OnePlus 8 Yeşil Ekran Sorunu Çözümü

OnePlus 8 ve 8 Pro cihazlarda kullanıcıların yeşil ekran sorunu yaşadıklarını biliyoruz. OnePlus, yeni OxygenOS 10.5.6 güncellemesini yayınladı. Genel bir güncelleme yapılan bu versiyonda ayrıca yeşil ekran sorununu da çözmüşe benziyor.

OnePlus 8 Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Çözülür

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen OnePlus 8 ve 8 Pro model akıllı telefonlar için güncelleme yayınladı. OxygenOS 10.5.6 güncellemesini yayınlayan akıllı telefon üreticisi OnePlus, kullanıcıların sıklıkla sorun yaşadığı yeşil ekran sorununu çözdüklerini iddia ediyor, ancak kullanıcıların bazıları bu güncelleme sonrasında da yeşil ekran sorununun çözülmediğini bildirdiler.

OxygenOS 10.5.6 güncellemesi toplam 122 MB boyutuyla genel iyileştirmeler ve kamera düzeltmelerine, ayıca yeşil ekran sorununu da çözmüş gibi görünüyor.

OnePlus8 akıllı telefon

Tam bir düzeltme yakın gelecekte inebilir; OnePlus’ın resmi değişiklik günlüğü yeşil renk tonu sorunundan bahsetmiyor, bu yüzden şirket bunu çözmek için gelecekteki bir yükseltmeyi bekliyor olabilir.

Bu kısmi düzeltme hızlı bir şekilde gerçekleşti ve bazı cihazları net bir sorun olmadan çözdüğü anlaşılıyor, bu yüzden sorunu çözme ilerlemesi.

OnePlus 8 Pro ayrıca büyük 6.78 inç ekranının kenarlarındaki dokunma hassasiyeti sorunları için bir düzeltme aldı.

Güncellenmiş OxygenOS yazılımı ayrıca hareketli grafik yumuşatmasında video düzgünlüğünü geliştirdiğini iddia ediyor. Bunun da ötesinde, hem OnePlus 8 hem de Pro’daki kameralar, beyaz dengesi ve daha iyi düşük ışıkta çekim yapmak için odaklanma konusunda küçük ayarlara sahipti.

OnePlus 8 veya OnePlus 8 Pro’nuz varsa, yakın gelecekte cihazınıza bir güncelleme gelmesini beklemelisiniz. OnePlus 8 için dünya çapında OxygenOS 10.5.4, OnePlus 8 Pro ise 10.5.5i alıyor.

OxygenOS 10.5.6 güncellemesi neler içeriyor?

Yazılımsal sorun olan yeşil ekran hatası, uzun bir süredir kullanıcıların en çok karşılaştığı sorunlardan biri. Geçen hafta OnePlus’dan açıklanan demeçte “Bu sorunun farkında olduğumuzu bilmenizi isteriz, en kısa sürede yeni bir güncelleme ile sorunu çözeceğiz” demişti.

Ayrıca güncelleme sistemsel iyileştirmeler yer alıyor. OnePlus tarafından yayınlanan güncelleme notları şu şekilde:

Sistem:

  • Bilinen sorunlar ve gelişmiş sistem kararlığı düzeltildi.

Kamera:

  • Kir algılama özelliği her zamankinden daha doğru şekilde geliştirildi.
  • Ön kamera çekim deneyimi geliştirildi.
  • Geliştirilmiş kararlılık.

Ağ (Network):

  • İletişim stabilizasyonu arttırıldı.

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus’ın bir sonraki akıllı telefonu OnePlus Z tanıtılacağını duyurmuştu.

OnePlus Z Temmuz ayında tanıtılacak

Max J. tarafından paylaşılan görsele göre OnePlus Z, temmuz ayında karşımıza çıkacak. Tabii bu noktada OnePlus Z hakkında daha önce söylenen bazı şeyleri de hatırlatmak gerekiyor. Daha önceki iddialara göre OnePlus Z, OnePlus 8 serisinin tanıtıldığı gün aynı etkinlikte sürpriz bir isim olarak karşımıza çıkacaktı.

Bu noktada OnePlus Z’nin gerçekten de temmuz ayında tanıtıp tanıtılmayacağını bilemiyoruz. Bazı kişilere göre OnePlus, yeni akıllı telefonunu gerçekten OnePlus 8 serisiyle birlikte tanıtacaktı fakat birtakım nedenlerden dolayı bu tanıtımı ertelemek, yani temmuz ayına almak zorunda kaldı.

OnePlus Z hakkında bugüne kadar pek az şey duymuş olsak da en azından cihazın fiyatı ve özellikleri konusunda bazı ipuçlarına sahibiz. Daha önce hazırladığımız OnePlus Z haberimizde cihazın 450 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya çıkmasının beklendiğini sizlerle paylaşmıştık.

OnePlus8 serisi akıllı telefonlar

Cihazın fiyatının yanı sıra diğer iddialara göre OnePlus Z’nin nasıl bir telefon olacağına dair bilgileri de paylaşmıştık. Cihazın 6,4 inçlik 90 Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranı ve arka kısmında 48 MP + 16 MP + 12 MP şeklinde üçlü kamera kurulumunu barındıracağı iddia ediliyordu. Bununla birlikte telefonun 8 GB RAM’e128 GB depolama alanına ve 4.000 mAh bataryaya sahip olacağı da iddialar arasında yer alıyordu.