Telefonum Neden Donuyor?

Herhangi bir bilgisayar gibi, bir akıllı telefon da bazen yanıt vermeyi durdurabilir. Suçlu, yavaş bir işlemci, yetersiz bellek veya depolama yetersizliği olabilir. Bir uygulama veya işletim sistemi arızası, yavaş veya bağlantısı kesilmiş bir internet bağlantısı gibi telefonunuzun çalışmasını da durdurur.

Donan Telefonunuzu Nasıl Onarırsınız

  1. Cihazınızı yeniden başlatın. Hemen hemen her elektronik cihazda olduğu gibi, ilk sorun giderme adımı cihazı kapatıp tekrar açmaktır. Telefonunuz farklı değil. Yeniden başlatma veya yeniden başlatma, şaşırtıcı sayıda sorunu çözebilir. Bu sorunları gidermek için iPhone’unuzu yeniden başlatın veya Android cihazınızı yeniden başlatın.
  2. Sistem yazılımınızı ve uygulamalarınızı güncelleyin. Sistem yazılımındaki bir kusur, düzensiz ve öngörülemeyen sorunlara neden olabilir. Android’in en güncel sürümüne güncelleme yapmak veya bir iOS güncellemesini kontrol etmek, en azından bilinen ve sabit sistem kusurlarına erişmenizi sağlar.
  3. Uygulamaları güncelleyin. Bir uygulamadaki bir hata, cihazınızın kullanılabilir belleğini veya performansını etkileyebilir. En iyi yazılım geliştiricileri, yazılımlarını korur ve periyodik güncellemeler yayınlar. İPhone’unuzu yapılandırın , otomatik olarak Android akıllı telefonunuzdaki uygulama güncellemelerini kontrol edin veya uygulamaları güncelleyin.
  4. Uygulamayı çıkmaya (veya kapanmaya) zorlayın. Bu prosedür, bir uygulama yalnızca kullanılamaz bir durumda kaldığında çalışır — ona dokunursanız ancak açılmaz veya yanıt vermez. Bilgisayarda olduğu gibi, bir uygulamayı kapanmaya zorlamak, uygulamayı durdurur, böylece yeniden başlatabilirsiniz. İPhone’da uygulamalardan çıkmaya zorlayın ve Android’de uygulamaları kapatın.
  5. Depolama alanını boşaltın. Videoları ve fotoğrafları cihazınız dışında bir yerde saklayın. Videolar önemli miktarda depolama alanı kaplayabilir ve depolama alanının olmaması telefonun duraklamasına veya çalışmayı durdurmasına neden olabilirken, dolu (veya neredeyse dolu) depolama cihazınızı yavaşlatabilir.
  6. Sorunlu uygulamaları kaldırın. Bir uygulamayı açtıktan sonra telefonunuzun sık sık donduğunu fark ederseniz, o uygulamayı kaldırmak isteyebilirsiniz. Bazı uygulamalar sadece kusurludur ve / veya kilitlenmeye meyillidir. Uygulamaları iPhone’unuzdan kolayca silebilir veya Android’inizden uygulamaları kaldırabilirsiniz.
  7. Telefonunuzu sıfırlayın. Yukarıdaki tüm adımları denediyseniz ve telefonunuz hala donuyorsa, telefonunuzu sıfırlayın. Bir iPhone’u ayarlardan sıfırlayın – işlem Android’de benzerdir.Sıfırlamadan sonra, telefonunuz yeniyken yaptığınız gibi, standart telefon kurulum sürecinden geçmeniz gerekecektir. Hem iOS hem de Android’de , önceden yapılmış bir yedeklemeden geri yükleyebilmelisiniz.
  8. Lisanslı bir onarım tesisini ziyaret edin. Yukarıdaki tüm adımları denediyseniz ve telefonunuz hala donuyorsa, cihazınızla ilgili bir donanım sorunu olup olmadığını anlamak için bir uzman arayın. İPhone’unuz varsa aygıtınızı bir Apple mağazasına götürün veya Apple Destek ile iletişime geçin . Bir Android cihazınız varsa, destek için telefonunuzun üreticisine veya operatörünüze başvurun.
  9. Lisanslı bir onarım tesisini ziyaret edin. Yukarıdaki tüm adımları denediyseniz ve telefonunuz hala donuyorsa, cihazınızla ilgili bir donanım sorunu olup olmadığını anlamak için bir uzman arayın. İPhone’unuz varsa aygıtınızı bir Apple mağazasına götürün veya Apple Destek ile iletişime geçin . Bir Android cihazınız varsa, destek için telefonunuzun üreticisine veya operatörünüze başvurun.