Huawei Mate 40 İnceleme (Ekran ve işlemci)

Huawei Mate 40 Pro modelleri nihayet resmileşti ve beklemeye de değdi gibi görünüyor. Leica ile birlikte geliştirdikleri revize edilmiş donanımları ile “en iyi kamera” listelerinde zirveye ulaşmaya çalışacaklar. Ancak telefonların diğer unsurları tartışmasız daha büyük güncellemeler aldı.

Huawei Mate 40 Pro, Pro Plus Ekran Değişimi

Huawei Mate 40 ekran değişimi hakkında cihaz piyasaya çıktığında servisimiz hizmet verecektir.

Yine de Huawei Mate 40 Pro 5G’de kamera ile başlamak istiyoruz . Huawei, P40 modelleriyle birlikte piyasadaki en büyüğü olan yeni bir 1 / 1.28 ”ana sensöre sahip. Ancak, çok yönlü otomatik odaklama ve optik görüntü sabitleme (OIS) ile f / 1.9 lens korunurken çözünürlük 50MP’ye (40MP’den) yükseltildi. Piksel boyutu 1.22µ’dur ve gruplama etkinleştirildiğinde iki katına çıkar.

huawei mate 40 pro kameraları

Ana kamera, 60 fps’de 4K video ve 1080p çözünürlükte ve 480 fps’de ağır çekim klipler çekebilir. 720p çözünürlükte kayıt yapan 3.840 fps modu ile zamanı pratikte durdurabilirsiniz. Özçekim kamerası video çekiminde de oldukça ustadır, 4K / 60 videolar ve 1080p / 240 ağır çekim klipler yapabilir, ancak bir dakika içinde buna geri döneceğiz.

İkinci nesil Cine kamera, 20MP sensör ve f / 1.8 ultra geniş açılı lens ile donatılmıştır. Ultra geniş lenslerin karakteristik bozulmalarını azaltan, serbest biçimli bir lense sahip dünyadaki ilk mobil kameradır.

Huawei, 12 MP sensörün önüne 125 mm periskop lensi geri getiriyor. Ana kamera üzerinde 5x büyütme sunar ve Mate 30 Pro’da bulunan 3x zoom ile 8MP kamera üzerinde önemli bir yükseltmedir. P40 Pro’da olduğu gibi f / 3.4 diyafram açıklığına ve OIS’e sahiptir.

huawei mate 40 alınır mı

Yakınlaştırma yetenekleri iki Profesyonel arasındaki en büyük fark olduğundan, Huawei Mate 40 Pro + 5G’ye biraz sapacağız . Periskop lensi 10x optik yakınlaştırmaya kadar çıkar, bu modül 8 MP sensör ve P40 Pro + ‘ya benzer bir f / 4.4 diyafram açıklığına sahiptir. Ve bunun gibi, yalnız değil – orta menzilli yakınlaştırma için 3x büyütme sunan 12 MP kamera var. Lazer otomatik odaklama sistemi, hızlı ve doğru odak kilitleri sağlar.

Pro’nun her iki sürümünde de derinlik sensörüyle birleştirilmiş 13 MP ön kamera bulunur. Bu sensör, yüz kilit açma görevlerine ek olarak EMUI 11 arayüzünü kontrol etmek için el hareketlerini algılar. Ekranda yerleşik bir parmak izi okuyucu da var.

huawei mate 40 ekran değişimi

6.76 ”OLED ekran, 2019 telefonlarının 6.53” panelinden oldukça farklı. Çözünürlük 1.344 x 2.772 piksele yükseltilerek daha net bir görüntü elde edilir. Ekranın yanları kuvvetli bir şekilde kavisli, telefonun yan duvarı ile 88 ° ‘lik bir açıyla birleşiyorlar. Aşırı eğriye rağmen, yan tarafta hala donanım kontrolleri (güç, ses) var (ancak sanal düğmeler de mevcut).

Yenileme hızı 90 Hz olarak ayarlanmıştır, ancak P serisinde 240 Hz dokunma örnekleme hızı ile iyileşir. Multimedya deneyimi, stereo hoparlörler sayesinde daha da geliştirildi – 3D ses ve doğrusal motordan gelen titreşim kombinasyonu, daha sürükleyici bir deneyim sağlar.

