2021’in En İyi Kameralı Telefonları

Yeni bir telefon satın almadan önce ilk baktığımız şey kamerasıdır. 2020’de telefon üreticileri, kamera yazılımlarının ve donanımlarının özelliklerini ve kalitesini son zamanlarda zorlamaya başladılar ve en üst düzeye çıkardılar. Apple, iPhone 12 ailesinin dört telefonun tümünün ana kamerasında yeni teknolojilerle kuşatmış; daha hızlı diyafram lensi ve bunun gibi bir çok özellik daha. iPhone 12 Pro Max kameraları mükemmel fotoğraf ve videoları çekmek için daha hızlı işlemcilere ihtiyaç duyuyorlar.

Diğer Android telefonlar, en heyacan verici yeni kamera özelliklerinden bazılarını kullanıcılarına sunuyor. Samsung, 5x optik zoom ve 8K video çekimine sahip. Her ikisi de iPhone 12 ve Pixel 5’in sahip olmadığı özelliklere sahipler.

Farklı telefonlardaki kameraların karşılaştırmalarını okurken, “mükemmel” bir telefon kamerası olmadığını aklınızda bulundurmanız önemlidir. Kesinlikle diğerlerine kıyasla belirli bir özellikte üstün olan telefonlar var – Galaxy Note 20 Ultra’daki yakınlaştırma veya Google’ın karanlıktan sonra çekim için etkileyici Gece Görüşü seçeneği. Yüksek megapiksel sensörler veya çoklu arka kameralar gibi kağıt üzerinde etkileyici özellikler sunan bazı telefonlar da vardır – ancak daha fazlası mutlaka daha iyi anlamına gelmez. En çok, kameraların özellikleri, kullanım kolaylığı, görüntü kalitesi ve fiyatı açısından günlük durumlarda nasıl performans gösterdiğiyle ilgileniyorum.

İhtiyaçlarınıza en uygun telefon kamerasını bulmanıza yardımcı olması için kılavuzumuzu okuyun.

2021’in Genel Olarak En İyi Kameraya Sahip Olan Telefonu

iphone 12 pro max arka kamera 2021

 

iPhone 12 Pro Max

Apple’ın 1.099 dolarlık iPhone 12 Pro Max’i , ana geniş açılı kamera, 2.5x optik yakınlaştırmalı telefoto kamera ve 0.5x ultra geniş açılı kamera içeren üçlü arka kamera dizisine sahip. Apple’ın Akıllı HDR, Derin Füzyon ve Gece Modu işleme ile birleştirilmiş bu üç kamera, mükemmel dinamik aralık ve ayrıntıya sahip muazzam fotoğraflar sağlar. 12 Pro Max, Apple’ın profesyonellere ve kamera meraklılarına yönelik yeni ProRaw fotoğraf formatına bile sahip . ProRaw , iPhone’un hesaplamalı fotoğraf zekası ile aşılanmış bir ham dosyanın özelleştirilmesini sağlar. Sonuçlar etkileyici. 12 Pro Max, özellikle video görüntü kalitesi açısından video yakalamada mükemmeldir. Otomatik netlemeye yardımcı olmak için ana kamerasındaki yeni daha büyük sensör ve bir lidar sensörü sayesinde, düşük ışık koşullarında video kaydetme söz konusu olduğunda dev iPhone en iyilerden biridir. Her şeyin üstesinden gelmek için, öne bakan kamerası ana arka kamera ile aynı seviyede çalışır ve bir Portre Modu ve Gece Modu sunar. İPhone 12 Pro Max, şu anda satın alabileceğiniz en iyi genel kamera deneyimini sunuyor. Apple iPhone 12 Pro Max incelememizi okuyun.

Fotoğraflar için en iyi telefon kamerası

Google Pixel 5 arka kamerası 2021

 

Google Pixel 5

700 dolarlık Google Pixel 5 Ekim ayında piyasaya çıktığında , birçok kişi Google’ın kameraları daha da sert bir şekilde güncelleyeceğini umuyordu. Ancak kullanımda, 5G donanımlı telefon, güçlü bir HDR efekti ile keskin ve canlı fotoğraflar çeker, böylece fotoğraflar sinematik görünen mükemmel ayrıntılara ve kontrasta sahiptir. Geniş açılı ve ultra geniş açılı bir kamera ile donatılmış olarak geliyor (geçen yılki Pixel 4’te telefoto kameranın yerini aldı). Portre Modu ve Gece Görüş özelliği çarpıcı ve çarpıcı sonuçlar verebilir. Video çekim kalitesi Pixel 4’e göre iyileştirildi, ancak iPhone 12 Pro Max hala öne çıkıyor ve bu nedenle her yönden daha iyi bir performans sergiliyor. Daha fazlasını okuyun .

Video çekimleri için en iyi telefon 2021

iphone 12 pro max görünüm

 

iPhone 12 Pro Max

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, en iyi Android telefonlar iPhone’u fotoğraflar açısından büyük ölçüde yakaladı, ancak Apple’ın hala hakim olduğu bir alan video çekimi. İPhone 12 Pro Max düz Test herhangi bir telefonun kamerasının en iyi kalitede video kaydeder. Videolar 4K’da üst sıralara çıksa da (bazı Android telefonlarda gördüğümüz 6K ve 8K yerine) videoların görüntü kalitesi, özellikle HDR’de mükemmel dinamik aralık ile sürekli olarak keskin. Düşük ışıkta video performansına, 12 Pro Max’in büyük ana kamera sensörü, sensör tabanlı sabitleme ve otomatik odaklama için lidar sensörü yardımcı olur. Steven Soderbergh ve Rian Johnson gibi film yapımcılarının bir film veya kişisel proje kaydetmek için bir iPhone’a ulaşması şaşırtıcı değil. Apple iPhone 12 Pro Max incelememizi okuyun.

2021’in düşük bütçeli en iyi kameraya sahip telefon

iphone 12 mini arka kamera

 

iPhone 12 Mini

Küçük boyutuna göre 729 dolarlık iPhone 12 Mini’yi yerin dibine sokmak kolay olabilir. Ancak iPhone 12 ve 12 Pro’da bulunan aynı geniş, ultra geniş ve selfie kameralara sahip. Ve her ikisiyle aynı mükemmel fotoğrafları ve videoları da çeker. İPhone 12 Pro Max, Apple’ın şimdiye kadar yaptığı en iyi kamera teknolojisine sahipken, iPhone 12 Mini, test ettiğimiz her yeni iPhone kamera için en iyi dolar-performans oranını sunuyor. Ancak Mini’yi yalnızca daha küçük bir telefonla rahat ediyorsanız alın. Aksi takdirde, biraz daha fazla ödeme yapmayı ve “normal” boyutlu iPhone 12 almayı düşünmelisiniz.

 

 

Privacy Preference Center