En Çok Satan Akıllı Telefon Modelleri

Teknoloji son 20 yıl içerisinde büyük bir gelişim göstermiştir. Sadece birkaç yıl içerisinde meydana gelen gelişmeler hayatımıza akıllı telefon denilen bir teknolojinin girmesine neden oldu. Bazı teknolojik gelişmeler hayatımıza dolayı yoldan etki ederken bazı teknolojik gelişmelerin doğrudan etki ettiğini söyleyebiliriz. İnsanlara etki eden en büyük gelişmelerden birisi de şüphesiz akıllı telefon sektörüdür. iPhone tamiri yapılan yerlerin giderek artmasından dolayı bu yazımız içerisinde en çok satan akıllı telefon modelleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

En Çok Satan Telefon Modelleri

En Çok Satan Akıllı Telefon Modelleri
En Çok Satan Akıllı Telefon Modelleri

iPhone servisi üzerine hizmet veren işletmeler, piyasalar içerisinde çokça fazla iPhone model telefon bulunduğunu görecekler. Türkiye’de bulunan akıllı telefonlar ülkemize hep yurtdışından gelmektedir. Artan dolar kuru ile beraber akıllı telefon almak güç olsa da satışların hala revaçta olduğunu söyleyebiliriz. iPhone ekran değişimi yaptırmak istemeyen birçok kullanıcı, yeni model telefon alımı yaptırmak istemektedir.  2019 yılı içerisinde en çok satan telefon modelleri hakkındaki bilgiler ise;

Sıra NumarasıTelefon ModeliÜretici ŞirketSatış Rakamı (Adet)
1iPhone XRApple46,3 Milyon
2iPhone 11Apple37,3 Milyon
3Galaxy A10Samsung30,4 Milyon
4Galaxy A50Samsung24,2 Milyon
5Galaxy A20Samsung19,2 Milyon
6iPhone 11 Pro MaxApple17,6 Milyon
7iPhone 8Apple17,4 Milyon
8Redmi Note 7Xiaomi16,4 Milyon
9İphone 11 ProApple15,5 Milyon
10Galaxy J2 CoreSamsung15,2 Milyon

Listeye genel olarak baktığımızda Apple ürünlerinin ilk sırada yer aldığını görmekteyiz. Bu nedene etrafta çok fazla iPhone servis, iPhone tamiri yapan yer olduğunu görebilirsiniz. iPhone 8 hatta iPhone 7 çıkalı çok uzun bir süre olsa da hala satış rekorları kırdığını görebilirsiniz. Apple’ın ezici bir üstünlüğü olsa da Samsung’un hala zirveye oynadığını söyleyebiliriz. Samsung tarafından üretilen akıllı telefonların her biri bugün milyonlarca adet satmayı başarmıştır.

2020 En Çok Satan Akıllı Telefonlar

En Çok Satan Akıllı Telefon Modelleri
En Çok Satan Akıllı Telefon Modelleri

Listeye genel olarak baktığımızda sürpriz bir ismin daha yer aldığını görüyoruz. Xiaomi tarafından üretilen Redmi Note 7 ürünü 16,4 milyon adet satarak büyük bir başarı elde etmiştir. Çinli üretici Xiaomi attığı doğru adımlar sayesinde adını duyurmayı başardı. Xiaomi bu stratejilere devam ettiği sürece büyük bir başarının kapısını aralayacak gibi görünüyor.

2018 yılında satış rekorları kıran iPhone X, iPhone 8 Plus, Galaxy Grand Prime Plus, iPhone XS Max, Galaxy S9, Galaxy S9 Plus, Huawei P20 Lite, iPhone XS modellerinin 2019 yılı içerisinde sıralamaya dahil olmadıklarını görüyoruz. Dediğimiz gibi yukarıda oluşturduğumuz liste 2019 yılı için geçerlidir. 2020 satış rakamlarının bu yılın sonuna doğru belirli olacağını söyleyebiliriz. Ancak; bu yıl içerisinde de zirve Apple’a ait ürünlerden yana oluşacaktır. Huawei, Xiaomi gibi Çinli üreticiler, bu yıl sıralamada kendilerine daha çok yer bulacak gibi görünmekte.