Pil departmanı da büyük bir yükseltme yaptı. Kapasite açısından değil, 4.400 mAh’de geçen yıl ile yaklaşık aynı boyutta, ancak şimdi çok daha hızlı şarj oluyor. Bir USB-C kablosu kullanırsanız, 66W’a kadar çıkabilir. Kablosuz olarak, bir kabloyla şarj edilen Mate 30 Pro ve P40 Pro’dan daha hızlı 50W yapabilir. Doğal olarak, ters kablosuz şarj da desteklenmektedir.

huawei mate 40 modeller

Huawei Mate 40 Pro amiral gemileri, en yeni Kirin 9000 yonga setinden güç alıyor. 5nm işlemle üretildi ve biri rekor kıran 3.13 GHz hızında çalışan dört Cortex-A77 çekirdeği ve dört A55 çekirdeği içeriyor. GPU, mümkün olan maksimum yapılandırma olan 24 çekirdekli bir Mali-G78’dir.

Elbette entegre 5G modem de var. Yerel bağlantı da son derece hızlıdır, Wi-Fi 6+ 160 MHz bant genişliğini emebilir – bu da muazzam bir 2,4 Gbps aktarım hızı anlamına gelir. Doğru yönlendiriciye ihtiyacınız olacak (ve Huawei’nin size satacak bir tane var), ancak bunlar neredeyse 5G hızları.

Mate 40 serisi, yeni Huawei M Pen 2 kalemi destekler. Kullanıcı arayüzünü kontrol etmenin alternatif bir yolu olan hareketlerden de bahsettik – galerinizdeki fotoğraflara bakmak için ellerinizi sola / sağa hareket ettirin, bir e-kitabın sayfalarını çevirmek için yukarı / aşağı hareket ettirin, bir aramayı cevaplamak veya müzik çaları kontrol etmek için elinizi gezdirin .

Yükseltilmiş Çoklu Ekran İşbirliği özelliği, bir uygulamayı telefonunuzdan PC’nize ışınlamanıza olanak tanır. Microsoft’un Telefonunuz uygulamasının (neredeyse yalnızca Samsung telefonlarını destekleyen) aksine, dizüstü bilgisayarınızın ekranına birden çok uygulama getirebilirsiniz.

huawei mate 40 kirin işlemciHuawei Mate 40 Pro, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla (NM kartlarıyla genişletilebilir) yalnızca tek bir yapılandırmada Avrupa’ya geliyor. 1.200 € ‘ya mal olacak ve çeşitli renklerde mevcuttur. Eğer ilgileniyorsanız , telefon hakkında her şeyi öğrenmek için detaylı incelememize göz atabilirsiniz .

Pro +, Beyaz ve Siyah renklerde bulunan seramik malzemeleri kullanır. Bu, depolamayı 256 GB’ta tutarken 12 GB RAM’e yükseltir. Her iki sürüm de çift SIM kartlı veya tek SIM kartlı telefon olarak mevcuttur (Pro’nun bir eSIM’i de vardır).

Huawei Mate 40 Pro + sizi 1.400 € geri koyacak.

Porsche Tasarımı Huawei Mate 40 RS

Porsche Design Huawei 40 RS Mate ünlü tasarım firması tarafından ısmarlama dış vardır. Aynı zamanda Seramik Beyazı ve Seramik Siyahı olarak da gelir, ancak bunu Pro + ile karıştırma şansınız yok.

Bunun nedeni, Porsche Design’ın kamera adası için yuvarlak sekizgen bir görünüm seçmesidir. Her zaman olduğu gibi, PD telefonların ticari markası olan ortadan aşağıya inen dikey şerit bir kez daha karşımıza çıkıyor.

RS modeli en iyi bellek yapılandırması olan 12 + 512 GB’a sahip, ancak bunun lüks bir ürün olduğunu unutmayın – bu nedenle lüks bir 2.300 € fiyat etiketi taşıyor.

 

Privacy Preference Center