 Hz’de yenilenir, ancak Galaxy S20 ve OnePlus 8 Pro gibi bazıları 120Hz’de yenileniyor. Yenileme hızı ne kadar yüksek olursa, telefon uygulamalar ve web siteleri arasında gezinirken hızlı ve pürüzsüz hisseder.

iPhone 12 için daha iyi kameralar

Yeni iPhone’larda tipik olarak olduğu gibi, iPhone 12’nin kameralarının iPhone 11’e göre yükseltilmesini bekleyebilirsiniz. iPhone 11, fotoğraflara ekstra ayrıntı ekleyebilen bir fotoğraf Gece Modu ve ultra geniş açılı bir kameraya sahiptir. video kamera. Derinlik bilgilerini yakalamaya yardımcı olmak için iPhone 12’nin Galaxy Note 10 Plus gibi bir uçuş süresi kamerası ekleyebileceğine dair söylentiler var. Bu, AR haritalama konusunda yardım gibi bir dizi şey yapabilir, ancak sonunda videoda portre moduna sahip olabileceğiniz anlamına da gelebilir.

5G’nin dahil edilmesi

iPhone 12’nin beklenen en büyük yeni özelliklerinden biri, yeni nesil 5G hücresel bağlantıdır. Apple’ın etkinlik davetiyesi “Hi, Speed” ile başlıyor ve bizi, ABD’ye gelen neredeyse tüm yeni Android telefonlarda olduğu gibi, yeni telefonların nihayet 5G bağlantısına sahip olacağına inanmamıza neden oldu . Bu, telefonların hareket halindeyken yüksek hızlı kablosuz ağa bağlanabileceği anlamına gelir – bu, pandemi sırasında biraz daha az heyecan verici görünebilir , çünkü evde daha fazla zaman geçiriyoruz, ancak yine de cihazınızın yükselişi için geleceğe hazır olacak. 5G.

iPhone 11, 5G bağlantısı sunmuyor, ancak birçok kişi buna inanıyor gibi görünüyor.

iPhone 12 Fiyatları

2019 iPhone 11’in temel modeli, 2018 iPhone XR’den 50 $ daha düşük olan 699 dolara mal oldu . Bu fiyat düşürme eğiliminin devam etmesi mümkündür: Bir teknoloji analisti , iPhone 12 temel modelinin (Mini) 649 dolara, iPhone 12 Pro’nun 999 dolara ve iPhone 12 Pro Max’in 1.099 dolara mal olacağını bildirdi. İşte iPhone 12’nin şu ana kadarki fiyatı hakkında bildiğimiz her şey.

iPhone 12 ve beklediğimiz her şey hakkında daha fazla bilgi için CNET’in iPhone 12 söylentilerine göz atın . Ayrıca iPhone 11 ve tüm özelliklerine ilişkin incelememize de göz atabilirsiniz .

iPhone 12 Ekran Değişimi

iPhone 12 ekran değişimi konusunda teknik servisimiz hizmet vermektedir. Kullandığımız yedek parçaların tamamı yüksek kalitede üretilir ve siz değerli müşterilerimize sunulur. iPhone 12 ekran değişimi, servisimiz cihaz piyasaya çıktıktan bir süre sonra yapılmaya başlanacaktır.