Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri

Dünyayı yöneten teknoloji günümüzde belli başlı şirketler tarafından hayata geçiriliyor. Öyle ki bazı şirketlerin sahip olduğu sermaye birçok ülkenin gelirinden daha fazla! Yüzlerce kategoride yer alan binlerce teknoloji şirketi arasından en iyilerini sizlere bu yazı içerisinde liste olarak sunacağız. Macbook servisi olarak bu konu hakkında sizlere en güncel verileri vereceğiz.

Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri aynı zamanda dünyanın en değerli şirketlerini de oluşturmaktadırlar. İnsanlığa, teknolojiye yön veren bu şirketleri tanıyor, ürünlerini kullanıyor olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz.

Apple

Apple
Apple

Kaliforniya merkezli bir teknoloji şirketi olan Apple, günümüzde teknolojiye yön veren işletmeler arasında yer almaktadır. Akıllı telefon üretiminin yanı sıra kişisel bilgisayar, bilgisayar yazılımı ve tüketici elektroniği alanında üretimler yapan Apple’ın piyasa değeri oldukça yüksektir. Mac, iMac, iPhone, iPad, iPod gibi ürünlere sahip olan Apple’ın piyasa değeri 1,2 trilyon dolardır. Borsa’da meydana gelen değişimler Apple hisselerine yansımaktadır. Apple’ın ne kadar büyük bir şirket olduğunu açtığı Apple Servis işletmelerinden de anlayabilirsiniz.

Google

Google
Google

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisidir. Bünyesinde Youtube başta olmak üzere birçok şirketi barındıran Google aynı zamanda Android işletim sistemi ve Nexus akıllı telefon markasının da sahibidir. Google’ın güncel piyasa değeri ise 1 trilyon doların üzerindedir.

Microsoft

Microsoft
Microsoft

Yazılım ve bilişim üzerine faaliyet gösteren Microsoft, bir zamanların en değerli teknoloji şirketi idi. Windows işletim sisteminin mucidi olan şirket aynı zamanda Xbox ve Office programlarını da sahibidir. Microsoft hisselerinde meydana gelen atış, Microsoft piyasa değerinin 1 trilyon doların üzerine çıkmasını sağlamıştır.

Facebook

Facebook
Facebook

Birçok kişi sosyal medyayı ilk olarak Facebook ile tanınmıştır. 2004 yılında kurulan Facebook bugün dünyanın en çok üyei bulunan sosyal medya şirketidir. Bünyesinde WhatsApp ve Instagram gibi şirketleri de bulunduran Facebook’un gelir durumu sürekli değişiklik göstermektedir. Hakkında çıkan yasal sorunlardan dolayı zor günler geçiren Facebook, 900 milyar dolar piyasa değerine sahiptir.

Amazon

Amazon
Amazon

Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi olan Amazon, Dünyanın en değerli teknoloji şirketlerinden birisi olarak gösterilmektedir. Teknolojinin birçok alanına önemli yatırımlarda bulunan şirket sahibi Jeff Bezos, şirketi her geçen gün büyütmeye çalışmaktadır. Ara ara 1 trilyon doların üzerine çıksa da şirket hala 900 milyar dolar gibi bir piyasa değerine sahiptir.

Alibaba

Alibaba
Alibaba

İnternet alışverişi denildiğinde akla ilk gelen yer şüphesiz ki aliexpress’dir. Çin’in en büyük online alışveriş platformu olan Aliexpress, dünyanın dört bir yanına ürün göndermesi ile ön plana çıkmaktadır. Alibaba oluşumunun piyasa değeri 750 milyar doların üzerindedir. Bir ara 1 trilyon doların üzerine çıkmayı başarsa da maalesef yükselişi uzun süreli olamamıştır.

Oracle

Oracle
Oracle

Amerika merkezli bir teknoloji şirketi olan Oracle, bilgisayar yazılımları üzerine faaliyet göstermektedir. 1972 yılında kurulan şirket ilk milyon dolarını çok kısa süre içerisinde kazanmıştır. Microsoft ile kıyasıya bir rekabet içerisinde olan Oracle maalesef hep ikinci sırada yer almıştır. Bulut depolama ve veri tabanı geliştirme konusunda yaptığı yenilikler sayesinde piyasaya değerini 500 milyar doların üzerine çıkarmayı başarmıştır.

Samsung

Samsung
Samsung

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri konusunda son sırada Samsung yer almaktadır. Akıllı telefondan bilgisayara, televizyondan kameraya kadar birçok sektörde faaliyet gösteren şirketin piyasa değeri 500 milyar doların üzerindedir. Güney Kore merkezli olan Samsung, telekomünikasyon alanında birçok ekipman üreterek dünyaya satış gerçekleştirmiştir. Birçok kişi listenin ilk 3 sırasında görmek istediği Samsung maalesef son sırada yer alıyor. Akıllı telefon satışı konusundaki başarısı maalesef diğer sektörlerde bulunmuyor.

 

iPhone ekran değişimi, iPhone servis, iPhone tamiri, iPhone ekran değişimi, Macbook tamiri ile ilgili sorularını bizlere HİZMETLERİMİZ sayfası üzerinden iletebilirsiniz.