iPad şarj olmuyor ve açılmıyor ne yapmalıyım?

Apple’ın tableti olan iPad cihazlarında kullanıcıların sık sık karşılaştıkları sorunlardan biri de tabletin şarj olmamasıdır. Teknik servislere iPad ile gelen kullanıcıların çoğu iPad şarj olmuyor, iPad açılmıyor gibi şikayetlerle gelmektedir. Eğer iPad cihazınız şarj olmuyorsa bu sorun iki türlü ortaya çıkabilir. Birincisi şarj aletiniz bozuk olabilir, ikincisi ise iPad’in şarj soketi bozuk olabilir. Bu gibi durumlarda ne yapmanız gerektiğini yazımızda anlattık.

iPad tabletleriniz şarj olmuyorsa yapmanız gereken ilk şey başka bir şarj aleti ile tableti şarj etmeye çalışmak olmalıdır. Çünkü şarj girişiniz yerine şarj aletiniz bozulmuş olabilir. Eğer başka şarj aleti sonuç vermezse büyük bir ihtimalle şarj girişiniz bozulmuş demektir.

ipad şarj soketi değişimi

iPad şarj girişi neden bozulur?

iPad cihazların şarj girişi bozulduğunda şarj olmamaktadırlar. Şarj soketlerinin şu nedenlerden dolayı bozulabilmektedir:

  • Sıvı temasına maruz kaldığı için oksitlenme olmuş olabilir.
  • Fiziksel darbe ile karşılaşan cihazın şarj girişi arızalanmış olabilir
  • Şarja takıldığında kısa devre yapmış olabilir
  • Cihaz şarja takılırken şarj soketine zorlama yapıldığı için zarar görmüş olabilir

Yukarıdaki gibi durumlar ile karşı karşıya kalan cihazlar şarj olmamaktadır. Sorunun çözümü için şarj soketi değişimi gerekmektedir. Bunun için teknik servis ekibimizle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

iPad şarj soketi değişimi fiyatları

iPad tabletlerde şarj soketi değişimi için fiyatlar modelden modele değişmektedir. En doğru fiyatı almak için lütfen teknik servisimiz ile iletişime geçin.

Privacy Preference Center