iPhone zil sesini istediğiniz müzik yapmak

Apple cihazlarında kullanıcılarına tam olarak cihaz erişimi vermiyor. Bu duruma örnek verecek olursak iPhone cihazlarında zil seslerini dilediğimiz müzikler yapamıyoruz. Eğer iPhone zil sesinizi istediğiniz bir müzik, şarkı yapmak istiyorsanız bazı yöntemleri uygulamanız gerekmektedir. Sizler için yazımızda iPhone zil sesini istediğiniz müzik yapmak yolları açıkladık.

iTunes 12 sürümü ile birlikte Apple zil sesi değiştirmek için kullanıcılarını mağazaya yönlendirmeye devam ediyor. Yani anlayacağınız zil sesi için hâlâ iPhone sahiplerini özgür bırakmış değil. Ancak bazı yolları kullanarak iPhone’da müzikleri zil sesi yapmak için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

iPhone zil sesini istediğiniz müzik yapmak

Zil sesi nasıl değiştirilir?

İlk olarak buradaki bağlantıya tıklayarak dilediğiniz müzik dosyasından 40 saniyelik kısmı seçin ve iPhone’lar için .m4r formatına çevirin.

İkinci aşamada ise iTunes kullanmadan bu dosyayı iPhone’a yüklememiz gerekiyor. Bunun için buradaki bağlantıya tıklayarak CopyTrans adlı iTunes’un alternatifi olan uygulamayı indiriyoruz. Daha sonra bu programı çalıştırın. iPhone cihazınızı bilgisayar bağlayın.

CopyTrans ile programı çalıştırın. Ardından CopyTrans Manager bölümünü kurun. Daha sonra start tuşuna tıklayarak uygulamayı başlatın.

Uygulama açıldığında telefonunuzu bulacaktır. Sol üstteki melodiler kısmına tıklayın ve alt kısımdaki alana biraz önce .m4r formatına çevirdiğimiz dosyayı yükleyin. Son adım olarak yenile tuşuna basın ve dosya aktarımını gerçekleştirerek cihazınıza aktarın.

iPhone’da Ayarlar > Sesler yönergesini izleyerek zil seslerinden yüklediğiniz müziği seçin. Artık istediğiniz müziği zil sesi yapabilirsiniz.

Privacy Preference Center