iPad’inizde çizim yapmak için en iyi programlar

iPad’de çizim yapmak çok basit görünse de, çizim programlarının performanslarını en iyi şekilde kullanmak ve ayrıca en iyi şekilde çizim yapabilmek için programların önemi oldukça büyük.

Dijital olarak çizim yapmak benim için her zaman ulaşılmaz bir beceri gibi görünüyordu, ama korona virüs zamanlarında araştırdığım onlarca çizim yapmak için programları deneme fırsatım oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPad Servis

Hala kendimi dijital medyaya yeni başlayan biri olarak görüyorum ama şimdiye kadar eğlenceli bir yolculuk oldu. Üçüncü nesil iPad Air ve birinci nesil Apple Pencil kullanıyorum . Nihayetinde sanat, kendinizi ifade etmek ve yaratıcı olmakla ilgilidir – ister simetrik bir yüz çizin, ister splatters için daha fazla Jackson Pollock yeteneğine sahip olun.

iPad Çizim Programları Güncel Liste 2020

iPad’iniz için çizim programlarının güncel listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Procreate

procrate ipad çizim programı

Apple’ın Procreate uygulamasının indirilmesi 10 dolara mal oluyor, ancak sanat araçları ve yaratıcı özellikleri paketi paraya değer. Dijital illüstrasyon uygulamasına ister bir tasarım profesyoneli, ister deneyimli bir dijital sanatçı veya dijital illüstrasyon dünyasına yeni başlayan biri olun erişilebilir. Procreate’i birkaç aydır kullanıyorum ve hala sanat eserimi geliştirmek için keşfettiğim özellikler var.

Procreate, uygulamanın nihayetinde size göre kişiselleştirilmesi için hareket kontrollerini özelleştirmenize olanak tanır. Hangi seviyede sanatçı olursanız olun, Procreate’in Quickshape, harmanlama modu, katmanlama, alfa kilitleri ve kırpma maskeleri gibi özellikleri, sanatınıza yeni bir profesyonellik düzeyi katabilir.

Autodesk Sketchbook

Autodesk Sketchbook

Autodesk Sketchbook uygulaması ücretsizdir, ancak şaşırtıcı bir şekilde ödeme duvarları tarafından engellenmeyen sanat araçlarıyla doludur. Ücretsiz sürümü yedi gün boyunca kullanabilirsiniz ve ardından yine ücretsiz olan bir Autodesk Kimliği oluşturmanız istenir. Dijital sanat yolculuğunuza başlarken Procreate’ten biraz daha az korkutucu. Uygulamayı indirdiğinizde, size tüm temel araçların nerede olduğuna dair hızlı bir eğitim verecektir.

Autodesk kapsamlı, iyi organize edilmiş bir fırça kitaplığına sahiptir ve boyut, opaklık ve basınç gibi fırça ayarlarını yapmak kolaydır. Yeni bir çizim uygulamasının tipik bir öğrenme eğrisiyle bile, araç çubuğunun anlaşılması oldukça kolaydır. Ayrıca, yoğun şekilde yakınlaştırıldığında bile, uygulamanın pikselleri vuruşunuzdaki görmenize izin vererek “çizim” hissini kaybetmemesini de beğendim.

Sketchbook’un en sevdiğim bölümlerinden biri, kağıttan ekrana geçişi kolaylaştırmaya odaklanmak. Bir not defterinde harika bir çizim yapmış olabilirsiniz ve Autodesk ile bunu uygulamada yeniden çizmeniz gerekmez. Fotoğraf makineniz tarayıcı olarak iki katına çıkar, böylece sanatınızı içe aktarabilirsiniz. Görsel, şeffaf bir arka planla içe aktarılır, böylece uygulamada hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Art Set 4

art set 4 çizim programı

Art Set 4, daha basit, gerçekçi çizim uygulamalarından biridir. İndirmesi ücretsizdir, ancak araçlarının çoğu, 10 dolara mal olan Premium Pro özellikleriyle açılır. Bu uygulama, dijital illüstrasyon konusunda yeni iseniz en iyisi olacaktır – fiziksel araçlara ve kağıda sahip olmaya benzer. Procreate veya Autodesk gibi daha karmaşık bir uygulamaya girme fikrinden bunaldıysanız, Art Set 4 başlamak için iyi bir seçimdir. Sadece karalama yapmak istiyorsanız da eğlencelidir.

Art Set 4 ile ilgili gerçekten sevdiğim bir şey, ücretsiz araçların bile bir parça halinde birlikte çalışma kolaylığı. Tuval gibi çok renkli kağıt stilleri ile sulu boya için ağır, soğuk baskı sayfalarının pürüzlü yüzeyi arasında geçiş yapabilmeniz de güzel. Zaten yapmış olduğunuz bir çizimi bozmadan çuval bezi stillerini, kartonu ve ızgaraları seçebilirsiniz.

Uygulamayı keşfettiğinizde, Premium Pro gerektiren tüm öğeler kilitlenecektir. Kilitli bir öğeye dokunursanız, Art Set her şeyi yükseltmek ve kilidini açmak isteyip istemediğinizi sorar. Premium size 150’den fazla fırçaya, 3B boyaya, akıcı sulu boyaya, maskeleri katmanlama ve kullanma becerisine, “ıslak kanvas”, simetri, şekiller, dolgu gibi çizim kılavuzlarına ve çalışma alanınızı özelleştirmenin düzinelerce başka yoluna tam erişim sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPad ekranı kırıldı, iPad ön cam çatladı

Lake

Bir sanat uygulamasında yarattığınız her şeyin bir başyapıtla biten muazzam bir çaba olması gerekmez. Eğlenmek en önemli kısımdır. Basitçe renklendirme, yaratıcı ve rahatlatıcı bir öğleden sonra geçirmenizi sağlayabilir. Lake, dünyanın her yerinden sanatçıların farklı tarzlarda boyama kitabı sayfaları ile dolu ücretsiz bir ASMR sanat uygulamasıdır.

Uygulamanın ses öğesi özellikle harika. Örneğin, boya fırçasıyla renklendirirseniz, alçak fırça sesleri duyarsınız. Sprey boya aracını seçerseniz, bir boya tenekesini salladığınızda olduğu gibi bir bilye yatağının takırdadığını duyarsınız. ASMR’yi ayarlardan kapatabilirsiniz.

Sevdiğim bir başka şey de, çizgilerde kalma ve gölgeleme ve efektler için daha fazla renk ekleme seçeneğiydi. Sadece dokunup doldurmak yerine yaratıcı olmanız için size daha fazla alan sağlar (ancak isterseniz bunu yapabilirsiniz). Ayrıca, her bir boyama sayfası için sanatçı, renklerden emin değilseniz kullanmanız için isteğe bağlı bir palet oluşturur.

Uygulamanın kontrol panelinde kalabilir ve ücretsiz günlük görseller arasından seçim yapabilir veya araç çubuğundaki Tüm Sanatı keşfedebilirsiniz. Lake, boyama sayfalarını sanatçı koleksiyonları, çocuklar, soyut, hayvan, şehirler, feminist, portreler, mandalalar ve gevşetici simetrik görüntüler şeklinde sıralıyor.

Lake’in ücretsiz katmanında, günde dokuz ücretsiz boyama sayfası alırsınız. Premium aboneliğiniz varsa – ayda 10 dolar veya bir yıl için 20 dolar – tüm boyama sayfalarına, çarkta daha fazla renk varyasyonuna ve boş bir tuval kullanma seçeneğine erişebilirsiniz.