En İyi Kameraya Sahip Telefonlar 2020

Yeni bir telefondaki en dikkat çekici özellik genellikle kameradır. Ve 2020’de telefon üreticileri, kamera yazılımlarının ve donanımlarının özelliklerini ve kalitesini son hafızalarında herhangi bir yıldan daha fazla en üst düzeye çıkardılar. En iyi kamera sahip telefonlar 2020 listemizde, yakından takip ettiğiniz tüm telefonları incelemeye aldık. En iyi kamera hangi telefonda var sorularınızı yanıtlamaya çalıştık. Apple, her ikisi de mükemmel fotoğraflar ve videolar sunan muhteşem 2019 modellerinin, iPhone 11 Pro’nun ve daha uygun fiyatlı iPhone 11’in kuyruğunu kullanmaya devam ediyor. Hesaplamalı fotoğrafçılık destekli Pixel 4 ve Pixel 4A ile Google , en iyi Apple fotoğraflarıyla baştan sona gidebilir ve muhtemelen onları aşabilir.

Android telefonlar , en heyecan verici yeni kamera özelliklerinden bazılarını sunar. Samsung, 100x Space Zoom ve 8K video özellikli Galaxy S20 Ultra’ya sahip – her ikisi de iPhone 11 Pro ve Pixel 4’ün sahip olmadığı özellikler. Sony, Xperia 1 II’sini ayarlar ve son derece başarılı Alpha aynasız kamera serisini taklit eden bir arayüzle donattı. Pro OnePlus 8 ve OnePlus 8 . Bu arada, piyasadaki en kullanıcı dostu kamera uygulamalarından birine sahip olun.

Kameraları farklı telefonlarda karşılaştırdığımda, “mükemmel” bir telefon kamerası olmadığını akılda tutmak önemli. Kesinlikle diğerlerine kıyasla belirli bir özellikte üstün olan telefonlar var – Galaxy S20 telefon ailesindeki yakınlaştırma veya Google’ın karanlıktan sonra çekim için etkileyici Gece Görüşü seçeneği. Yüksek megapiksel sensörler veya çoklu arka kameralar gibi kağıt üzerinde etkileyici özellikler sunan bazı telefonlar da vardır – ancak daha fazlası mutlaka daha iyi anlamına gelmez. En çok, kameraların özellikleri, kullanım kolaylığı, görüntü kalitesi ve fiyatı açısından günlük durumlarda nasıl performans gösterdiğiyle ilgileniyorum.

Bununla birlikte, bu listenin önümüzdeki birkaç hafta içinde neredeyse kesinlikle önemli değişiklikler alacağını unutmayın. Örneğin, test etmeyi bitirene kadar burada yeni Samsung Galaxy Note 20 Ultra veya Google Pixel 4A görmeyeceksiniz , ancak her ikisinin de umut verici kameraları var. Aynı şekilde iPhone 12 modellerini de bu sonbaharda Pixel 5 ile birlikte görmeyi bekliyoruz . Bu kılavuz, bu modelleri ve diğer yarışmacıları tam olarak değerlendirdiğimizde buna göre güncellenecektir.

Bu uyarı yerine getirildiğinde, ihtiyaçlarınız için en iyi telefon kamerasını bulmanıza yardımcı olacak kılavuzumuzu okuyun.

En iyi telefon kamera sistemi genel

iPhone 11 Pro

Apple’ın 999 dolarlık iPhone 11 Pro’su, bir ana geniş açılı kamera, 2x optik yakınlaştırmalı telefoto kamera ve 0,5x ultra geniş açılı kamera içeren üçlü bir arka kamera dizisine sahiptir. Apple’ın Smart HDR ve Deep Fusion işleme ile birleştirilmiş bu üç kamera, mükemmel dinamik aralık ve ayrıntıya sahip muazzam fotoğraflar sağlar. 11 Pro, özellikle video görüntü kalitesi açısından video yakalamada mükemmeldir. Her şeyin üstesinden gelmek için, ana arka kamera ile aynı seviyede performans gösteren yeni bir öne bakan kamera var. iPhone 11 Pro, şu anda satın alabileceğiniz en iyi genel kamera deneyimini sunuyor.

Fotoğraflar için en iyi telefon kamerası

Google Pixel 4

google pixel 4 kamera

Google Pixel 4, geçen yıl 800 dolardan piyasaya sürüldü ve Pixel 5’in piyasaya sürülmesinden önce çoktan durduruldu . (Bu modelde 5G kablosuz olacak, ancak bunun hakkında çok fazla şey bilmiyoruz.) Ancak bu arada Pixel 4’ü 550 $ ‘a yakın fiyatlarla yakalayabilirsiniz. 2019 modeli, güçlü bir HDR efektiyle keskin ve canlı fotoğraflar çekiyor. Fotoğraflar, sinematik ve dramatik görünen mükemmel ayrıntılara ve kontrasta sahiptir. Bilgisayardan güç alan dijital yakınlaştırma, Portre Modu ve Gece Görüşü özelliği gibi mükemmeldir. (Bununla birlikte, video çekim kalitesi evde yazılacak bir şey değil, bu yüzden iPhone 11 Pro’nun her açıdan daha iyi bir performans sergilediğini söyleyebilirim)

