4.000 TL’ye iPhone 7 Plus hala alınır mı? (2020)

Geçtiğimiz günlerde sıkça karşımıza çıkan ve birçok kişinin merak ettiği bu soruyu saintscomputer.com olarak yanıtlamaya çalışacağız. 4000 TL gibi bir fiyat bandında satılan iPhone 7 Plus modeli kullanıcılara ne sağlıyor ve gerçekten işinizi ne kadar görebilir buna bakacağız. Ayrıca iPhone alınır mı sorusuna da cevaplar bulacaksınız.

iPhone telefonlara baktığımızda artık insanların bütçelerini fazlasıyla aşan fiyatlar görebiliyoruz. Ülkemizde asgari ücret ile kıyaslandığı zaman gerçekten bu fiyatlar bir kişinin yıllık gelirinin neredeyse yarısına denk geliyor. Bu yüzden insanlar uygun fiyatlı IPhone arayışına giriyor. Piyasada her ne kadar daha ucuz Android modeller olmuş olsa da bazı insanlar alışkanlıklarını bırakmak ve geçiş yapmak istemiyorlar.  Bu yüzden IPhone 4, 5, 6, 7 ve 7 Plus modelleri oldukça rağbet gören seriler haline geliyor. Ancak bizce alınabilecek en makul ve işinizi görecek IPhone modeli IPhone 7 Plus olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi yavaştan telefonu inceleyelim artı ve eksilerini göz önünde bulundurarak neden almalısınız veya neden almamalısınız sorusuna cevap arayalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone Hakkında Bilmeniz Gereken İpuçları

iphone alınır mı

iPhone 7 Plus Detaylı İnceleme

Tasarım olarak baktığımızda ilk olarak göze çarpan detayın arka tarafın cam değil alüminyum olarak karşıma çıkması oluyor. Burada kullanılan alüminyum 7000 serisi ve dünyada neredeyse en kalite alüminyum olarak piyasaya sürülüyor. Eğer telefonu kılıfsız kullanacaksanız bu size ek bir avantaj sağlayacaktır. Telefonun arkası cam ise kırılma riski oldukça yüksek ancak alüminyum olunca işler değişiyor.  Telefonun ön tarafına baktığımız ekran kasa oranının oldukça düşük ve Touch ID olduğunu görüyoruz. 5.5 İnç olan ekran 1920x1080p ekran çözünürlüğü sunarken 625 nit ekran parlaklığı sağlıyor. Ekranda hassasiyet algılayıcılar da ekranın diğer güzel özelliklerinden birisi.  Ekran boyutu oldukça yeterli ve sizi memnun edecektir. Telefon Touch ID ile açılıyor ve hızlandırılmış bir şekilde karşımıza çıkıyor.

İlginizi çekebilir : En Çok Satan Akıllı Telefon Modelleri

İşlemci tarafına geçtiğimizde 3 yıl öncesine çıkmış olmasına rağmen çıktığı dönemde dünyanın en hızlı telefonu olarak nitelendiriliyordu. Baktığımız zaman A10 Fusion işlemci kullanan telefonumuz günlük işlemlerinizi yaparken çok rahat bir şekilde yapmanızı sağlayacak. Oyun oynama konusuna geldiğimizde aşırı yüksek bir FPS ile oyun oynamak mümkün olmasa da piyasada satılan bazı Android modellerin aynı fiyat bandında ki telefonlar için kaliteli bir iş çıkarttığını söyleyebiliriz.  3 GB RAM ve 32 / 128 / 256 GB depolama seçenekleri sunuyor. Performans testlerine baktığımız zaman Antutu tarafında 236205 puan almayı başardı IPhone 7 Plus kısaca işlemci tarafına baktığımızda da sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

ıphone-yedi-plus
iphone 7 plus alınır mı

iPhone 7 Plus Kamera Özellikleri

Kamera tarafına baktığımızda arkada iki kamera var ana kamera 12 MP çözünürlüğünde f/1.8 diyaframa sahip diğer kamera ise telefoto kamera 12MP çözünürlükte ve f/2.8 diyaframa sahip burada ki ikinci kamera portre modunda fotoğraf çekerken size yardımcı olması amaçlanmış ve 2x zoom’u kayıpsız sunuyor. Geniş açılı fotoğraf çekmek istediğiniz ise eksi olarak karşımıza çıkıyor, Video konusunda da 4K 30 FPS değerinde videolar çekmenize imkan sağlıyor. Ön kamera tarafında f/2.2 diyafram değerine sahip, selfie çekerken size bazı sıkıntılar sunabilir çünkü çok geniş açılı olmadığı için topluca fotoğraf çekmek bir hayli zor oluyor.

Kamera konusunda  açı olmadığını, macro olmadığını, gece modu olmadığını ve geniş açılı kamera olmadığını göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Pil konusunda ise 2900 mAh batarya sunarak gün içerisinde işlerinizi halletmenize olanak sağlıyor ama eğer ciddi manada telefonu kullanıyorsanız bu pil size yeterli olmayacaktır.

Kısaca baktığımızda eğer günlük işlemlerinizi halletmek için alıyorsanız alınabilecek bir telefon olduğunu söyleyebiliriz ancak fotoğraf çekmek, video kayıt etmek için alacaksanız sizi pek memnun etmeyecektir. IPhone 7 Plus’un yazılım desteğinin bir yıl sonra kesileceğini belirtmekte de fayda var. İhtiyaçlarınıza göre sizin karar vermeniz gereken bir konu umarım bu yazımız size yardımcı olmuştur.

iPhone Alınır mı?

iPhone X Yetkili Servisi İstanbul

Eğer hala iPhone alınır mı sorusuna cevap arıyorsanız, tereddütlerinizi ortadan kaldıracak bazı bilgileri paylaşmak isteriz. iPhone, fiyatları Android telefonlara göre daha yüksek olduğu için kullanıcıların büyük çoğunluğu Android telefonların bütçe dostu olduğuna inanırlar. Ancak bu çok da doğru bir yaklaşım değil, örnek olarak aynı segmentte bir iPhone ile Samsung’un fiyatı arasında bin lira fark olduğunu varsayalım. Samsung ortalama 1 sene içinde değer kaybettiği miktar kadar iPhone’lar değer kaybetmezler. Yani uzun vadede iPhone alınır mı sorunuza net cevap evet olacaktır.

Sonuç:

  1. iPhone bütçe dostu değil gibi görünse de kesinlikle alınır.
  2. Android cihazlar çok değer kaybettiği için iPhone alınır.

iPhone Servis

Servisimizde iPhone tamiri yapılmaktadır. iPhone’unuz için tamir gerekliyse bizimle iletişime geçebilirsiniz. iPhone servis konusunda uzman teknisyenlerimiz tarafından cihazınız incelenir, detaylar ile birlikte size geri dönüş sağlanır. iPhone servisi işlemlerini iPhone 3 zamanlarından beri yapmaktayız.

 

 

Privacy Preference Center