iPhone Dokunmatik Ekranım Çalışmıyor! İşte Çözümü

iPhone dokunmatik ekranınız çalışmaması sinir bozucu olabilir. iPhone’unuzu arama yapmak, resimler arasında dolaşmaya kadar her şey için kullanırsınız, ancak dokunmatik sorunları sinirlerinizi bozabilir, ancak buna izin vermeyin. Bu yazıda, iPhone’unuza dokunmatik ekran neden çalışmıyor sorununa nasıl çözüm üretebileceğimize değineceğim.

iPhone dokunmatik ekranınızın çalışmamasının birçok nedeni olabilir. Neyse ki, bu sorunları çözmenin birçok yolu var.

iPhone Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone Dokunmatik Ekranım Neden Yanıt Vermiyor?

Yapmanız gereken ilk şey, iPhone’unuzun donanım hatası mı yazılımsal bir hata mı onu kontrol etmek olacaktır. Bu makalede her iki seçenek için de yardımcı olacağım.

DOKUNMATİK SORUNU BAZEN DONANIMSAL PARÇA KAYNAKLI OLABİLİR!
BU DURUMDA SERVİSİMİZ SİZE YARDIMCI OLABİLİR!
02126638144 YA DA 05064803459 TELEFON NUMARALARIMIZDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

iPhone yazılım sorunlarının giderilmesi Apple tarafından ücretsiz yapılmaktadır. Cihazınıza yetkisiz müdahale etmeden önce yazılım ile sorunları çözüp çözemeyeceğimizi bir kontrol edelim. Gerekirse donanımsal müdahale ile sorunları düzeltmeye devam ederiz.

Yakın zamanda iPhone’unuzu yere düşürdüyseniz, ya da sıvı teması gördüyse donanımsal hasar olma olasılığı yüksektir.

Aklınızda bulunması gereken son bir şey daha var, o da bir ekran koruyucunun (kırılmaz cam) iPhone’unuzda dokunmatik ekran sorununa neden olabileceğidir. Dokunmatik ekranda sorun yaşıyorsanız iPhone’unuzun ekran koruyucusunu çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Dokunmatik ekranınız bazen çalışıyorsa okumaya devam edin, Hiç çalışmıyorsa iPhone Ekran Değişimi sayfamıza göz atabilirsiniz.

iPhone Touch Hastağı

iPhone touch hastalığı, iPhone 6 Plus’ı etkileyen bir sorunu ifade eder. Bu sorun, ekranın üst kısmında gri, titreyen bir çubuk ve yakınlaştırma / uzaklaştırma gibi sorunları içerir.

iPhone touch hastalığı için bazı araştırmalar mevcut. Apple bu sorun için sert bir yüzeye birkaç kez düşürülmesinin ardından cihaz üzerinde fazla baskıya maruz kalmasınız bir sonucu olduğunu iddia etse de, müşteri deneyimlerinde dokunmatik kontrol entegresinden kaynaklandığını görüyoruz.

Yazılım Sorunları ve iPhone Dokunmatik Ekranı Sorunu

iPhone’unuzda yazılımsal bir sorunu nasıl düzelteceğinizle alakalı bazı püf noktalara değinmek istiyorum. Bir uygulama iPhone dokunmatik ekranınızın çalışmamasına neden olabilir.

  1. Uygulamayı iPhone’unuzun Ana ekranında bulun. Ana ekran, aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz şeydir.
  2. Uygulamanın üzerine dokunup bekleyin, bir menü görünecek.
  3. Uygulamayı Sil’e dokunun.
  4. Sil’e dokunun.

iphone dokunmatik ekran yazilimsal cozum

Uygulamayı yeniden yükledikten sonra iPhone dokunmatik ekranınız çalışmıyorsa uygulama geliştiricisine bir mesaj gönderin. Sorun için bir düzeltmeleri olabilir.

Uygulama Geliştiricisine Nasıl Mesaj Gönderebilirim?

