iPhone 11, DxoMark Testine Yeniden Girdi: Bu kez daha yüksek puan aldı

iPhone 11, DxoMark’ın geçtiğimiz günlerde yenilediği protokol sonrası yeniden teste girdi. iPhone 11 bu kez testten daha yüksek puan aldı.

Akıllı telefonların ve dijital kameraların performansları ile ilgili testler yapan DxoMark, geçtiğimiz günlerde test protokolünü yeniledi. Daha önce de bu teste giren iPhone 11, yenilenen testte de girdi ve eskisine göre daha yüksek puan aldı.

iPhone 11 ile birlikte diğer akıllı telefonlar da bir bir  kameralarını teste soktu. Eski puanlar ile yapılan karşılaştırmada en dikkat çekici sonuç iPhone 11’in oldu.

DxoMark, yenilenen testi ile kameraların performansını daha detaylı şekilde ölçüyor. Eskiye göre daha zorlu hale gelen testlerde kameraların farklı koşullar altında gösterdiği performans incelenerek bir puan veriliyor.

iPhone 11, yeni testten 119 puan aldı

iPhone 11 Yeni Test Sonucu

Geçtiğimiz sene iPhone 11, DxoMark testinden 109 puan almıştı. Aldığı bu puanla iPhone XR ve iPhone XS Max’ı geride bıraksa da Samsung’un amiral gemilerinin arkasında kamıştı.

Güncellenen test koşulları sonucunda iPhone 11, bu kez puanını 10 birim arttırarak 119’a yükseltti. Bu puan ile Samsung Galaxy S20 Plus ve OnePlus 8 gibi telefonları geride bırakmayı başardı. Aldığı puan iPhone 12’yi geçmesine yetmese de Apple’nin son gözdesine baya bir yaklaştı. iPhone 12 DxoMark’tan 122 puan aldı.

Alınan test sonuçlarına göre, iPhone 11, önümüzdeki dönemde çıkacak akıllı telefonların da kamera performansı olarak ilerisinde duracak gibi görünüyor. DxoMark’ın sonuçlarına göre pozlama, derinlilk, kontrast ve detay yakalamada başarılı olan iPhone 11’in zoom özelliği ise biraz geride kalmış.