Yeni iPad Pro reklamı bize bir imada mı bulunuyor?

Apple’ın reklamlarla imada bulunduğu şeyler her zaman olmuştur. Yeni iPad Pro’nun son yayınlanan reklamında bize “yeni bilgisayarınız” mesajını veriyor.

Reklam sadece 68 saniye sürüyor, ancak Apple’ın yeni klavyesi bizi heyecanlandırdı. Reklamda psychedelic renklere sahip bir sinek kuşu görüyoruz. iPad Pro’nun etrafında dolanırken yeni iPad Pro sinek kuşunun fotoğrafını çekiyor.

Bu reklamdan sonra Apple artık yeni iPad Pro’larda kullanıcılarına bir bilgisayar kullanıyormuş hissi vermeyi hedeflediği kesin. Ancak kullanıcıların bilinç altındaki Tablet fikrini pek aşamayacağını zannediyorum. Düşünün bizler, bir zamanın vazgeçilmezi CD-DVD Rom‘lardan bile zor ayrıldık. Kaldı ki yeni iPad Pro’da USB girişi bile yok.

Yeni iPad Pro 2020 modelinde Apple, daha hızlı bir A12Z Biyonik işlemci, çift arka kameralar, geliştirilmiş artırılmış gerçeklik yetenekleri için yeni bir LiDAR tarayıcı, gelişmiş ses ve Sihirli Klavye sunuyor. Apple’a göre, bugüne kadarki en gelişmiş iPad Pro ünvanına sahip bu model gerçekten bizi heyecanlandırdı.

Tasarım söz konusu olduğunda, iPad Pro değişmez, 11 ve 12.9 inç boyutlarında , tüm ekran tasarımı ve Ana Ekran düğmesi içermeyen kenardan kenara bir ekranla kullanılabilir . 2018 iPad Pro modelleri gibi, 2020 iPad Pro’da da biyometrik kimlik doğrulama için yüz tanıma kullanan Face ID’li bir TrueDepth kamera sistemi ve selfie’ler için 7 megapiksel kamera bulunuyor .

iPad Pro modellerinin her ikisi de bir özelliği alüminyum şasi içinde gümüş veya uzay Gray ile düz, yuvarlak kenarları etrafında sarma bu sıvı Retina ekran . Liquid Retina ekran, geniş renk desteği, ortam ışığına ayarlamak için True Tone , yansıma önleyici kaplama ve ProMotion 120Hz yenileme özelliklerine sahip 2018 modelinden farklı değil

iPad Pro’nun genel tasarımı aynı kalırken, yeni bir arka kamera sistemi var . 12 megapiksel geniş açılı kamera ve daha geniş bir görüş alanı için iki kez uzaklaştırabilen 10 megapiksel ultra geniş açılı kamera dahil olmak üzere iki kamera vardır .

Akıllı HDR, Dörtlü LED Gerçek Ton Flaş, geniş renk ve 60 fps’ye kadar 4K video kaydı gibi özellikler dahil edilmiş.

İki kamera kurulumu eşlik yeni olduğunu LiDAR Tarayıcı o kullandığı ışık yansıyan uzağa beş metre nesnelerin mesafesini ölçmek için nano saniye hızlarda . Apple, iPadOS’taki yeni derinlik çerçevelerinin , iPad Pro’da yepyeni bir AR deneyimi deneyimi için LiDAR tarayıcıdaki derinlik noktalarını kameralardan ve hareket sensörlerinden gelen verilerle birleştirdiğini söylüyor.

iPad Pro Tamiri konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?

Mevcut ARKit uygulamaları anlık AR yerleşimi, gelişmiş hareket yakalama ve insanların oklüzyonundan yararlanır. Yeni ARKit yetenekleriyle geliştiriciler, LiDAR Tarayıcı olmadan yeni senaryoların ortaya çıkmasına neden olacak yeni bir Sahne Geometrisi API’sine erişebilir .

Apple, LiDAR Tarayıcısını kullanarak Measure uygulamasını geliştirdi ve artık bir kişinin yüksekliğini otomatik olarak hesaplayabilir. Otomatik dikey ve kenar kılavuzları sayesinde nesne ölçümleri daha hızlı ve daha doğrudur, ayrıca daha ayrıntılı ölçümler için yeni bir Cetvel Görünümü vardır .

İçinde, Pro, 2020 iPad’iniz ile donatılmıştır A12Z biyonik Chip bir bulunmaktadır 8 çekirdekli GPU , 8 çekirdekli CPU hiç olmadığı kadar hızlı performansı daha için ve gelişmiş ısı mimari ve ayarlı performans kontrolörleri. Sinir Motor LiDAR Scanner’dan Çekirdek ML görevleri ve artırılmış gerçeklik özellikleri ve süreçler verileri işler.

Reklamı Youtube’dan izleyebilirsiniz. Yukarıda da sizin için embed ettik.