  1. App Store’u açmak için dokunun .
  2. Arama’ya dokunun uygulama için ekran ve arama altındaki.
  3. Uygulama hakkındaki ayrıntıları açmak için uygulama simgesine hafifçe vurun.
  4. En alta gidin ve Geliştirici Web Sitesi’ne dokunun  . Geliştiricinin web sitesi yüklenecek.
  5. Geliştiricinin web sitesinde bir iletişim formu veya e-posta adresi arayın. Geliştiricinin tuzlarına değdiğini bulmak zor olmamalı. İyi geliştiricilerin, uygulamalarıyla ilgili sorunlar hakkında bilgi verdiğinizde bunu takdir ettiğini unutmayın!

iphone_dokunmatik_sorunu_developer

iPhone’unuzu Güncelleyin

Nadir görülen bir durum olsa da iPhone’unuzun yazılımını güncellemeniz gerekebilir.

Ayarlar’ı açın ve Genel -> Yazılım Güncelleme’ye dokunun  . İPhone’unuzda bir iOS güncellemesi varsa İndir ve Yükle’ye dokunun

iphone_dokunmatik_sorunu_guncelleme

iPhone’unuz Hiç Dokunmaya Cevap Vermezse

iPhone’unuzu ilk olarak kapatıp açmayı deneyin, hiç dokunmaya izin vermiyorsa eğer hard reset atmanız gerekebilir. iPhone’unuz normal şekilde kapanmazsa – veya iPhone’unuzu kapatıp tekrar açmanız sorunu çözmezse – donanımdan sıfırlama yapmayı deneyin. Bunu yapmak için, Güç ve Ev Düğmelerini aynı anda basılı tutun . Ekranda Apple logosu görünene kadar birkaç saniye bekleyin ve bırakın.

İPhone 7 veya 7 Plus’ta, ekranda Apple logosunu görene kadar güç düğmesini ve ses kısma düğmesini birkaç saniye basılı tutarak donanımdan sıfırlama gerçekleştirilir .

Bir iPhone 8 veya daha yeni bir modeli sert bir şekilde sıfırlamak için ses açma düğmesine basıp bırakın, ses azaltma düğmesine basıp bırakın, ardından ekran kararıncaya ve ekranın ortasında Apple logosu görünene kadar yan düğmeyi basılı tutun.

iPhone Dokunmatik Ekranım Hala Çalışmıyor

iPhone dokunmatik ekranınız hala size sorun veriyor mu? iPhone’unuzu orijinal ayarlarına geri yüklemenin zamanı gelmiş olabilir. Bunu yapmadan önce iPhone’unuzu yedeklediğinizden emin olun . Bunu iPhone’unuzu bir bilgisayara takarak ve iTunes’u (Mojave 10.14 çalıştıran PC’ler ve Mac’ler), Finder’ı (Catalina 10.15 çalıştıran Mac’ler) çalıştırarak veya iCloud’u kullanarak yapabilirsiniz .

Bir DFU (Varsayılan Ürün Yazılımı Güncellemesi) geri yüklemesi yapmanızı öneririm. Bu tür bir geri yükleme, geleneksel bir iPhone geri yüklemesinden biraz daha ayrıntılıdır. Bunu yapmak için iPhone’unuza, bilgisayara takmak için bir kabloya ve iTunes’un en son sürümüne ihtiyacınız olacak.

Dokunmatik Ekran Sorunu Donanımsal Olabilir

iPhone’unuzu yakın zamanda düşürdüyseniz ekrana zarar vermiş olabilirsiniz. Ekranınızın camı çatlamasa da ekranın komponentlerinde ya da anakart arızası yapmış olabilir. Bu durumda iPhone’unuzun servisimize gelmesi kaçınılmazdır.

iPhone Ekranı Kırıldıysa Değişmesi Gerekir

Ekranınız kırıldıysa da dokunmatik problemleri yaşayabilirsiniz, bu durumda ekranınızın değişmesi gerekir. Ekran değişimi sonrasında dokunmatik sorunlarınız tamamen ortadan kalkar (anakart arızası yoksa).

 

Privacy Preference Center