Video için en iyi telefon kamerası

iPhone 11 Pro

iphone 11 pro en iyi kameraya sahip telefon

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Android telefonlar fotoğraflar açısından iPhone’u yakaladı, ancak Apple’ın hala hakim olduğu bir alan video çekimi. İPhone 11 Pro, test ettiğimiz herhangi bir telefonun kamerasından en iyi kalitede videoyu kaydeder. Videolar tutarlı bir şekilde keskin, iyi dinamik aralığa sahip ve ayrıntılarla dolu. Steve Soderbergh veya Rian Johnson gibi film yapımcılarının bir film veya kişisel proje kaydetmek için bir iPhone’a ulaşması şaşırtıcı değil.

Profesyoneller için en iyi telefon kamerası

Sony Xperia 1 II

Sony Xperia 1 II kamera

Sony, fotoğrafları ve videoları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen yaratıcı tiplerin peşinde. Bu nedenle şirket, 1.200 $ ‘lık (1.099 £ veya yaklaşık 2.000 AU $) Xperia 1 II’yi popüler Alpha serisi aynasız kameraların kontrolleri ve araçlarıyla paketledi. Telefonda fiziksel bir deklanşör düğmesi, Eye Autofocus (evcil hayvanlar dahil öznenizin gözlerini algılayıp takip edebilen) ve üçlü arka kameralardan tam olarak yararlanan üç önceden yüklenmiş uygulama var. Biri, temel Xperia Android kamera uygulamasıdır. Diğer ikisi, telefonunuzun fotoğraf ve video çekiminin her yönü üzerinde size ayrıntılı kontroller sağlayan Photo Pro ve Cinema Pro’dur.

6000 Türk Lirası altındaki en iyi telefon kamerası

iPhone 11

iphone 11 en iyi telefon kamerası

700 dolardan başlayan iPhone 11, Apple’ın amiral gemisi telefonundan şimdiye kadar ürettiği en iyi orta seviye model. Bir telefoto kamera eksikliğinin yanı sıra, ultra geniş açılı bir kameraya, güncellenmiş ön kameraya sahip ve daha pahalı iPhone 11 Pro ile aynı mükemmel fotoğraf ve videoları çekebiliyor.

En iyi telefon kamerası yakınlaştırma özellikli

Samsung Galaxy S20 Ultra

samsung galaxy s20 ultra kamera yakınlaştırması

Açık konuşalım: Kimsenin telefonunda 100x yakınlaştırmalı kameraya ihtiyacı yok, “Space Zoom” adlı bir özellik bir yana. Ancak Samsung Galaxy S20 Ultra’yı çevreleyen pazarlamayı ve hype’ı kaldırın ve bugün herhangi bir telefonda bulunan en iyi yakınlaştırmayı, özellikle de kameranın optiğini kırpmadan kullanan 4 kat yakınlaştırma yaptığınızda bulacaksınız. 10x yakınlaştırmada bile sonuçlar etkileyicidir. Bunu iPhone 11 Pro’daki 2x optik yakınlaştırma veya OnePlus 8 Pro’daki 3x optik yakınlaştırma ile karşılaştırın.

Portre modu için en iyi telefon kamerası

Motorola Edge Plus

motorola edge plus portre modu telefon kamerası

999 $ ‘lık Motorola Edge Plus, bir spec-behemoth ve Chicago merkezli şirketin yıllar içinde ürettiği ilk yüksek kaliteli telefonu işaret ediyor. Edge Plus’ta etkileyici portre modu olağanüstü. Telefonun arkasında, derinlik bilgilerini toplayan ve arka portre modu fotoğraflarını özellikle muhteşem kılan bir uçuş süresi sensörü var. Çektiğim portrelerin ne kadar doğal ve doğru olmasından etkilendim.

Gece çekimleri için en iyi telefon kamerası

Google Pixel 4

google pixel 4 gece çekimi

Birçok telefon gibi, Google Pixel 4’te de düşük ışıkta ve gece fotoğraf çekmenize olanak tanıyan özel bir mod olan Gece Görüşü vardır. Gece Görüşü’nü gece çekimleri için HDR gibi düşünün. İPhone 11 Pro’nun rakip Gece Modu’na kıyasla abartılı bir “hiper gerçek” görünüme dönüşen çarpıcı düşük ışıklı fotoğraflar üretir ve bu da resimleri biraz daha gerçekçi görünen görüntüler haline getirir. Pixel 4 ayrıca, kamera sahnenin yeterince karanlık olduğunu algıladığında otomatik olarak devreye giren özel bir astrofotografi moduna sahiptir. Bu, yıldızlı bir gökyüzünün fotoğraflarını yalnızca telefonunuzla çekebileceğiniz anlamına gelir.