Android 11 Destekleyen Telefonlar

Android 11 bugün piyasaya sürüldü. Android 11 destekleyen telefonları sizin için listeledik. Bu güncelleme telefonunuza birçok yeni özellik getiriyor ve size nasıl yükleyeceğinizi göstereceğiz.

Telefonunuz Android 11 uyumlu olduğu sürece telefonunuz için yayınlanmış demektir ve kullanabilirsini. Ve henüz değilse, yakında olabilir – telefon markaları, Google’ın en iyi telefonları için yeni işletim sistemini hızlı bir şekilde izlemek isteyecek. Android 11 güncellemesi, bağlı cihazlarınızı kontrol etmek için bir ekran , yeniden tasarlanmış medya denetimleri, geliştirilmiş bildirimler ve seveceğiniz ya da nefret edeceğiniz Bubbles adlı yeni bir mesajlaşma özelliği gibi bir dizi yeni özellik getiriyor.

Genellikle büyük Android güncellemelerinde olduğu gibi , güncellemeyi ne kadar çabuk alacağınız, cihazınızı kimin yaptığına bağlıdır. Google, Android 11’in şu anda OnePlus , Xiaomi , Oppo ve Realme telefonlarıyla birlikte Pixel 2 ve bu aralıktaki daha yeni telefonlarına yayıldığını söylendi.

İlginizi Çekebilir: Android Cihazlara Dışarıdan Uygulama Yükleme Yapılamayacak

Google Pixel’e mi sahipsiniz? Android 11’den birkaç adım uzaktasınız

Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve en azından bir Pixel telefonda Sistem  >  Gelişmiş  >  Sistem güncellemesi  >  Güncellemeleri kontrol et’e dokunun. Telefonunuz güncellemeyi hemen bulamazsa sabırlı olun. Google’da her zaman olduğu gibi, güncelleme yavaş yavaş yayılıyor, bu nedenle telefonunuzda görünmesi birkaç gün sürebilir – kontrol etmeye devam edin.

Telefonunuz güncellemeyi bulduğunda, başka herhangi bir güncelleme yapacağınız gibi yüklemek için istemleri takip edin. İşlemin olabildiğince sorunsuz olmasını sağlamak için telefonunuzu bir şarj cihazına ve güçlü bir Wi-Fi bağlantısına takmanızı tavsiye ederim.

OnePlus 8 ve 8 Pro için açık bir beta sürümü mevcut

Eğer bir varsa OnePlus 8 veya OnePlus 8 Pro , şirket resmen sunulmadan önce yeni özellikleri kontrol etmek istiyor Android 11. Herkes yer aldığı OxygenOS 11 güncellemesi, açık beta başlattı OnePlus forumları ziyaret etmek ihtiyacını , talimatlar ve ayrıntılar yayınlanır. Yükleme işlemi sizi cihazınızı sıfırlamaya veya herhangi bir veri kaybetmeye zorlamaz, ancak bu bir beta sürümdür, bu nedenle dikkatli bir şekilde devam edin.

Güncellemeyi gönderide belirtilen adımları izleyerek bir OnePlus 8’e yükledim ve tamamlanması yaklaşık 30 dakika sürdü. Dosyayı doğrudan OnePlus telefonunuza indirebilir ve OnePlus dosya yöneticisi uygulamasını kullanarak kök depolama klasörüne taşıyabilir veya bilgisayarınıza indirebilir ve yüklemek için dosyayı telefonunuza aktarabilirsiniz.

Bunu, beta ile çok fazla sorunlar varsa OxygenOS daha istikrarlı bir sürümüne geri gidebilir, ancak uyarılmak olacaktır telefonunuzdaki tüm verileri silin.

Peki ya Nokia, Xiaomi ve Oppo?

Her telefon üreticisi Android 11 için sunum planlarını kamuoyuna açıklamadı, ancak Nokia’nın Android 11’i piyasaya süreceğini onayladığını biliyoruz .

Oppo, ColorOS 11 güncellemesini 14 Eylül’de bir canlı yayın aracılığıyla resmen duyuracak ve ayrıca Find X2, Find X2 Pro, Reno3 (4G) ve Reno3 Pro (4G) için sınırlı bir beta açtı .

Xiaomi, Twitter’da Mi 10 ve Mi 10 Pro’nun Android 11’i alan ilk cihazlar olacağını ve şirketin erken benimseyenler için bir beta programı başlattığını yayınladı .

Daha fazla cihaz üreticisi, Android 11’i kendi telefonlarında kullanıma sunma planlarını duyurdukça bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz.

Herkese açık beta sürümünde olsaydın ne yapardın?

Google’ın herkese açık beta programı aracılığıyla bir Pixel telefonda Android 11’i test ediyorsanız, özel bir şey yapmanız gerekmez. Güncelleme telefonunuz için kullanıma sunulduğunda, Android 11’in resmi sürümüne güncelleme yapacak ve beta programından “mezun olacaksınız”.

Beta web sitesinde artık beta programına kayıtlı olmadığınızı iki kez kontrol edebilirsiniz: Cihazınızın altında “Kaydol” yazmalıdır.

Bir süredir Android 11’i test ediyorum ve telefonunuzu kullanma şeklinizi değiştirecek bazı özellikler buldum . Güncellemeye dahil edilen gizlilik özelliklerinde de bazı önemli iyileştirmeler var . Daha genel, ancak yine de aynı derecede harika olan Android hileleri için bu gizli özelliklere göz atın.

 

Privacy Preference Center