iPhone XS Max Şarj Olmuyor Sorunu

iPhone XS Max cihazlarında kullanıcıların yaşadığı sorunlardan bir tanesi de modellerin şarj olmuyor olmasıdır. Bu sorun ile karşılaşan kullanıcılar için yazımızda problemin nedenlerinden ve sonuçlarından bahsettik.

Şarj aleti bozulması

Telefonunuz şarj olmuyor ilk olarak kontrol etmeniz gereken şarj aletinizdir. Şarj aletinizin kablosu ya da şarj başlığınız bozulmuş olabilir. Bunun için telefonunuzdan şüphelendiğiniz zamanlarda ilk önce başka şarj aletiyle telefonunuzu şarj etmeye çalışın. Sonuç alamazsınız teknik servise başvurabilirsiniz.

Şarj soketinin tıkanması

iPhone modellerinin şarj olmamasını bir başka sebebi de şarj soketinin tıkanmış olabilmesidir. Genellikle cebimizde duran telefonların şarj yuvasına elbise pamuğu girebilir ya da tozlu bir ortamda bulunuyorsa tozdan dolayı bu durum yaşanmış olabilir. Şarj soketinin tıkanması sonucunda şarj aletinin ucu ile şarj yuvasının dişlileri birbirlerine temas etmez ve cihaz şarj olmaz. Bunun için şarj soketinizi metal olmayan bir nesne ile dikkatli şekilde içindeki tozu çıkarmaya çalışabilirsiniz.

Şarj soketi arızası

Diğer iki yöntemin de çözümünü deneyip sonuç alamadıysanız yüksek ihtimalle telefonunuzun şarj soketi arızalanmıştır. Bu nedenle telefonunuz şarj olmamaktır. Bu durum sıvı teması sonrası yaşanan oksitlenme, fiziksel darbelerin zarar vermesi, kısa devre, ani güç akımı gibi nedenlerden sonra görülebilir.

iPhone XS Max cihazınızı teknik servisimize götürerek şarj soketinizi değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi ve iletişime geçmek için buraya tıklayın.

Privacy Preference Center