iPhone Kapanma Sorunu Çözümü

iPhone kapanma sorunu bir çok nedenden dolayı meydana geliyor olabilir. Telefondaki problemi tespit edip, çözebilmemiz için cihazı servisimize göstermeniz gerekmektedir. Böylece Apple tarafından sertifika almış, alanında uzman kişilerin kontrolü altında telefonu inceletmiş olursunuz.

iPhone kapanma sorunu daha çok önceleri jailbreak, yani telefon kırma işlemi yapılmış cihazlarda görülmekteydi. Jailbreak, kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor olmasına karşın cihazı, kapanma gibi birtakım sorunlarla karşılaşmasına neden olmaktaydı. Özellikle jailbreak geliştirici uygulamalar yardımıyla direk iOS işletim sistemine müdahale eden özelliğe sahip yazılımları indirdiyseniz, iPhone kapanma sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Şu sıralar iPhone’un kapanma sorunu donanımsal kaynaklı anakart sorunları olabilmektedir.

iPhone, yazılım veya donanımsal açıdan da bazı durumlarda güçsüz kalabilir. Örneğin telefon sert bir zemine çarpıp hasar gördüyse, içerisindeki bağlantı kabloları ya da anakart hasar görmüş olabilir. Bazı durumlarda anakart çatlakları görülebilmektedir. Gerekli sinyalleri alamayan ve veri akışını sağlayamayan iPhone düzgün bir şekilde çalışmayacaktır. Güçsüz kaldığından ötürü de sistemi çalıştırmaya devam etmeyerek telefonun kapanmasına neden olacaktır.

iphone şarj olmuyor

Telefon günlük hayatın en gerekli ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir. Özellikle akıllı telefonların piyasaya sürülmesinden itibaren, insanlar ihtiyaçlarını telefon üzerinden karşılayabilir duruma gelmiştir. iPhone, bu konuda öncü olan bir telefon modeli olup dünyanın en çok tercih edilen telefonları arasında ilk sırada yer almaktadır. Apple tarafından tanıtılan yeni iPhone modelleri, iPhone’nun en iyi telefon unvanını sürdürmesinde yardımcı olacaktır. Siz de bir iPhone sahibiyseniz ve anlamsız şekilde sürekli telefonun kapandığını görüyorsanız, daha fazla vakit kaybetmeden servisimize gelmelisiniz. iPhone’un sürekli kapanması her anlamda kullanıcıyı rahatsız edecektir. İhtiyaçlarınızı karşılayamayacak ve işlerinizin gecikmesine neden olacaktır. Bu yüzden, telefonun üzerine düşmeli ve bir an önce tamir edilebilmesi adına gerekli girişimlerde bulunmalısınız.

iPhone Kapanma Sorunu Nasıl Çözülür?

Firmamız, Apple tarafından sertifikalı, özel servistir. Bu zamana kadar bir çok kişinin sorununu çözmüş, gönül rahatlığı ile tekrar cihazlarını kullanmalarını sağlamıştır. Çok sayıda iPhone cihazı tamir ettiğimizden dolayı, bu zamana kadar meydana gelmiş olan tüm iPhone problemlerine aşina hale geldik. Sorunlarınız ne olursa olsun, iPhone’un kapanmasına neden olan her ne olursa olsun anında çözüm önerisi getireceğimizden emin olabilirsiniz. Eğer firmamız ile daha önce çalışmadıysanız ve kuşkularınız bulunuyorsa sizleri servisimize davet ediyoruz. Servisimizde çalışan Apple sertifikalı teknik servis ekibi aklınızdaki soru işaretlerin kaldırılmasında yardımcı olacaktır.

Teknoloji dünyasında kusursuz bir sistem bulunmamaktadır. En iyi olduğu iddia edilen yazılımların dahil bir takım eksiklikleri bulunmaktadır. Sadece mükemmele en yakın olandan bahsedilebilir ki mobil işletim sistemlerinde iOS, bu tanıma en iyi örnektir. iOS mükemmel ve alanındaki en iyi yazılım olmasına rağmen kimi zaman anlamsız bir şekilde kapandığını görmekteyiz. Kimi zaman bu problem, yüklenen bir yazılım veya hasar görmüş donanımdan kaynaklanıyor olsa da; herhangi bir problem yokken kendiliğinden meydana geliyor da olabilir. Bu yüzden sorun tekrarlanmadığı sürece bu tarz kapanmaları göz ardı edebilirsiniz. Zira her sistemde olan şeylerdir.

Tekrar Eden iPhone Kapanma Sorunlarındaki Tamir İşleyişi

iPhone kapanma sorunu sıklıkla kendini tekrarlıyor ise, var olan problemin daha fazla büyümemesi adına bir an önce harekete geçmelisiniz. Her sorunun bir çözümü olduğunu bildiğiniz takdirde telefonunuz için endişelenmeyi bırakırsınız. Mevcut kadromuz; başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirde bulunan en iyi teknik servis ekibi olduğu için sorunlarınıza garantili çözüm önerileri getirecektir. iPhone kapanma sorunun nasıl çözüldüğünü ve hangi işlemlerden geçerek cihazın eski haline kavuştuğunu gözlemlemek istiyorsanız, şubelerimizde canlı bakım desteği alabilirsiniz. Böylece aklınız cihazınızda kalmayacak, tamamen güvenilir yollar kullandığımızdan emin olabilirsiniz.

iPhone Kapanma Sorunu Nasıl Tamir Edilir?

iPhone kapanma sorunları anakart kaynaklıysa anakart tamiri, ya da entegre değişimi ile tamir edilebilir. Bazı durumlarda tamir süreci başarısızlıkla da sonuçlanabiliyor. Anakart tamiri konusunda uzman teknisyen ekibimiz sizi en iyi şekilde yönlendirecektir. iPhone anakart tamiri hakkındaki diğer yazımızdan da konuyu takip edebilirsiniz.

iPhone kapanma sorunlarında sıkça karşılaşılanlar

iPhone kapanma sorunu yaşayan kullanıcılar aşağıdakilere dikkat etmelidir.

  • Kullanılan iPhone şarj aletleri Apple sertifikalı olmalıdır. (Orijinal ürün kullanın)
  • Yan sanayi şarj aleti, adaptör, kablo kullanılmamalıdır.
  • iPhone yere düştüğünde, darbe aldığında ya da sıvı teması olduğunda mutlaka teknisyenler tarafından kontrol edilmelidir.
  • Elma logosu geliyor kapatıyorsa, servise göndermeden önce iPhone’un içindeki verilerin yedeklenmiş olmasına dikkat edilmelidir.

iPhone açılmama, kapanma ekrana görüntü gelmeme sorunları, servisimizde çalışan uzman teknisyenlerimiz sizi en iyi şekilde yönlendirebilmesi için telefon desteği alabilirsiniz. İletişim kısmından adres, telefon ve destek hattı bilgilerimizi görebilirsiniz.

 

Privacy Preference Center