iPhone’da WiFi Sorunu, WiFi’a bağlanamıyorsanız işte çözümü

iPhone’unuzda Wifi sorunu yaşamanız çok doğal, çünkü iPhone’lar da tıpkı bilgisayarlar gibi yazılımsal hatalara düşebiliyor ya da iPhone’a yüklediğimiz uygulamaların bazıları WiFi’a bağlanamama, WiFi az çekiyor gibi WiFi sorunlarına neden olabiliyor.

iPhone’da Wifi sorununun çözümü, tek bir işlemle hallolabilecek bir durum gibi görünse de bazen bu sorunlar yazılım haricinde, donanımsal hatalardan da kaynaklanıyor olabilir.

iPhone WiFi sorunu çözümü

Eğer aşağıda tarif edeceğimiz işlemden sonra WiFi sorunu devam ediyorsa, garanti süreniz de dolmadıysa mutlaka Apple Store ile iletişime geçin. Size en doğru yolu onlar gösterecektir.

Garanti süresi dolan iPhone’larda WiFi sorunu için servisimizden destek alabilirsiniz.

iPhone WiFi Bağlanmıyor Şifre Yanlış Diyor

iPhone kullanıcılarının sıkça karşılaştıkları sorunların başında, WiFi şifrelerini bilmelerine rağmen Wifi şifre yanlış hatası almaktadırlar. Eğer bu durumla karşılaştıysanız “Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla” bölümünden WiFi dahil tüm ağ ayarlarını sıfırlayacaktır. Böylece eğer ayarlar ile ilgili bir problemse sorun çözülmüş olacaktır.

iPhone WiFi Bağlanıyor ama İnternet Yok

iPhone’unuz WiFi’a bağlanıyor, şifre yanlış demiyor ve bağlantı başarılı oluyorsa ancak internet yok ise yine aynı şekilde “Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla” bölümünden WiFi dahil tüm ağ ayarlarını sıfırlayacaktır. Böylece eğer ayarlar ile ilgili bir problemse sorun çözülmüş olacaktır.

iPhone WiFi Açılmıyor

WiFi sorunlarının başında gelen WiFi açılmıyor hatası ya da internet’e bağlanmıyorsa tekrar yukarıda bahsettiğimiz gibi “Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla” bölümünden WiFi dahil tüm ağ ayarlarını sıfırlayacaktır. Böylece eğer ayarlar ile ilgili bir problemse sorun çözülmüş olacaktır.

iPhone WiFi Tuşu Çalışmıyor

iPhone’unuzun ayarlar kısmında WiFi tuşu vardır, bazen bu WiFi tuşu çalışmaz, gri renkte takılı kalır. WiFi Ghost olarak adlandırılan bu hata için anakart onarımı gerekebilir. Yazılımla çözülmesi mümkün olmayabilir. Bu yüzden cihazınızın garantisi varsa Apple Store, yoksa servisimize gönderebilirsiniz.

iPhone WiFi Az Çekiyor Sorunu

iPhone WiFi az çekiyor sorununun temelinde WiFi anteni sorunu olabilir, bu sorunu çözebilmek için deneyimli bir teknisyen tarafından müdahale edilmesi gerekir.

WiFi Yardımı’nı Açma ve Kapama

WiFi Yardımı normal fabrika ayarlarında açıktır. WiFi bağlantınız zayıf olduğunda iOS aygıtınızın internete bağlı kalmasını istemiyorsanız.WiFi Yardımı’nı devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmanız için tek gereken şey “Ayarlar>Hücresel veya Ayarlar>Mobil Veri’ye gidin ve WiFi Yardımı bölüne dokunun.

iPhone WiFi'a bağlanmıyor sorunu