LG Wing Uzatılabilir Ekranla Dalga Geçiyor

Bugün önceden kaydedilmiş bir sanal duyuruda LG, LG Wing olarak bilinen döner bir ekrana sahip yeni bir 5G telefonu piyasaya sürdü . Açılış yaklaşık 45 dakika sürdü ve Güney Koreli şirket, telefon tasarımlarına yeni form faktörleri ve tasarımlar getirmeyi vaat eden Explorer Projesi girişimi hakkında ayrıntılara girdi. Sunumun en sonunda LG, daha sonra genişleyen bir ekrana sahip olası bir telefonla dalga geçti. Animasyon yalnızca birkaç saniye sürdü, ancak çenesi dışarıya çekilebilen bir telefonun karanlık bir profilini içeriyordu. Telefon tamamen açıldı ve parıldayan tek bir ekran ile sona erdi.

LG Wing için ne diyor?

LG, yorum talebine hemen yanıt vermedi. Ancak LG’nin bu fikirle oynaması şaşırtıcı değil. LG Wing’den önce bile, şirket denemeye yabancı değil. 2016 yılında, kullanıcıların batarya gibi temel donanım bileşenlerini diğer aksesuarlar için değiştirmelerini sağlayan modüler LG G5’i piyasaya sürdü . Bundan önce, 2014 yılında, konturlu ekrana sahip 6 inçlik bir telefon olan G Flex vardı . Her iki telefon da tam olarak en çok satanlar değildi ve LG, mevcut LG G8 ThinQ gibi daha geleneksel amiral gemisi telefonlar için bu telefonlarda yinelemeyi bıraktı . Yine de LG G8 bile farklı, çünkü ekranın boyutunu artıran çift ekranlı bir aksesuarla çalışıyor.

Bu çekilebilir ekranın nasıl çalışacağı belli değil, ancak belki de LG’nin kullanılmadığında standının altında dönen esnek bir ekran uygulayan roll-up OLED TV’sine benzer olacaktır. Ya da belki çok daha basit bir şeydir ve telefon, biri diğerini dışarıda kaplayan iki ekran içeriyor.

LG Wing telefon 1Çözüm ne olursa olsun, yeni tasarım yine de ilgi çekicidir. İçeriği görüntülemek için harika, ancak taşınması hantal ve hantal olan büyük ekranlı telefonların rahatlığı ve taşınabilirliği hakkında birçok olasılık açar. Ve yine, LG bu tease hakkında herhangi bir bilgi yayınlamadı, bu yüzden bu, yıllarca süren bir şey olabilir. Ancak bu arada LG Wing, yeni bir form faktörü arayan kullanıcıların merakını uyandırmalı.