iPhone Hızlandırma Yöntemleri Nelerdir?

iPhone’nunuz artık eskisi gibi hızlı çalışmıyor ve bundan şikayetçi misiniz? Galerinize, uygulamalarınıza girdiğiniz anda telefonunuz donmaya mı başladı? Bu durum gerçekten sinir bozucu bir hal alabiliyor. iPhone hızlandırma işlemi sanıldığı kadar karmaşık değil. Bu yazıdaki ipuçlarından faydalanarak siz de iPhone’unuzu eski hızına kavuşturabilirsiniz!

iPhone Hızlandırma Konusunda İzlenecek Yöntemler Nelerdir?

iphone hızlandırma

iPhone’nuzu Yeniden Başlatın!

iPhone’unuzu yeniden başlatmanız hızını arttırabilir. Sıfırdan başlattığınız iPhone yeni alınmış gibi olacağından daha da hızlanması mümkün olmaktadır. Bunu sık sık tekrarlamayın. Sadece mecbur kaldığınız zaman bu yönteme başvurun.

Arka Planda Yer Almakta Olan Uygulama Hareketleri Yenileme Araçlarını Sınırlandırmanız Gerekiyor

Öncelikle Ayarlar’a tıklayın. Daha sonra ise Genel > Arka Plan Uygulama Yenileme kısmına geçiş yapın. Karşınıza çıkan liste içerisinde gördüğünüz arka planda hala çalışmakta olan uygulamalar içerisinden telefonunuzu yavaşlattığını düşündüğünüz uygulamaları tek tek devre dışı hale getirin. İşte bu kadar kolay…

iPhone Hızlandırma: Hareketi Yavaşlat Adlı Mod En Büyük Yardımcınız Olabilir!

iphone hızlandırma

IOS sistemi içerisinde yer alan birçok animasyon telefonunuzu yavaşlatabilir. Bu nedenle animasyonları devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Animasyonları tamamen devre dışı bırakıp iPhone hızlandırma işlemini tamamlamak için Ayarlar kısmına dokunun, Genel kısmına dokunarak devam edin, Erişebilirlik kısmına girin, Hareket Yavaşlatıcı aracına girerek bu kısmın aktif olmasını sağlayın. İşlem tamamdır!

IOS’un En Son Güncellemesini Yükleyin

Yeni güncellemeler iPhone hızlandırma işlemi açısından oldukça önemlidir. Telefonunuzun hızlanmasını istiyorsanız bir diğer seçenek de yazılım güncellemesi yapmak oluyor. Ayarlar kısmına dokunarak Genel bölümüne ilerleyin. Genel’e dokunduğunuzda karşınıza Yazılım Güncellemesi seçeneği çıkacak. Yazılımınızı bir üst seviyeye bu şekilde taşıyabilirsiniz.

Ön Bellek Temizleme İşlemi Önem Arz Ediyor

iPhone’unuzda internet tarayıcısı olarak Safari kullanan biriyseniz Ayarlar’a dokunun, Safari’ye ilerleyin, daha sonra ise Geçmişi ve Verileri Sil adlı bölüme dokunarak ön belleğinizi kolayca temizleyebilir, telefonunuzda alan açarak hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu bahsetmiş olduğumuz yöntemler ile birlikte telefonunuz artık çok daha hızlı çalışmaya başlayacak. Siz de bu yöntemleri deneyip yorumlarda bu yöntemlerin telefonunuzun hızlanması konusunda işe yarayıp yaramadığı konusunda bize dönüş yapabilirsiniz!

Privacy Preference Center