iPad Pro’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? (Face ID Metodu)

Bugünlerde herkes ekran görüntüsü alıyor. Sosyal medyada olmazsa olmaz kullandığımız ekran görüntüsü alma özelliği iPad Pro’larda nasıl yapılır, bugün bunu ele alacağız. Home tuşu olmayan iPad Pro’da ekran görüntüsünü kendiniz nasıl alırsınız? Merak etmeyin iPad Pro’nuzda Home tuşu olmasa bile, ekran görüntüsü almak hala çok kolay. İşte iPad Pro’da nasıl ekran görüntüsü alacağınızı anlatan bilgiler.

iPad Pro’da ekran görüntüsü alma

  1. Yakalamak istediğiniz ekrana gidin.
  2. Görünümü çekim istediğiniz şekilde ayarlayın.
  3. Uyku/Uyanma düğmesi ile Ses arttırma tuşuna aynı anda basın.

ipad pro ekran görüntüsü alma nasıl yapılırBir iPad Pro’nun ekran görüntüsü nasıl alacağınızla ilgili bu adımları uyguladıktan sonra, ekran beyaz renkte yanıp söner ve iPad’inizin sesi etkinse, kamera deklanşörü sesini duymanız gerekir. Ekran görüntünüz ekranın sol alt köşesinde kısa bir süre görünür. Oradan, ekran görüntüsü paylaşmadan veya Film Rulo’suna kaydetmeden önce anında işaretlemeyi kullanmak için üzerine dokunabilirsiniz.

Ekran görüntüleri için anında işaretleme nasıl kullanılır?

Yukarıdaki adımları kullanarak iPad Pro’nuzda bir ekran görüntüsü aldıktan sonra, anında İşaretlemeye erişmek için ekranın sol alt köşesindeki küçük resme dokunabilirsiniz. Bu beş saniyelik kısa pencereyi kaçırırsanız endişelenmeyin, anında İşaretleme Araçları, Fotoğraflar uygulaması düzenleme araçlarına mevcuttur.

iPad Pro ekran görüntüleri nasıl görüntülenir ve daha fazla düzenlenir

iPad Pro’da nasıl ekran görüntüsü alacağınızı anladığınıza göre şimdi de, görüntüleri nasıl düzenleyebilirsiniz bunlardan bahsedenim. İşaretleme araçlarının yanı sıra daha sonra gerekirse Fotoğraf düzenleme araçlarıyla ekran görüntüsü aldığınız fotoğrafı düzenleyebilirisiniz.

  1. Ana ekranınızda Fotoğraflar uygulamasını açın.
  2. Albümler’e dokunun.
  3. Ekran Görüntüleri’ne dokunun.
  4. Görüntülemek veya paylaşmak için bir ekran görüntüsü seçin.
  5. Düzenlemek için sağ üst köşedeli Düzenle’ye dokunun.

ipad pro ekran görüntüsü alma 2021

 

Ekran görüntüsü metinlere, e-postalara ve daha fazlasına eklemek için kamera simgesine dokunabilir veya Mesajlar, Posta gibi uygulamalardaki düzenleme menüsünü kullanabilirsiniz.