iPhone’un daha küçük çentikli olmasının zamanı geldi

Çentik, bir sonraki iPhone ile küçülecek gibi görünüyor, bizce de tam zamanı.

Geçtiğimiz hafta iPhone 12 tasarımı hakkında birkaç sızıntı olmuştu ve bugün bir sızıntı daha geldi. Jon Prosser’in yeni raporuna göre, iPhone 12’nin ön kamera, flaş ve Face ID kısmındaki çentik daha küçük olacak gibi görünüyor.

Çentik her zaman çirkin olmuştur

iPhone X ilk çıktığında, ilk fark ettiğim şey ekranın üstündeki o karartıydı (çentik). Oldukça büyüktü ve çirkindi, ayrıca orada olduğu düşüncesinden nefret ettim, bu yüzden onun yerine iPhone 8 Plus’ı tercih ettim.

Sonra iPhone XS çıktığında, eski home tuşu tasarımından ve yeni home tuşu sistemiyle sunulduğu için XS modeline yükselttim. Telefonu ilk aldığımda, hala o çentikten nefret ediyordum, ancak ekranın daha fazla bilgi sığması yüzünden zamanla kabul ettim.

Günümüzde, tam ekran bir video izlerken veya yatay şekilde oyun oynasam dahi beni rahatsız etmiyor, alıştım. Yine de olması gerekenden çok daha büyük olduğunu düşünüyorum.

Daha küçük bir çentik doğru yönde atılmış bir adımdır

Jon_Prosser_iPhone12

Nihayet Jon Prosser, iPhone 12’de daha küçük bir çentiğin yeni sızıntısını twitter hesabından paylaştı. Yeni modelde hala bir çentik olsa da, Apple’ın bu konuda iyileştirme yapması güzel bir haber.

Umarım, bu doğru yönde bir ilerleme göstergesidir. Bir gün, çentiğin tamamen olmamasını umuyorum ve Apple’ın iPhone’unu, güzel, uçtan uca ekranla deneyimlemek istiyorum.

Küçültülmüş çentik, yeni iPhone’lar için yapılmış onlarca yeni geliştirmelerden sadece biri. Bir başka sızıntıya göre yeni iPhone 12’nin eski iPhone 5 kasaları gibi düz hatlara sahip olacağı anlatılmıştı. Ayrıca iPhone 12, tıpkı iPad Pro nesillerindeki gibi LiDAR sensöre sahip olabilir.