Her Akıllı Telefonda Bulunması Gereken Mobil Uygulamalar

Son yılın büyük teknolojik gelişmelerinden birisi olan akıllı telefonlar artık bizlerin bir parçası haline geldi. Hayatımızı adeta yönetme derecesine gelen bu teknoloji elbette faydalı işlemler sırasında da kullanılıyor. Apple Servis olarak bu yazımız içerisinde her akıllı telefonda bulunması gereken mobil uygulamalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yeni bir akıllı telefon aldığınızda bu uygulamaları yüklemenizi tavsiye ederiz

WhatsApp

WhatsApp
WhatsApp

iPhone tamiri yaparken cihazlara ister istemez bazen sıfırlama yapmak durumunda kalıyoruz. Anlık mesajlaşma konusunda büyük bir devir başlatan WhatsApp, her akıllı telefona yüklenmesi gereken ilk uygulama olarak gösteriliyor. İnternet bağlantısı üzerinden sohbet yapılmasını sağlayan WhatsApp geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alındı. WhatsApp üzerinden sesli ve görüntülü görüşme yapabilir, grup sohbetleri başlatabilirsiniz.

Instagram

Instagram
Instagram

Facebook tarafından satın alınan bir diğer uygulama ise Instagram’dır. Oldukça kısa bir sürede yükseliş yakalayan Instagram ile beraber fotoğraf ve videolarınızı yakın çevreniz ile paylaşabilirsiniz. Hikayeler özelliği ile beraber daha da gelişen Instagram, boş vakitleri değerlendirme konusunda çok iyi bir seçenek.

Gmail

Gmail
Gmail

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda otomatik yüklü olarak gelen Gmail, App Store üzerinde de yer almakta. İş dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer alan Gmail artık bir tık uzağınızda. Gmail uygulaması sayesinde maillerinizden anlık olarak bildirim alabilirsiniz.

Twitter

Twitter
Twitter

Son zamanlarda dünyada meydana gelen olaylardan ötürü çok fazla konuşulan Twitter, her akıllı telefonda bulunması gereken mobil uygulamalar arasında yer alıyor. Bir mikroblog uygulaması olan Twitter, anlık olarak tüm dünyada meydana gelen gelişmeleri takip edeceğiniz devasa bir haber platformudur. Bazı kişilere göre Twitter dünyanın en büyük haber sitesidir.

Facebook

Facebook
Facebook

Dünyanın en büyük sosyal platformu olan Facebook, 16 yıldır zirvedeki yerini korumayı başardı. Teknolojinin gelişmesi ile beraber mobil uygulama çıkaran Facebook, kaybettiği milyonlarca kişiyi yeniden kazanmayı hedeflemektedir. Yeni bir akıllı telefon aldığınızda veya akıllı telefonunuzu sıfırladığınızda Facebook’u da yüklemenizi öneririz.

Pixir-O-Matic

Pixir-O-Matic
Pixir-O-Matic

Akıllı telefonlar için en başarılı fotoğraf düzenleme uygulamasının Pixir-O-Matic olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir üyelik işlemi gerektirmediğinden dolayı kolay bir şekilde indirilip kullanılmaktadır. Bu uygulama ile beraber fotoğraflarınıza ışık, filtre ve çerçeve ekleyebilir, sosyal medyada paylaşıma hazır hale getirebilirsiniz.

Shazam

Shazam
Shazam

Herhagi bir mekana gittiğinizde çalan şarkının ne olduğunu hep merak ederiz değil mi? Ya da sürekli duyduğumuz ancak ismini bilmediğiniz o şarkıları öğrenmenin yolu artık çok kolay. Shazam sizlere bulunduğunuz ortamda çalan şarkının adı ve sanatçısı hakkında bilgiler vermektedir. Sık kıllanmayacağınız bir uygulama olacak olsa da akıllı telefonunuzda bulunmasını öneririz.

1Password

1Password
1Password

Bir internet kullanıcısı olarak karşımıza çıkan her siteye üye oluyoruz. Üyelik işlemi sırasında güvenlik nedeni ile her siteye farklı kullanıcı adı ve şifre kullanıyor olabiliriz. Sürekli farklı bilgileri hatırlamak hafızanızı biraz zorlayabilir. 1Password, sunduğu şifre yönetimi sayesinde tüm siteler için giriş bilgilerinizin güvenilir bir şekilde depolanmasını sağlıyor.

Swarm

Swarm
Swarm

Önceden Foursquare olarak hayatımıza giren Swarm, 2015 yılından bu yana aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bulunduğunuz yerde yer bildirimi yapmanıza olanak sağlayan Swarm aynı zamanda bir sosyal medya uygulaması olarak da karşımıza çıkıyor. Swarm üzerinden arkadaş ekleyebilir, arkadaşlarınızın yaptığı yer bildirimlerini görüntüleyerek mesajlaşma sistemi üzerinden sohbet edebilirsiniz.

 

Bizler iPhone Servis, iPhone Ekran Değişimi, Macbook Tamiri konusunda hizmet veren kurumsal bir işletmeyiz. Hizmetlerimize BU Bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.