iPad Tamiri (2022) Nasıl Yapılır?

iPad tamiri denince akıllara genellikle ekran kırılmaları, dokunmatik çalışmıyor durumu, batarya (pil) sorunları ve anakart sorunları gelmektedir. iPad tamiri için servisimize gelen cihazların çoğunluğu ekran kırılması ve anakart problemi olarak müdahale edilmektedir.

iPad tamir sonrasında tekrar aynı sorunlarla karşılaşılabilir mi?

Nadir bir durum da olsa evet, karşılaşılabilir. Elektronik cihazlarda her an her şey mümkündür. Ancak servisimiz yapılan işlemler ve değişen parçalar için garanti vermektedir. Yani aynı problemle karşılaşılırsa iPad tamiri ve parça değişimi konusunda ücretsiz destek bulabilirsiniz.

iPad sorunları başlıca;

  1. iPad ekran kırılması tamiri (Müşteri şikayeti iPad’imin ekranı kırıldı ne yapmalıyım?)
  2. iPad dokunmatik tamiri (Müşteri şikayeti iPad’imin dokunmatik problemi var)
  3. iPad anakart tamiri
  4. iPad batarya çabuk bitiyor tamiri (Müşteri şikayeti iPad’imin pili çabuk bitiyor)
  5. iPad ses gelmiyor gitmiyor tamiri

iPad Tamiri ve Servis işleyişi

iPad tamiri için servisimize gelen cihazların tamamını profesyonel teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır. iPad tamiri için servisimizde bulunan ekipmanlar güncel ve Dünya’da en çok kullanılan profesyonel ekipmanlardır. iPad tamiri uzmanlık ve deneyim gerektiren bir durumdur, bu yüzden evde denememenizi öneriyoruz.

iPad Ekran Tamiri

Ekranı kırılan iPad’inizin ekranını tamir etmek mümkün değildir. Kırılan iPad’in ekranı değişmelidir. Ekran değişmesi için gereken yedek parçalar orijinal Apple marka olmalıdır. Orijinal olmayan ekranlar eski ekran kalitesini vermez. Bu yüzden servisimize gelen iPad’inizin ekranı orijinali ile değiştirilir.

ipad pro ekran görüntüsü alma nasıl yapılır

 

iPad Dokunmatik Tamiri

Eğer iPad’inizin dokunmatik sorunu varsa, sorunun kaynağı araştırılarak size durumu hakkında bilgi verilir. iPad dokunmatik tamiri için servisimize gelen cihazlarda genellikle dokunmatik entegresi sorunu ya da dokunmatik panelde arızalar görülmektedir. Eğer iPad’inizin dokunmatik tamirini yaptırmak istiyorsanız, öncelikle sorunu tespit edebilmemiz için servisimize başvurmanız gerekir.

iPad Anakart Tamiri

Genellikle iPad anakartları arıza yapar ve tamir edilmesi gerekir. Tamir tabiri burada aslında, arızalı entegre gibi bazı parçaların değişmesiyle sonuçlanır. iPad’inizde anakart problemi varsa tamir ettirmek için servisimize gönderebilirsiniz. iPad anakart tamirlerinde, anakart üzerinde entegrelerin değişmesinin yanı sıra sıvı teması gibi durumlar da görülebilir. En doğru sonuç için profesyonel teknisyenlerin ön raporunu almakta fayda var.

iPad Batarya (Pil) Tamiri

iPad’lerin bataryaları sıklıkla bozulduğu görülmemektedir. Yani iPad’inizde batarya çabuk bitiyor gibi problemler yaşıyorsanız, genellikle anakart tamiri ile sonuçlanabileceğini bilmelisiniz. Çünkü iPad bataryalarının bozulması nadir bir durumdur.

iPad Ses Problemi Tamiri

iPad’inizde ses problemleri olabilir. Anakart üzerinde ses entegrelerinde sorunlar yaşanabilir, ya da hoparlör problemi de olabilir. Bunu tespit edebilmek için teknisyen tarafından incelenmelidir.

iPad Sıvı Teması Tamiri

Sıvı ile temas eden iPad’lerin acilen sıvı temizliği yapılması gerekmektedir. Oksitlenen bölgeler titizlikle temizlenmelidir. Sıvı teması temizliği dataları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.