MacBook Hızlandırma Yöntemleri Nelerdir?

MacBook Hızlandırma Nasıl Yapılır?

MacBook bilgisayarlar Windows bilgisayarlara oran ile her konuda daha hızlı ve yenilikçidir. Uzun yıllar sapasağlam kalırlar. Ama MacBook bilgisayar yoğun ve uzun saatler çalışma ile zamanla yavaşlayabilir. Bunu, yazı yazarken ya da bir fotoğraf üzerinde düzenleme yaparken yavaşladığında hissedebilirsiniz. MacBook hızlandırma yöntemleri neler? Bilgisayarınızın performansını artırmanın yolları var mı? Elbette var. Dilerseniz işlemleri kendiniz yapabilirsiniz. Ancak bu konuda kendinize güvenemiyor ve risk almak istemiyorsanız; iletişim kanalları üzerinden servisimize ulaşabilir, güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Saints Computer; Laptop Servis, MacBoook Servis, iMac Servis, Apple Servis konularında profesyonel hizmet sağlamaktadır.

1. MacBook Hızlandırma Yöntemi: Disk Alanınızın İçini ve Çöp Kutunuzu Temizleyin

MacBook Hızlandırma

MacBook bilgisayarınızı açtığınızda ‘Depolama’ bölümüne girin. Bu bölümden bilgisayarınızda var olan her şeyi görme şansınız olur. Bu şekilde de hangi uygulama ne kadar yer kaplar görmüş olursunuz. Peki bu ne işe yarar? Hangi uygulamaya ne kadar yer ayırdığınızı gördüğünüzde, önemsiz bir uygulamanın çok fazla yer kapladığını görüp, silme şansınız olur.

Çöp kutunuzu ve disk alanınızı düzenli bir şekilde kontrol eder ve gereksiz dosyaları temizlerseniz; MacBook bilgisayarınız eskisi gibi hızlanacaktır.

2. Diskinizin İçeriğini Kilitlemeyi Unutmayın

MacBook hızlandırma yöntemlerinden bir diğeri de bu maddedir. Bilgisayarınızı açın ve ‘Sistem Tercihleri’ içinden ‘Güvenlik ve Gizlilik’ menüsünden ‘FileVault’ ögesini görün. Bu özellik diskinizin içeriğini şifreler ve disk verilerinizin tamamını korur. Ama bu özelliğinin yanında kötü bir özelliği de var maalesef. O da bilgisayarınızı çok fazla yormasıdır. Bu ‘FileVault’ özelliğini kapatırsanız bilgisayarınız daha hızlı olacaktır.

3. Açılış Programlarınızı Düzenleyin

MacBook Hızlandırma

Bilgisayarınızın arka planında hiç kullanmadığınız uygulamaları kaldırarak, cihazınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. ‘Sistem Tercihleri’ içinden ‘Kullanıcılar ve Gruplar’ seçeneğini tıklatın. Daha sonra şu an kullandığınız hesaba giriş yapın. Ekranınıza gelen tablodan ‘Oturum Açma Öğeleri’ seçeneğine tıklayın. Karşınıza, bilgisayarınız açıldığında otomatik yüklenen uygulamalar gelecektir. Burada gördüğünüz uygulamalardan hangisini kullanmıyor iseniz kaldırabilirsiniz. Bu şekilde MacBook hızlandırma işlemi başarı ile gerçekleşecektir.

4. MacBook Hızlandırma için Görsel Efektleri Kapatın

Bilgisayarınızda görsel efektleri kapatmak MacBook’unuzun gözle görülür bir şekilde hızlanmasını sağlayacaktır. Şimdi kolay bir şekilde görsel efektler nasıl kapatılır açıklayalım. Bilgisayarınızı açın ve ‘Sistem Tercihleri’ne gelin. Buradan Dock seçeneğine tıklayın. Daha sonra sıra ile ‘Açılan Uygulamaları Oynat/ Dock’u Otomatik Olarak Gizle ve Göster’ seçeneklerin var olan tiklerini kaldırın. Son olarak pencere küçültme yöntemini seçerken ‘Genie’ efekti değil de ‘Scale’ efektini seçerseniz bilgisayarınız daha hızlı çalışacaktır.

Sosyal Medya Paylaşım İndirimi Saints Computer

Kampanya katılım oranı %100’e ulaştığında sonlandırılacaktır.

Privacy Preference Center